Pisikiatr a gittim

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
kyle35

Mesaj gönderen kyle35 »

1 seansta çözse zaten 160 ytlden fazlasını alırdı :lol: 1 günde sfli olmaduysan 1 günde de iyleşemezsin zaman alıcı bir şey.1,5 sene sürüyormuş tedavi ortalama.
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

kyle35 yazdı:1 seansta çözse zaten 160 ytlden fazlasını alırdı :lol: 1 günde sfli olmaduysan 1 günde de iyleşemezsin zaman alıcı bir şey.1,5 sene sürüyormuş tedavi ortalama.
ne 1.5 seneler atlattım ben ah a :cry:
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

secret-man yazdı:Olumlu Düşünmenin Gücü
Büyük Düşünmenin Büyüsü

bu kitaplarını önerdi.Yorumlarına baktım,diğer sosyal gelişim kitaplarına göre daha olumlu yazılar var.Sistem yayıncılık ikiside.aynı isimde başka yayınların kitaplarıda var yalnız.Ben daha önce 2 tane sosyal gelişim kitabı okumuştum,umarım bunlar farklıdır.

Hani çözüm derken,bu hastalık böyle böyle geçer diye anlatabilir,doktor sevecen birine benziyor,bakalım neler diyecek sonraki seansta.İlaçlara devam deyip aynı şeyleri söylerse,sorcam ona bu soruları.
Saolsun yorumlar için.
inan hiç bir psikiyatr direkt bu böyle geçer demiyor. şimdiye kadar 4 tane gittim:). temkinli davranıyorlar. çünkü özellikle bizim hastalığımıza temkinli davranmak zorunda, bizi kırmamaları gerekiyor, anında ipleri koparırız, bu bizim için de iyi olmaz. sevecen bulman çok güzel. sevecen bulduysan arkadaş gibi görmeye çalış, çünkü bir önceki psikiyatrımı hatırlıyorum sadece dinliyordu, soğuk bulmuştum, hiçbir şey anlatmak istemiyordum. sıcakkanlı, sevecen birine daha rahat açılırsın.

baktın aynı şeyleri söylüyor, biz de bir dinleyici olmayalım, sorular soralım, galiba bizim de onları biraz çalıştırmamız gerekiyor :). biliyorum unutuyoruz oraya gidince ne soracağımızı, ne anlatıcağımızı. not defterine yaz bence aklına geldikçe sorular. özellkile çözüme yönelik sorular olsun. örneğin ne yapmalıyım, hangi düşünce kalıbım yanlış, nasıl rahatlayabilirim, olumsuz gördüğüm olaylara karşı farklı bakış açım ne olabilirdi vb. ben de aynı şeyleri yapmayı düşünüyorum.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

Hani çözüm derken,bu hastalık böyle böyle geçer diye anlatabilir,doktor sevecen birine benziyor,bakalım neler diyecek sonraki seansta.İlaçlara devam deyip aynı şeyleri söylerse,sorcam ona bu soruları.

inan hiç bir psikiyatr direkt bu böyle geçer demiyor.
bana hep ilaçlara devam dedi, kötü olduğumda dozunu arttırdı. pek bir şey yapmadı doktor, beni anlamaya çalışmadı, oysa ben kendi kendime teşhisler koymaya çalışıyorum bazen.

özellikle psikiyatrlar sadece verdikleri ilaçları çözüm olarak görüyorlar artık, serotonin desteğiyle sorun çözülüyor onlara göre.
yalin3470

Re: Pisikiatr a gittim

Mesaj gönderen yalin3470 »

ben de bi ay once ilk defa psikiatır a gittim ama bi yararını goremedim şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca bnm gitiğim doktorun bi şey yapmadgını anladım. çünka bana sadece ilaç verdi bi de sosyal fobin var dedi o kadar. ne yapmam konusunda hiç bi şey demedi. bu ay sonra goruşmeye gidince sordum ne yapmalıyım diye cesaretli ol dedi bu kadar. ama o cesaret olsaydı zaten sf li olmazdım
sispro

Re: Pisikiatr a gittim

Mesaj gönderen sispro »

yalin3470 yazdı:ben de bi ay once ilk defa psikiatır a gittim ama bi yararını goremedim şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca bnm gitiğim doktorun bi şey yapmadgını anladım. çünka bana sadece ilaç verdi bi de sosyal fobin var dedi o kadar. ne yapmam konusunda hiç bi şey demedi. bu ay sonra goruşmeye gidince sordum ne yapmalıyım diye cesaretli ol dedi bu kadar. ama o cesaret olsaydı zaten sf li olmazdım
ne yazık ki her zaman insanın karşısına özverili psikiyatristler çıkmıyor. belki başka bir psikiyatrist denemelisiniz. çünkü ancak bu konuda arayıp bulmak ya da deneme yanılma yaparak işinde samimi bir psikiyatrist bulmak mümkün olabiliyor.