Dün madalyon kliniğine gittim

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
secret-man

Re: Dün madalyon kliniğine gittim

Mesaj gönderen secret-man »

paxil çok etkili sf için. 1 ayda etkisi görürsün.uyku ve cinsellik olarak etki yapar bayaa olumsuz. çok sert etkileri var,ama değer.sonra yavaş yavaş bırakacaksın. [smilie=alcoholic.gif] beni yeni biri yaptı bu ilaç . artık her ortama girip,hiç utanıp tırsmadan aykırı şeyler yapıyorum,çok uzun zmndır hiç sf belirtisi görmedim kendimde.
ilhan14

Mesaj gönderen ilhan14 »

secret-man yazdı:paxil çok etkili sf için. 1 ayda etkisi görürsün.uyku ve cinsellik olarak etki yapar bayaa olumsuz. çok sert etkileri var,ama değer.sonra yavaş yavaş bırakacaksın. [smilie=alcoholic.gif] beni yeni biri yaptı bu ilaç . artık her ortama girip,hiç utanıp tırsmadan aykırı şeyler yapıyorum,çok uzun zmndır hiç sf belirtisi görmedim kendimde.
ne kadar kullandın bu ilacı sf ni boyutu nasıldı paxil harici baska ilaç kullandınmı ve herhangi bi terapi gördünmü su an kullanıyormusun
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

r_ozurlu yazdı:Ilac taraftari degilim, ama gercekten agir hastalarda düsüncelerinde cok sabit ve korkulari asiri olan insanlarda kullanilmasi gerekir diye düsünüyorum.

Ilacin hemen size care olmasini beklemeyin, öncelikle doktorun dedigi gibi düsüncelerinizi degistirmeniz lazim. Bu cok zor, ama yapilmayacak birsey degil.

Eger benim gibi sürekli negatif düsünen biriyseniz ve pozitif düsünmem lazim deyip pozitiften sürekli negative gidiyorsaniz düsünürken bir kagida pozitifleri yazin ve ara ara onlari okuyun. Cebinizde cüzdaninizda olsun, negatifleri de yeneceginizi düsünün. Onlari cürütecek düsünceler yazin ki yavasca siz de inanin ona.

Kizarmak icin de baskalarinin yaptigi gibi ameliyat felan da düsünmeyin sakin. Ben de eskiden domates diye anilan biriydim. Kizardikca burnum akardi (ya da öyle hissederdim) , bu oldukca aha herkes bana bakiyor rezil oluyorum deyip daha telas yapiyordum daha da kizariyordum. Sürekli yanimda bez mendil olurdu burnumu silmek icin.

Zamanla kendimi astim, degistim. Artik kizarmiyorum , eskisi gibi en azindan. Yani utanilacak durumlar veya yalan söyledigimde ortaya ciktiginda kizariyorum ki bu dogal birsey. Ve kizardigimda da domates gibi oldugumu olacagimi kabulleniyorum ama önemli olan bunu dert edip kendimi kisirdöngüye sokup daha da kötü hissetmeme sebep olmuyorum.

Paxilin etkilerini okuyunca icmedigim halde paxil icmis gibi biri oldugumu gördüm :)
Beynim sagolsun, rahatim biraz genis düsünceli oldum. Takmiyorum artik cok fazla cevreyi.

Yeter ki isteyin bütün olumsuz düsüncelerinizi cürütecek karsit bir düsünce bulursunuz.
katılıyorum.. özellikle ilk paragrafa
ilhan14

Mesaj gönderen ilhan14 »

Dün kontrolüm vardı doktorum ilacı değiştirdi prozac şurup yazdı aranızda kullanan oldumu bu şurubu
silent-era

Mesaj gönderen silent-era »

paxil'i uzun yıllardır kullanan biri olarak kesinlikle çok faydasını gördüm ve ilk 1,2 ay yanetkileri olacak daha da önemlisi ya bu ne biçim ilaç hala bir değişiklik yok etkisi 0 (yaşadığım için biliorum) diyeceksin.ama uzun vadede çok etkisi olacak çok güçlü ve tedavi edici etkisi yüksek.bir çok ilaç sf ile birlikte verilior ve bunların bir kısmı paxil gibi ilaçlara destek olarak sadece bazı semptomları indirgemek amaçlı,tedavi edici özelliği olmayan ilaçlar(örn:rivotril tablet ve likit)
silent-era

Mesaj gönderen silent-era »

prozac'ın şurubunuda tabletinide kullandım ama bir faydası olmadı.Abim ilacı aldığımı görünce bi keresinde şöle demişti: aaa şu mutluluk hapındanmı alıorsun. ne trajikomik bir durum :(