FaceBook, Twitter, MySpace, Linkedin, FriendFeed

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

FaceBook, Twitter, MySpace, Linkedin, FriendFeed

Mesaj gönderen Bornfobik »

Sosyal fobili bireyler olarak kız-erkek arkadaş durumları malumumuz :( Sosyal Ağlardan arkadaş edinmek için tüyo ve ipucları nelerdir? Görüşleri yazarsak arkadaşlara faydalı olabilir :)
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
moby

Re: FaceBook, Twitter, MySpace, Linkedin, FriendFeed

Mesaj gönderen moby »

Bu konularda ustayım manasında değil.
Ama naçizane bazı fikirlerimi yazayım...
- Bence ister kadın olsun, ister erkek olsun...."öncelikle arkadaş" olmayı bilmeleri, öğrenmeleri gerekiyor.
Yani ben kendime sevgili arıyorum diyerek bu mevzu hallolmaz. Önce karşı cinsi tanımalı, ne biliyim arkadaşça muhabbet kurabilecek aşamalara gelebilmek gerekir.
İyi ilişkileri olan çiftlere baktığımzda birbirlerinin önce arkadaşıdırlar, sonra dostudurlar, ve de sevgilisidirler. Yani sadece sevgililik üzerinden olan bir şey çok uzun vadeli olmaz bence.

- Bir ikincisi de kişilerin kendilerini geliştirmeleri, bazı hobileri, ilgi alanları olmaları.
Mesela ben biriyle internette tanışacaksam....eğer o kişinin tuttuğu "bir blog" veya ne biliyim hakkında ipuçları edinebileceğim "twitter" falan gibi hesapları varsa.....bir göz atarım.
Bakarım ortak mevzularımız olabilir mi? diye...

Kendini geliştirmekle alakalı diyebileceğim konulardan biri de "kişilerin bir şeylerle ilgilenmeleri."
Mesela sen sinemayla ilgileniyorsundur, o da ilgileniyordur, bu sizin ortak bir paydanız olur

Ben dolaylı yolları öneririm. Bir insana gidip "hadi sevgili olalım" şeklinde değil.
Önce bir arkadaş olmayı becermek lazım.
Bu arada da karşıcinsi de öcü veya çok farklı bir şey gibi görmemek lazım.
Karşındakini empati kurarak onun şartları üzerinden değerlendirebilmek lazım.

Bir de şu var. Birinden tanımadan hoşlanabilirsiniz.
Ama bence birini fazla tanımadan, iyice tanımadan aşık olmak çok doğru değil...
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Moby cevabın için teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Arkadaşlar "kelin ilacı"nı bulan yok mu yahu??
Kullanıcı avatarı
Diren

Mesaj gönderen Diren »

moby yazdı: Bir de şu var. Birinden tanımadan hoşlanabilirsiniz.
Ama bence birini fazla tanımadan, iyice tanımadan aşık olmak çok doğru değil...
aşk zaten hormonların salgılanmasıyla kişide bağlanma hissi yaratır. tanımadan, konuşmadan kimse hormon salgılatamaz. tanımadığımız kişilere duyduğumuz ilgi dediğiniz gibi hoşlanmadır bir iki hafta içinde geçer.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

yıllardır gunun buyuk bir bolumunu bilgisayar basında geciriyorum ama sanalda da olsa sosyal bir çevrem hemen hemen yok. iletisim konusunda çok beceriksizim.
BEN BENİM
Jlespx

Mesaj gönderen Jlespx »

manzara yazdı:yıllardır gunun buyuk bir bolumunu bilgisayar basında geciriyorum ama sanalda da olsa sosyal bir çevrem hemen hemen yok. iletisim konusunda çok beceriksizim.
Sana birsey soyleyim mi ? bunlari soyleyerek aslinda sana iyilik yapmis oluorum. sen gercekten beceriksizsin. bunu farkedecek beyin varmis sende sasirdim cunku. hicbir moderatorde silmesin bu mesaji. cunku bu siteyi 2 yildir ara ara bakarim bunun kadar s..lak birisini gormedim. bazen insanlarla tartismalarini okuyorum gercekten senin baska baska sorunlarin da var ve ayriyetten zeka kusuru var. bu sorunlarinda sanirim senin zeka olarak yetersiz biri oldugundan kaynaklaniyor. s..lak s..lak konusuyorsun forumda. once otur bi su konusmalarini duzelt sen, ondan sonra sosyal fobiyi yenmek icin ugrasirsin. sanal ortamda bile insanlarin antipatisini kazanmissin. sosyal fobiyi yensen nolur ki ? sosyal ortamda da antipati kazanacaksin. sen saniyor musun ki sosyal fobini yenince herkes seni sevecek el ustunde tutacak :D herneyse. zerre kadar umurumda degilsin ama hadi yazayim dedim bu sefer yardimci olmak icin. azicik ceki duzen ver kendine.
yeniçocuk

Mesaj gönderen yeniçocuk »

İnternetten zamanında anlaştığım ve hoşsohbetimiz olduğu bir iki bayan olmuştu...

Sfliler herhalde chatleşmede daha iyidir, yüzyüzeye göre...

Ama tavsiyem internetten kız ya da erkek, kimle konuşursanız konuşun (bu forumu demiyorum, burası uzun uzun yazı,açılıp, rahatlamamız gereken bir yer) gerçekten karşınızdaymış gibi konuşun... Sonradan hayal kırıklığı yaşamamak için... Yani kendiniz dışında aşırı özgüvenli bir profil yansıtmayın...
abdullah_44

Mesaj gönderen abdullah_44 »

Jlespx yazdı:
manzara yazdı:yıllardır gunun buyuk bir bolumunu bilgisayar basında geciriyorum ama sanalda da olsa sosyal bir çevrem hemen hemen yok. iletisim konusunda çok beceriksizim.
Sana birsey soyleyim mi ? bunlari soyleyerek aslinda sana iyilik yapmis oluorum. sen gercekten beceriksizsin. bunu farkedecek beyin varmis sende sasirdim cunku. hicbir moderatorde silmesin bu mesaji. cunku bu siteyi 2 yildir ara ara bakarim bunun kadar s..lak birisini gormedim. bazen insanlarla tartismalarini okuyorum gercekten senin baska baska sorunlarin da var ve ayriyetten zeka kusuru var. bu sorunlarinda sanirim senin zeka olarak yetersiz biri oldugundan kaynaklaniyor. s..lak s..lak konusuyorsun forumda. once otur bi su konusmalarini duzelt sen, ondan sonra sosyal fobiyi yenmek icin ugrasirsin. sanal ortamda bile insanlarin antipatisini kazanmissin. sosyal fobiyi yensen nolur ki ? sosyal ortamda da antipati kazanacaksin. sen saniyor musun ki sosyal fobini yenince herkes seni sevecek el ustunde tutacak :D herneyse. zerre kadar umurumda degilsin ama hadi yazayim dedim bu sefer yardimci olmak icin. azicik ceki duzen ver kendine.

bu nasıl bir yazı,bunun neresi iyilik..