Psikiyatrınız ne gibi can sıkan öğütler veriyor????????

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
morlavanta

Psikiyatrınız ne gibi can sıkan öğütler veriyor????????

Mesaj gönderen morlavanta »

Mesela gittiniz, canınızın balkona bile çıkmak istemedğinden bahsettiniz, çok halsizsiniz, ya da ne biliyim evde annenize bile yardım etmiyorsunuz...

Psikiyatra gidiyorsunuz ve anlattığınızda bunları:

-Annesi bunu zorla dışarı çıkar, çıksın gezsin biraz...

-Kızım evde annene yardım et, yavrum...

Ne can sıkıcı öğütler öyle değil mi, ben zaten bunları birisinin bana söylemesiyle yapabilseydim, inan senin söylemene ihtiyacım olmazdı, bunları ben de kendime söylüyorum ama olmuyor....Diyesi geliyor insanın...

Terapi yapmak bile onlara zaman kaybı geliyor, sebepleri görmüyorlar kimi uzmanlar sadece "bunu yap" diyor ama demesinin de bir fadası yok....

İlaç yazıp gönderiyorlar, ilaç beyni düzeltiyor ama hayatınızda hala yolunda gitmeyen şeyler var; örneğin hayatınızda kötü giden şeylere bile üzülemiyorsun, amaaaaaan boşver diyorsun...

Halbuki, soruna birazcık üzülsen ve önem versen belki de çözeceksin...

Antidepresanların sorunu çözdüğünü sanmıyorum, sadece o sorunu atlamanı sağlıyor...Bir yandan iyi bir yandan kötü.

1.İyi çünkü soruna takılıp kalmıyorsun.
2.Kötü çünkü sorun hala orada duruyor...

Bir de ilaç yazıyorlar ya beynimde hangi maddenin kaç mg eksik olduğunu gösteren bir sistem var mı, EEG bile işe yaramaz diyenler var mesela...

Ve beynin sırları henüz çözülmemişken...
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

burda bize söylediğini piskiatrnın yüzüne söyle.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

"bu olaya bir de iyi tarafından bakmaya çalış."

"bilge, olumsuz şartları olumluya çevirebilirsin."

"bu gibi ufak şeylere çok da takılı kalmamak gerekiyor."

benim olumlu yönlerimi ortaya çıkarıcı şeyler söylemesi nedense bana doğal ve yapıcı gelmiyor.

beni kötü görünce ilacın dozunu arttırması da öyle, moralimi daha çok bozuyor.

ben bunları yazarken de aileme hiçbi şekilde faydam olmadığı için kendimi suçlu hissediyorum, hiçbi şeyden memnun kalmayan biri olduğumu düşünerek...
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

secret-man yazdı:burda bize söylediğini piskiatrnın yüzüne söyle.
İşe yaramaz ki, artık ona gitmiyorum ve gitmicem de.
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

ben sımdıye kadar hıc gıtmedım, bılmıyorum. ama bunları kafana takma bence, bıraz da kenının psıkıyatr olmaya calıs. baska bı psıkıyatr dene yada ...
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Re: Psikiyatrınız ne gibi can sıkan öğütler veriyor????????

Mesaj gönderen Bornfobik »

Olayı çözmüzşün, tebrikler ;)
morlavanta yazdı: Halbuki, soruna birazcık üzülsen ve önem versen belki de çözeceksin..
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!