yeni moda: "ya$am koçu, ya$am koçluğu"

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
ispanakliborek

yeni moda: "ya$am koçu, ya$am koçluğu"

Mesaj gönderen ispanakliborek »

3-5 senedir yabancı dizilerde izlediğimiz "ulan ne kadar aptal bi$ey bu yaa, hangi salak buna para verir ki" dediğimiz olay bu..
$imdi görüyorum çevrede.. bizim burda da moda oluyor yava$tan..

kısaca: "para ile arkada$ tutmak".. olay bu abi...

bayılıosun parayı adama.. veya hatuna.. arkada$ın oluyor senin.. senin ya$amını düzenliyor.. senin adına kararlar veriyor, dertlerini dinliyor tavsiyelerde bulunuyor sana, gidiyor bir bara içiyor senle (içmek falan dedim, silinmesin mesaj), geyik yapıyor senle..

en sonda da "ücret $u kadar" deyip ücretini alıp gidiyor.. canın isteyince tekrar görü$üyorsun..

ne bu be!!! ne kadar yapay.. ne kadar samimiyetsiz.. tatsız..
devrim_

Re: yeni moda: "ya$am koçu, ya$am koçluğu"

Mesaj gönderen devrim_ »

Kapitalizmin primatüre bebekleri..
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

saçmalık...

partner boyutunda olmayanı da saçmalık...

rehberlikçilerin ve danışmanların yaptığı koçluk da saçmalık...

benim sınırlı ve iyi yönlerimi gösterip, iyi yönlerimi geliştirmemde yardımcı olacakmış... bıdı bıdı...
ceyhansuyu

Mesaj gönderen ceyhansuyu »

ßilqe88 yazdı: benim sınırlı ve iyi yönlerimi gösterip, iyi yönlerimi geliştirmemde yardımcı olacakmış... bıdı bıdı...
:D
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Bence de çok saçma. Hayat kendi kararlarını kendin almayı öğrenmek üzerine kurulu değil mi. Hem yaşam koçluğu yapan bu insanlar kendi hayatları hakkında ne biliyorlar acaba? Bir de üzerine para veriliyor.
) O (
the_strangest

Mesaj gönderen the_strangest »

ispanakliborek yazdı: kısaca: "para ile arkada$ tutmak".. olay bu abi...

bayılıosun parayı adama.. veya hatuna.. arkada$ın oluyor senin.. senin ya$amını düzenliyor.. senin adına kararlar veriyor, dertlerini dinliyor tavsiyelerde bulunuyor sana, gidiyor bir bara içiyor senle (içmek falan dedim, silinmesin mesaj), geyik yapıyor senle..

en sonda da "ücret $u kadar" deyip ücretini alıp gidiyor.. canın isteyince tekrar görü$üyorsun..
güzelmiş lan. benim gerçekten ihtiyacım var böyle birisine. nerden nasıl ulaşabilirim, fiyatları nasıldır? bilgi verir misin biraz?
ispanakliborek

"
...

doktor, doktor,
kimse beni sevmiyor doktor...

'gerginsin rahatla' dedi..
çabucak soyunurken kadın
'paramı ver yeter, hiç farketmez adın'

'soyunmana gerek yok,
bana bir kaç tatlı söz lazım..
uyuyana kadar kal yeter,
bitmi$ uyku haplarım' "

: ))

tam olarak bu durum sanırım ; )

teoman falan pek sevmem, bildiğim de 3-4 $arkısı vardır.. ama bu sözler çok güldürmü$tü beni zamanında
--->> http://www.youtube.com/watch?v=9nW1EEZFTfI
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

gidiyor bir bara içiyor senle (içmek falan dedim, silinmesin mesaj)
oo o sen bu içki olayına çok takmışsın kafayı. her mesajında aynı serzenişi görüyorum. gerçi senin mesajın içkiden ziyade başka sebeplerden silinmişti.
..............Resim.................~~Resim
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

Çok saçma,
bence olay şöyle oluyo,ilaçları içip içip haplanıp iyice bi moronlaşıyor insanlar(depresyon çağındayız)...
Sonra ,aklı donuklaştığı ve çözÜmler üretemediği için,kendine, yaşamına, para ile çözüm ortağı alıyor,bu kişiler yaşam koçu oluyor,kendileri ne kadar kendi sorunlarına çözüm bulmuş insanlar,gökden zembillemi indi bu koçlar [smilie=cool.gif]
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

lüks olarak yapılan yaşam koçları saçma ..fakat bazı durumlarda oldukça gerekli..profesyonel yaşantıda zaman yetersizlikleri planlama hataları stress vb durumlar, şartlar açısından pürüssüz yürütülmesi gereken bir hayat için ''durumu dışarıdan görebilen'' bir ''uzmanı'' gerekli kılıyor..tabi profesyonel yaşantılar için bu böyle..bu seviyede bir koçluğa danışmanlık veya menejerlik olarak bakabilirsiniz
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

psikolojik danışman da bir saçmalık göremiyorum ben karar vermemde etkili olmuyor sadece kafamdaki hastalıklı düşünceleri ortadan kaldırmama yardım ediyor..

ama o olay baya bi saçmaymış.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

gerçekten varmı böyle bi şey. yoksa klostrofobik bi başlık mı bu ?
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

çok eskiden beri vardı..şimdilerde daha çok biliniyor..bi nevi kapsamlı danışman çiçekli don mu giyeceksin turkuaz renkli şarap mı içeceksin bunları danışıyorsun..dilmi arkidişler
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

millet neyin derdinde demek, bizler neyin derdindeyiz.
ispanakliborek

amerika gibi ağır kapitalizmin ya$andığı yerlerde insanlar bu tip $eylere muhtaç hale getiriliyor tabi.. robotla$mı$ holding insanları... ev - i$, ev - i$, ev - i$...

bize ters ama biraz.. $imdilik ters tabi..

$u anda böyle $a$ırıyor olmamız bu duruma, 15 sene sonra $u topic'i okuyan birisi için ilginç olabilir..