Sosyal Fobi Tedavisinde Yaş Faktörü

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Ahmet25

Sosyal Fobi Tedavisinde Yaş Faktörü

Mesaj gönderen Ahmet25 »

Arkadaşlar ben 28 yaşındayım, tedavi olamayı düşünüyorum. Yaş faktörü tedavi de bir etken midir?
papatyam

Re: Sosyal Fobi Tedavisinde Yaş Faktörü

Mesaj gönderen papatyam »

niye olsun ki. bence hic zaman kaybetmeden ol tedavini. bak bundada olurmu olmazmi diye düsünme:) kesin yapacam de ve sonuna kadar arkasinda dur.
Ahmet25

Mesaj gönderen Ahmet25 »

papatyam yazdı:niye olsun ki. bence hic zaman kaybetmeden ol tedavini. bak bundada olurmu olmazmi diye düsünme:) kesin yapacam de ve sonuna kadar arkasinda dur.
Valla en çok olur mu olmaz mı diye bunu düşünüyorum:)
scary
İletişim:

Mesaj gönderen scary »

çok bilgim yok bu konuda ama kendimce edindiğim deneyimlerimle şunu söyleyebilirim..sf yi yenmek için mükemmel bi yaştasın..ben mesela şu an 26 yı bitirdim..şu anki mücadele azmim çok daha verimli..eskisi kadar takmıyorum insanları..resmen onlar ne diycek diye yaşardım 22 li yaşlarımdayken, ödüm kopuyodu dışarı çıkmaya..sucu gelirdi kapıya ben kaçardım odaya :D annem açardı kapıyı hep..aslında içeri grmeyecek ama benimkisi salaklık işte..benim salonda olduğumu hissetmesi ihtimali bile beni ürkütüyodu..hatta yalnızken kapıyı açmadığım oluyodu ..sucu da suyu kapıya bırakıp giderdi zavallıcık..parasını sonra alırdı..bu gibi ne acılar yaşadım..olgunlaşan bi beyin her zaman avantajdır..daha güçlü oluyo insan belli bi yaştan sonra..bence harika bi yaştasın..ben de o yaştayım ordan biliyorum :D..ama soruyosan ki ilaca vessariye verdiği yanıt nasıl..onu bilemem..doktora sor derim..ama fark olacağını sanmıyorum..aman ahmet25 doktora gitmek için daha fazla bekleme..benim yıllarım kayboldu..aman hemen git..
Ey sf, benden aldıklarını senden geri almazsam senden alçak olayım.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Ahmet25 yazdı:Arkadaşlar ben 28 yaşındayım, tedavi olamayı düşünüyorum. Yaş faktörü tedavi de bir etken midir?
erken müdahele her zaman iyidir velhasıl zararın neresinden dönülürse kardır.
28 yaşta geç sayılmaz yani..
..............Resim.................~~Resim
Ahmet25

Mesaj gönderen Ahmet25 »

scary yazdı:çok bilgim yok bu konuda ama kendimce edindiğim deneyimlerimle şunu söyleyebilirim..sf yi yenmek için mükemmel bi yaştasın..ben mesela şu an 26 yı bitirdim..şu anki mücadele azmim çok daha verimli..eskisi kadar takmıyorum insanları..resmen onlar ne diycek diye yaşardım 22 li yaşlarımdayken, ödüm kopuyodu dışarı çıkmaya..sucu gelirdi kapıya ben kaçardım odaya :D annem açardı kapıyı hep..aslında içeri grmeyecek ama benimkisi salaklık işte..benim salonda olduğumu hissetmesi ihtimali bile beni ürkütüyodu..hatta yalnızken kapıyı açmadığım oluyodu ..sucu da suyu kapıya bırakıp giderdi zavallıcık..parasını sonra alırdı..bu gibi ne acılar yaşadım..olgunlaşan bi beyin her zaman avantajdır..daha güçlü oluyo insan belli bi yaştan sonra..bence harika bi yaştasın..ben de o yaştayım ordan biliyorum :D..ama soruyosan ki ilaca vessariye verdiği yanıt nasıl..onu bilemem..doktora sor derim..ama fark olacağını sanmıyorum..aman ahmet25 doktora gitmek için daha fazla bekleme..benim yıllarım kayboldu..aman hemen git..
Kardeş sende çok acitasyon yapıyorsun :D Sanki sen 40 ben 20 yaşındayım:D Benim yıllarım senden beter kayboldu, gel ikimizde gidelim doktora:)
scary
İletişim:

Mesaj gönderen scary »

ben doktora zaten gidiyorum..yıllarca ilaç kullandım..ama düzensiz kullandım..benim hatam bir doktor belirleyip sürekli onunla devam etmemekti..doktorun hastasını tanıması ve geçirdiği evreleri yakından izleyip ona göre tedavi uygulamasının önemini ben çok geç anladım..doktora gitmek ve ilaç kullanmaksa konu: ben yıllardır bunu yapıyorum. ama sürekli doktor ve ilaç değiştirerek..benim düştüğüm hataya düşüp daha fazla zaman kaybetmeni istemediğim için bu hassasiyetim...
Ahmet25

Mesaj gönderen Ahmet25 »

scary yazdı:ben doktora zaten gidiyorum..yıllarca ilaç kullandım..ama düzensiz kullandım..benim hatam bir doktor belirleyip sürekli onunla devam etmemekti..doktorun hastasını tanıması ve geçirdiği evreleri yakından izleyip ona göre tedavi uygulamasının önemini ben çok geç anladım..doktora gitmek ve ilaç kullanmaksa konu: ben yıllardır bunu yapıyorum. ama sürekli doktor ve ilaç değiştirerek..benim düştüğüm hataya düşüp daha fazla zaman kaybetmeni istemediğim için bu hassasiyetim...
Sağol kardeş, o da önemli bir husus dediğin gibi. Başlamak bitirmenin yarısıymış bu hafta bi gidebilsem keşke.
scary
İletişim:

Mesaj gönderen scary »

inşallah dostum..
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Merhaba ahmet25 bende 28 yasındayım.TEdavı olmak ıcın 3 ay once doktora gıttım.Su an ılac tedavısı uygulanıyor bana.Benım sorunum yemek yerken olusan boyun titremesi.Acıkcası tam olarak sfnnın ozellıklerını belırtmemmeıssın ama ciddi olarak konun ehli doktorlarla işe baslamak en iyisi.En azından kendı kendıne deneyımler edınıp umutsuzlluga kapılmakdan ıyıdır.Ama irtiabtıda koparmayalım ahmet.Bakalım nasıl tecrubeler edınecegız.Ben istanbuldayım.
alperdem
İletişim:

Mesaj gönderen alperdem »

Ahmet25, bu hastalığın tedavisi için herhangi bir yaş sınırlaması olduğunu düşünmüyorum. Üstelik, yaş ilerledikçe hastalığın iyileşme olasılığının da arttığı kanaatindeyim. Kaldı ki, yaşı atıyorum 40 ın üstünde olup da, fobik sıkıntılar yaşayan birine rastlamadım henüz, varsa da çok çok nadir. Fakat genç yaşlarda çok fazla hasta var. Dolayısıyla "yaş ile tedavinin başarı oranının doğru orantılı" ya da "yaş ile hastalığın insan üzerindeki etkisinin ters orantılı" olduğunu düşünüyorum.