İstanbul'da Psikiyatrist Dr.İbrahim BİLGEN

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
rüzgar

Re: İstanbul'da Psikiyatrist Dr.İbrahim BİLGEN

Mesaj gönderen rüzgar »

mahsuncum iki tane yeşil verdi arkadaşım. karşılıksız aşk acısını şimdilik onlarla geçirmeye çalışıyorum. kırmızıları il sağlık müdürlüğüne verdim aslında çöp o oluyor.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Mesaj gönderen nazlı2005 »

var yazdı:
nazlı2005 yazdı:Dr.İbrahim Bilgen'e önümüzdeki günlerde yetişkin dikkat eksikliği testi yaptırmayı düşünüyorum. Sonucu merak ediyorum. Bende dikkat eksikliği hiperaktivite sendromunun kız tipi var galiba.
İbrahim Bey'de dikkat eksikliği mi var? Bence o testi yaptırmana razı olmaz. Ben doktor olsam, hastamın gözetiminde test yaptırmazdım.

Kız tipi nasıl oluyor? Bunun cinsiyeti mi olurmuş?
Thomas E.Brown "Dikkat Eksikliği Bozukluğu" kitabını okudum. İlgilenenlere, bilgilenmek isteyenlere öneririm. Kitap biraz gözünüzü korkutabilir büyük boy ve 360 sayfa. Hiperaktivite ve dikkat eksikliği sendromu erkeklerde daha fazla görülürken, sadece dikkat eksikliği sendromu kızlarda yada yetişkin kadınlarda görülüyor.
Testi yapmayı ben değil İbrahim Bey önerdi. Süre yetmeyeceği için ilk gün testi uygulayamadı.Bir sonraki randevuya dikkat eksikliği-test yapılacak olarak not aldı. Bende o yüzden düşünüyorum dedim. Aslında düşünmüyorum, kesin yaptıracağım.Çünkü merak ediyorum.
var

Mesaj gönderen var »

Testi yaptırınca, nasıl bir test olduğu konusunda bizi bilgilendirir misin?
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

nazlıcığım,

yaşadığın sorunlarla ilgili araştırmacı yanını çok takdir ettim..... bir çok insan durumunu tanımlamakta bile zorluk çeker...... ayrıca mesajlarıma kayıtsız kalma konusundaki istikrarında beni avatarından daha çok etkledi...... tebrik ederim.

sağlıcakla....
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Belgin adını neden Rüzgar olarak mı değiştirdin?
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

evet. çünkü doğada insanın dışında herşey özgür.... en çokta rüzgar.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Şarkı için çok teşekkürler . Rüzgar gibi özgür olabilmemiz dileğiyle...
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

:) nazlı2005 tedaviden fayda görmene sevindim; yaşadığın iyileşme umarım daim olur
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

tonyukuk yazdı::) nazlı2005 tedaviden fayda görmene sevindim; yaşadığın iyileşme umarım daim olur
Teşekkürler Tonyukuk.
Tedavi derken??? Hasta olduğumu düşünmüyorum zaten. Bu bence kişilik yapısı veya beyin kimyasındaki bazı hormonların eksikliği.Uzun zamandır ilaç kullanmıyorum. Herhangi bir tedavi durumu yok yani. Dopamin eksikliği sendromu diyebilirim sadece. Durumun adı bu olsun.
Bu arada kronik dopamin eksikliği ileri yaşlarda parkinson olma riskini arttırıyor. Kötü haber.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

nazlı2005 yazdı:
tonyukuk yazdı::) nazlı2005 tedaviden fayda görmene sevindim; yaşadığın iyileşme umarım daim olur
Teşekkürler Tonyukuk.
Tedavi derken??? Hasta olduğumu düşünmüyorum zaten. Bu bence kişilik yapısı veya beyin kimyasındaki bazı hormonların eksikliği.Uzun zamandır ilaç kullanmıyorum. Herhangi bir tedavi durumu yok yani. Dopamin eksikliği sendromu diyebilirim sadece. Durumun adı bu olsun.
Bu arada kronik dopamin eksikliği ileri yaşlarda parkinson olma riskini arttırıyor. Kötü haber.
fazlasıda şizofrenik, paranoyak yapabilir. Ortayı tutturmak lazım..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

mahsunkul yazdı:
nazlı2005 yazdı:
Teşekkürler Tonyukuk.
fazlasıda şizofrenik, paranoyak yapabilir. Ortayı tutturmak lazım..
Evet haklısın Mahsunkul. Dopamin fazlasıda şizofreniye neden olabilir. Dopamin tedavisinde dopaminin kişiye fazla gelmesi halüsinasyon görmesi gibi şizofrenik belirtiler ortaya çıkarabilir.
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

nazlı2005 yazdı:
Teşekkürler Tonyukuk.
sevindim Nazlı duruma yaklaşım tarzın için. herkes kendine özgüdür. çünkü rahatsızlık diye algıladığında gerçekten rahatsız edici olur.

bir de korkularımız farklı yüzlerle karşımıza çıkıyor çoğu zaman. çözümlemeler yaparak korkunun gerçek kaynağını bulduğumuzda herşey yoluna giriyor, ilaçla bastırmaktan çok daha kalıcıdır, iç dünyamızla ilgili çözümlemeler, doğru tanımlamalar..
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Yorumun için teşekkürler Rüzgar. Sosyal fobide ilaçlarla çözüme ulaşılmıyor malesef. Yıllar sonra anladım. İlaçlar hedefe ulaşabimek için sadece araç. Kişi kendi gelişimini kendi sağlayacak. Bunun için de cesaret,emek ve zaman gerekiyor. İlaçlar sadece kişinin motivasyonunu sağlıyor. İlaç kullanan kişi de iyi olduğunu hissettiğinde, ilaç kullanmayacağı günler için yatırım yapması ve kişisel gelişiminde yol kat etmesi gerek. Çünkü ilacı bir gün bırakacak ve o zaman kişinin ilaca başladığı noktada olmaması gerek.
Ayrıca %100 çözüm de yok sosyal fobi de.Bunu da baştan kabul etmek gerekiyor.Bu durum sonuçta beyin kimyası ile ilgili. Ama kendi çabalarınla, yaşadığın sıkıntılarla baş edebilme, dayanabilme gücünü arttırabilirsin. Sosyal yeteneklerini geliştirebilirsin.Bunun için de sistemli bir şekilde sıkıntı yaşanan durumların üzerine gitmek gerekiyor.
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

evet Nazlı haklısın. her insanın yaşamı gelgitlerle dolu. inişler çıkışlar....insan kendini birazda olduğu haliyle kabul edip sevmenin yollarını bulmayı becerebilmeli....... sadece sf değil diğer zorlayan insanlık durumları; nevroz, psikoz, depresyon vs.. içinde aynı şeyler geçerli ilaç ayakta kalmayı sağlıyor, yürümekse kişinin kendisine bağlı....... daima alevlenme dönemleri olabiliyor, yaş ilerledikçe insan kazandığı deneyimler sayesinde tablosuna daha sakin bakabiliyor.....