İstanbul'da Psikiyatrist Dr.İbrahim BİLGEN

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

İstanbul'da Psikiyatrist Dr.İbrahim BİLGEN

Mesaj gönderen nazlı2005 »

5 psikiyatriste gittim daha önce aralarında Prof.larda vardı. Geçen hafta İstanbul'da Dr.İbrahim BİLGEN'e gittim. Daha önce gittiğim doktorlardan biri majör depresyon, biri soft manik depresif demişti. Hepsi yanılmış, bende OKB var.Sosyal fobi de bu durumun bonusu oluyormuş.Dr. İbrahim Bilgen'e imkanınız varsa bir kere mutlaka gidin. Bakış açınızı değiştirecek. İlaç kullanmadan psikoterapi de alabilirsiniz. Testler uyguluyor ve bence konusunda gerçek bir uzman.
folder

Re: İstanbul'da Psikiyatrist Dr.İbrahim BİLGEN

Mesaj gönderen folder »

Teşekkürler tavsiye için. Doktorların birbirlerinden farklı tanı koymalarının nedeni ne acaba? Bu işi bilmiyorlar mı?
var

Mesaj gönderen var »

Takıntı ne takıntısı?
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Belirgin bir takıntım yok. Sık tekrarlanan el yıkama, çizgilere basmama, dua etme....vs gibi belirtiler bende yok. Her şey yapılabilecek en iyi düzeyde yapılmalı diye düşünüyorum.Bu bir kişilik yapısı. Zaten Dr. İbrahim Bilgen'de benim durumum için Obsesif Kompulsif Bozukluk yerine Obsesif Kişilik yapısı dersek daha doğru olur dedi . Mükemmeliyetçilik, kontrolcülük, hatalara odaklanma benim karakterim:) İyi bir durum değil ama böyle.
var

Mesaj gönderen var »

Mükemmeliyetçilik, hatalara odaklanma bende de var ama kontrolcülüğü pek anlamadım. Biraz daha açıklar mısın?
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

folder yazdı:Teşekkürler tavsiye için. Doktorların birbirlerinden farklı tanı koymalarının nedeni ne acaba? Bu işi bilmiyorlar mı?
Evet yaa gerçekten derinlemesine hepsi bilmiyor.Yüzeysel bilgileri var hepsinin ama klişe laflar. Konu ile özel olarak ilgilenen psikiyatristler daha iyi yorumluyorlar, daha iyi yönlendiriyorlar danışanı.
Sosyal fobi konusunda Dr. İbrahim Bilgen ve Dr. Ahmet Koyuncu meslektaşlarına göre bir adım öndeler bence. Özel ilgileri olduğu belli. Dr. Ahmet Koyuncu kitabını çıkardı artık.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

var yazdı:Mükemmeliyetçilik, hatalara odaklanma bende de var ama kontrolcülüğü pek anlamadım. Biraz daha açıklar mısın?
Anahtarları aldım mı, telefon yanımda mı, evden çıkarken camlar tamamen kapalı mı,ocak kapalı mı,parayı yanıma aldım mı...vs. Devamlı kafamda bir liste var.Yapılması ve kontrol edilmesi gerekenler.
var

Mesaj gönderen var »

Aa! Evet o bende de var. Bazen evin kapısını kapatıp kapatmadığımdan emin olamadığım için yolun yarısından döndüğüm olur. Ama acaba bu gerçekten takıntı mı yoksa unutkanlık mı? Nasıl ayırt edilerbilir ki? Ben aynı zamanda çok unutkanımdır.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Aynen bende geri dönüyorum arabayı kilitledim mi, cam kapalı mıydı? Bende çok unutkanım belki onun için böyle bir mekanizma geliştirdim kendime. Kontrol et! Kontrol et! Kontrol et!
ressam_flozof
İletişim:

Mesaj gönderen ressam_flozof »

selam nazlıcan ilk önce şunu sölemeliyim yazdığın mesajda iyimser olup olmadığını merak ettim herkes bir doktor öneriyor ama hangisi ?.......
derdiniz mi var eliniz mi titriyor,,,,,,,,,,kasılıyormusunuzçok heyecanlımısınız, yada bütün bedenizmi yoldan çıktı, ya ilaç deneyin ç(doktorlara gidin )yada hastalığınızın üzerine gidin mesala titreye titreye konuşun babam hep söle derdi senden daha kötüler var sen bu işte en iyisin bunu senden başkası yapamaz bu kelimeler çok kullanılımıyor kulaklarımızda ondan öz güven eksikliği var kendimizi kaybedeceğimiz ve korktuğumuz şelerin üzerine gitmeyi irdelersek bu korku bu heyecan orada bir kaç defa sonra bizi bırakır buna emin olabilirsiniz ben ilaç la olanabilecek hastalara sesleniyorum yada ilaç içmeyi kafasına koymuş kişilere ilaç için içmeyin demiyorum ama bir amacınız olmalı ve bu amaçta sizin ne kadar birr yol safretmeniz ve geriye döndüğünüzde ben iyiyim dmeeniz bunu yapa bilirseniz bir nebze iyi gelir kendinize sorumluluk yükleyin minim başa çıkacaksınız.....
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

sevgili nazlı,
obsesyon özelliklerin ve avatarından çok etkilendim. benim ev arkadaşım olur musun? ben de camları kapatmadan evden çıktığımı hatırlayıp yolun yarısında geri dönüyorum ve haklı olduğumu görünce seviniyor camları kapatıyorum. ev arkadaşı olursak senin obsesyonun geçer çünkü benim açık bıraktığım camları kapatırken ne kadar haklı olduğunu kendine ıspatlar ve sadece tedbirli bir insan olduğunu düşünürsün ben de yolun yarısından dönmekten kurtulurum.ne dersin teklifimi düşünürsen sevinirim. ayrıca psiyatristlere harcadığın parayı ilgi alanlarına kaydırmış olur, çok daha mutlu yaşarsın.

sevgiler..
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Dr.İbrahim Bilgen'e önümüzdeki günlerde yetişkin dikkat eksikliği testi yaptırmayı düşünüyorum. Sonucu merak ediyorum. Bende dikkat eksikliği hiperaktivite sendromunun kız tipi var galiba.
var

Mesaj gönderen var »

nazlı2005 yazdı:Dr.İbrahim Bilgen'e önümüzdeki günlerde yetişkin dikkat eksikliği testi yaptırmayı düşünüyorum. Sonucu merak ediyorum. Bende dikkat eksikliği hiperaktivite sendromunun kız tipi var galiba.
İbrahim Bey'de dikkat eksikliği mi var? Bence o testi yaptırmana razı olmaz. Ben doktor olsam, hastamın gözetiminde test yaptırmazdım.

Kız tipi nasıl oluyor? Bunun cinsiyeti mi olurmuş?
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

ben test yaptırmıştım ben de biseksüel tipi hiperaktivite çıktı ve kırmızı reçete yazdı doktorum.fakat iaçları çöpe attım kullanmadım.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

belgin yazdı:ben test yaptırmıştım ben de biseksüel tipi hiperaktivite çıktı ve kırmızı reçete yazdı doktorum.fakat iaçları çöpe attım kullanmadım.
ahh, içim cız etti bir an.. kırmızı recete ilaç hiç çöpe atılırmı..millet yeşili yazdıramıyor..Lütfen!:)
..............Resim.................~~Resim