Sosyal fobi ile ilgili bilimsel araştırma çağrısı

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Tayfun

Sosyal fobi ile ilgili bilimsel araştırma çağrısı

Mesaj gönderen Tayfun »

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünde öğretim görevlisiyim. Akademik çalışma alanım genel olarak insan ilişkileri ve sosyal fobi üzerinedir. Şu anda sosyal fobi ile ilgili geniş çaplı bir araştırma yapmaya çalışıyorum. Bu araştırmada sosyal fobik bireylerin diğer bireylerle bilişsel ve kendini değerlendirme süreçleri açısından farklılıklarını ortaya koymayı amaçlıyorum.

Bu süreçte sosyal fobisi olan kişilere bazı psikolojik testler uygulamam gerekiyor. Takdir edersiniz ki sosyal fobik bireylerin hastanelere başvurusu çok fazla değil. Çünkü sosyal fobik için doktora gitmek de başlı başına bir problemdir. Ayrıca başkalarının bulunduğu bir ortamda test uygulamak, yazı yazmak bir sosyal fobik için oldukça zorlayıcı bir durum. Bundan dolayı uygulamaları hastaneyle birlikte internet ortamında da uygulamayı düşündüm.

Eğer katılmayı düşünürseniz (tamamen gönüllü olarak) profilimden msn adresimi listenize ekleyerek bana ulaşabilirsiniz. Söz konusu araştırmayla ilgili aşağıdaki psikolojik testleri uygulayıp size de kişisel olarak sonuçlarını vereceğim.

1. Olumsuz değerlendirilme korkusu testi
2. İlişkilerle ilgili bilişsel çarpıtmalar testi
3. Sosyal fobi testi
4. Özgüven ölçeği
5. Görünüş kaygısı testi
6. Öz-eleştiri testi
7. Sınırlılık şemaları testi

Lütfen bana ulaşma konusunda çekinmeyin, sizi sıcak bir şekilde karşılamak için elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Saygılarımla...
Tayfun Doğan
Psikolojik Danş./Psikoterapist
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

İyi de testi uyguladığın insanın gerçekten sf'li olduğunu nasıl anlayabilirsin ki? Yüz yüze konuşmadığın bir insan her türlü karaktere bürünebilir. Bazılarının sf'li olmadığı halde dalga geçmek için veya başka amaçlarla bu foruma üye olabileceğini düşünüyorum. Ya onlardan birisi gelirse? Yani benim ya da başkasının sf'li olduğunu nasıl bilebilirsin ki? ya da olmadığını

Bu arada ben çok isterim ama isim almıyorsunuz değil mi?
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

Benim kendimi anlamam için faydalı olacaksa bu testler ki içeriğini bilmiyorum,gönüllü olurum.
Tayfun

Mesaj gönderen Tayfun »

Arkadaşlar bahsettiğiniz durumlarla ilgili olabilecekleri düşündüm. Ayrıca isim ya da sizi tanıtacak bir kimlik bilgisi almıyorum, zaten sadece araştırma amaçlı kullanılacak, o konuda rahat olabilirsiniz.
Tayfun Doğan
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

Ben de katılabilirim. msn adresinizi ekledim.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Mesaj gönderen otto_rino »

ekledim beni engelledi...hehehe...
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

Sf belirtilerini kendimde daha küçükken gören biri olarak, sorunun sf mi yoksa ona benzer başka bi hastalık mı olduğunu anlamak adına bu testlere katılmayı uygun gördüm fakat msn oturum açmıyor... :P
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

böle bi çalışmaya katılmak isterim, zannedersem bizim de testimizi yorumlayacaksınız.
çalışmalarınızda başarılar...
timurs

Mesaj gönderen timurs »

Katımayı isterim...
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

ekliyorum...
morlavanta

Re: Sosyal fobi ile ilgili bilimsel araştırma çağrısı

Mesaj gönderen morlavanta »

Tayfun yazdı:Merhaba Arkadaşlar,

Ben Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünde öğretim görevlisiyim. Akademik çalışma alanım genel olarak insan ilişkileri ve sosyal fobi üzerinedir. Şu anda sosyal fobi ile ilgili geniş çaplı bir araştırma yapmaya çalışıyorum. Bu araştırmada sosyal fobik bireylerin diğer bireylerle bilişsel ve kendini değerlendirme süreçleri açısından farklılıklarını ortaya koymayı amaçlıyorum.

Bu süreçte sosyal fobisi olan kişilere bazı psikolojik testler uygulamam gerekiyor. Takdir edersiniz ki sosyal fobik bireylerin hastanelere başvurusu çok fazla değil. Çünkü sosyal fobik için doktora gitmek de başlı başına bir problemdir. Ayrıca başkalarının bulunduğu bir ortamda test uygulamak, yazı yazmak bir sosyal fobik için oldukça zorlayıcı bir durum. Bundan dolayı uygulamaları hastaneyle birlikte internet ortamında da uygulamayı düşündüm.

Eğer katılmayı düşünürseniz (tamamen gönüllü olarak) profilimden msn adresimi listenize ekleyerek bana ulaşabilirsiniz. Söz konusu araştırmayla ilgili aşağıdaki psikolojik testleri uygulayıp size de kişisel olarak sonuçlarını vereceğim.

1. Olumsuz değerlendirilme korkusu testi
2. İlişkilerle ilgili bilişsel çarpıtmalar testi
3. Sosyal fobi testi
4. Özgüven ölçeği
5. Görünüş kaygısı testi
6. Öz-eleştiri testi
7. Sınırlılık şemaları testi

Lütfen bana ulaşma konusunda çekinmeyin, sizi sıcak bir şekilde karşılamak için elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Saygılarımla...

ben istiyorum ama sonuçları gönderecek misniz?
Tayfun

Mesaj gönderen Tayfun »

arkadaşlar elbette testlerin sonuçlarını size bildireceğim.
Tayfun Doğan
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

arkadaşlar yararlı bişi.ben yaptım...
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Ben de testi uyguladım 89 puan almıştım galiba Tayfun bey sendeki Sf hafif dedi. Epey rahatladım :lol:
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

ne kadar çok puan alırsak o kadar iyi mi oluyoruz? okullardaki sınav gibi. yaptım mailine gönderdim. bence herkes yapmalı, hem durumumuz netleşir, hem de bizime ilgili bir çalışmaya katkımız olur.