Sosyal fobi ile ilgili bilimsel araştırma çağrısı

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

sessizfırtına yazdı:hepimizi blockladı bence. normal karşılıyorum...
morlavanta

sen de öyle düşünebilirsin, bardağın dolu tarafından bak her zaman. :)

ben böyle düşünüyorum...
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

ben bir şeye açıklama getirmek istiyorum, benim testimi yorumladı. cevapsız bıtakmadı. yanlış anlaşılmasın bu konuda hakkını yemeyelim.
benim dediğim ve normal karşıladığım msn listesine eklemişti, oradan sildi. çünkü online gözükmyüor. normal karşıladım çünkü hepimizi msn listesinde tutacak değil. bu kendi seçimi ve bunu ondan bekleyemem.... sonuçta bana cevap verdi. yanlış anlaşılmasın...
morlavanta

social_angry yazdı:İçimden geçenleri söylememe engel olan birşey yok ki ?

Tayfun bey için önce iyi bir insan demişsin Sonra kullanıldığımı hissediyorum demişsin.

Buradan şöyle bir sonuç çıkar :

Senin gözünde iyi insan seni kullanan insandır.

Önceki yorumlarından böyle bir anlam çıkıyor.

morlavanta yazdı:
Evet eminim, peki sen gerçekten içinden geçeni söylediğine emin misin?Herşey açık, ortada bence...

sen düz mantık gidiyorsun:yani mantık derslerinde öğretilir, bak lise derslerini hatırla...

biber acıdır.
hayat acıdır.
o halde hayat biberdir...

böyle bir şey var mı ya!bu düz mantık yanlış, çaprazlama düşün.

Düşüncelerim de gayet sağlıklı...Ve gerçek...
morlavanta

sen düz mantık gidiyorsun:yani mantık derslerinde öğretilir, bak lise derslerini hatırla...

biber acıdır.
hayat acıdır.

kyle35

Mesaj gönderen kyle35 »

morlavanta yazdı:sen düz mantık gidiyorsun:yani mantık derslerinde öğretilir, bak lise derslerini hatırla...

biber acıdır.
hayat acıdır.

onun doğrusu şu gerçekler acıdır baklava tatlıdır baklava gerçek değil midir? ;)
tayfun bey bana da test yaptı 106 aldım sfm varmış ama kendime güvenim iymiş başkalarını çok takıyormuşum.iyi bir insan gibi geldi bana. umarım çalışmlarının faydası olur tüm fobiklere.
savasci-kiz

Mesaj gönderen savasci-kiz »

msn adresi göremiyorum :roll:
sessizfırtına

Merhaba Tayfun Bey,
Sorum sözkonusu araştırmanıza yönelik olacak.Başlangıç yazınızda araştırma amacının sosyal fobik bireylerin diğer bireylerle bilişsel ve kendini değerlendirme süreçleri açısından farklılıklarını ortaya koymak olduğunu yazmışsınız.
Bu araştırma için ne kadar anket yapmanız gerekmektedir? ve hangi aşamadasınız? Arşatırma ne kadar sürecek? Sonucunu burada yazıp bize değerlendirecek misiniz? Mesela biz kendimizi ve diğer bireyleri nasıl yorumluyoruz? Hastalığımıza yol açan ve araştırmanız sonucunda a çıkan yanlış değerlendirme kalıpları nelerdir? Gerçi çoğumuz az çok bunu biliyoruz da çözüme yönelik neler yapılmalıdır gibi.. Burada bu şekilde sonucu bizimle paylaşır ve bize yol gösterirseniz en azından ben memnun olurum.
Tayfun

Mesaj gönderen Tayfun »

Elbette sonuçları buradan paylaşıcam. Ama henüz daha araştırmanın ilk aşamasındayım ve uygulama aşamasındayım. Uygulamaların tamamlanması, literatür taraması ve bunların yorumlanıp hazır hale getirilmesi yazı bulacaktır. Daha önce de dediğim gibi sf üzerinde çalışılması zor bir alan örneğin bir kaç yüz kişi bakmış konuya ama buradan yalnızca 14 kişiye uygulama yapabildim. Sağlıcakla kalın...
Tayfun Doğan
Psikolojik Danş./Psikoterapist
Tayfun

Mesaj gönderen Tayfun »

Düzeltme: Bir kaç yüz kişi değil 1053 kez bakılmış an itibariyle...
Tayfun Doğan
sessizfırtına

teşekkürler..
bence herkes yapsın kaybedecek bir şeyimiz yok ki, kimsenin ismi de alınmıyo..
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

sessizfırtına yazdı:teşekkürler..
bence herkes yapsın kaybedecek bir şeyimiz yok ki, kimsenin ismi de alınmıyo..
hatta kazanıyorsunuz. ben sfmin hafiflediğini sanıyordum ama doruktaymış. :oops:
Tayfun

Mesaj gönderen Tayfun »

katılan arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. bu çalışmayı tamamladıktan sonra yaza doğru grup terapileri yapmayı düşünüyorum. Bu grup terapisi çalışmalarına katılım konusunda önceliği de burada özveriyle bana yardımcı olan arkadaşlara vereceğim elbette.

Saygılarımla...
Tayfun Doğan
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Mesaj gönderen otto_rino »

hani nerde klinik psikoloji diplomanız?
Tayfun

Mesaj gönderen Tayfun »

Ayrıca şu anki araştırmayla ilgili uygulamalarım iki ay kadar daha sürecek, yani araştırmaya katılmayı düşünen arkadaşlar hala katılabilir.

Sevgiyle kalın...
Tayfun Doğan