İstanbul'da Psikiyatrist Dr.İbrahim BİLGEN

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
kumru

Re: İstanbul'da Psikiyatrist Dr.İbrahim BİLGEN

Mesaj gönderen kumru »

İyi doktor isabetli ilaç ve isabetli teşhis demektir. kötü iyi ayrımı doktorlar için de geçerli elbette. akıllı davranmak araştırmadan doktora başvurmamak gerek. şu da var ki iyi bir doktor deniliyor olsa da sizin frekansınız doktorla paralel gitmiyorsa yine olmaz. iyi doktor kendi kendinizin doktoru olmayı size öğretebilen doktordur psikiyatri alanında.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Mesaj gönderen nazlı2005 »

kumru yazdı:İyi doktor isabetli ilaç ve isabetli teşhis demektir. kötü iyi ayrımı doktorlar için de geçerli elbette. akıllı davranmak araştırmadan doktora başvurmamak gerek. şu da var ki iyi bir doktor deniliyor olsa da sizin frekansınız doktorla paralel gitmiyorsa yine olmaz. iyi doktor kendi kendinizin doktoru olmayı size öğretebilen doktordur psikiyatri alanında.
Psikiyatristinizle frekansınızın tutması şart tabi. Bizimle aynı dalga boyunda olmasa da (olmaması tercih edilir), bizi anlayabildiği hissini verebiliyorsa uygundur.
feraye

Mesaj gönderen feraye »

doktorumla frekansım çok iyi tutuyordu. doğru teşhis doğru ilaç veriyordu. ama yine de %100 iyileşemedim. sonunda köşeme çekildim. kamlumbağa gibi kabuğumda emniyette hissediyorum arasıra kafamı çıkardığım oluyor. eh bu da bişeydir.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

var yazdı:Kaç MHz?
1500 MHz [smilie=drinks.gif]
var

Mesaj gönderen var »

Dr.İbrahim Bey'in bir kaç programını izledim de hakikaten faydalı olabilecek birisine benziyor. Fakat seansları oldukça tuzlu. Acaba grup terapisi yapar mı yaparsa grup indirimi yapar mı? Bu doktor hakkında bilgisi veya deneyimi olanlar var mı? Ben düşünmeye başladım. Doktorumdan ve kullandığım ilaçlarımdan menunum ama tedavisini yetersiz buluyorum. Elbette benim de bir takım şeyler yapmam gerekir ki tedavi başarıya ulaşsın. Ama galiba ilacın direnç eşiğini aştım.

Aslında aklımda iki doktor daha var. Bunlardan birisi Dr. Alp Üçok diğeri de Dr. Ahmet Koyuncu. Dr. Alp Üçok'u başka bir uzman önermişti. Onun dışında hiç görmedim ama bir forumdan arkadaşım da ona gidiyordu. Uzun süredir ne forumda görebiliyorum ne de msn'de. Herhalde iyileşti. Biz fobiklere has bir durum mu bilmem ama çok vefasızım, arkadaşlarım da öyle. Bir de söyledğinine göre Dr. Ahmet Bey'in de öğretmeniymiş.

Dr. Ahmet Bey'le ise bizzat tanıştım ve dinledim. Çabası ve ilgilisinden dolayı kendisini takdir ediyorum fakat şu kırmızı biberli konserve fenomeni yüzünden, tedavisine pek sıcak bakmıyorum. Aslında bende de var dikkat eksikliği hatta ne eksikliği? Yokluğu! Ama sosyal fobinin tek nedeni kesinlikle bu olamaz. Değil de.

Neyse fazla uzattım. Dr. İbrahim Bilgen'den devam edin lütfen.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Bize lazım olan psikoterapi ama bu da paraya bakıyor Yani ruh sağlığı gibi hayati bir konuda bile böyle maddiyata dayalı engellerin olması çok düşündürücü Mide kanseri olan birisi sayılı günleri varsa yatarak (belki) melankoli yaşar ama psikoloji bozuk; herşeyden vazgeçmiş birisi her çılgınlığı yapar Ne biliyim bomba patlatıyor 10-20 tane adamı öldürür Hele şizofreni falansa cezai ehliyeti de yoksa vay haline Devletin bu konuya eğilmesi lazım Bireysel terapi olmasa da grup terapisi vs birşey yapsınlar Bizi tırlattırmasınlar. SF'li çekingen dediğin adam psikpata bağlarsa herşeyi yapar Kafamızı bozmayın toplanıp vampir gibi boynunuzu ısırıp kanınızı emeriz Fazla popülüst zırvalamlar yaptım sanırım http://www.loxol.tv/videoizle_48a2cdef8 ... ciren-Adam bu videodaki adam gibi dellendirmeyin bizi (SFsizllere) Akıllı olun !
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

85 yılından beri doktora gidiyorum toplam 4 doktorum oldu hepsi de süper doktorlardı. fakat ben hala acı çekiyorum mücadele ediyorum.
eski nick : triyandafilis
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Şu kafamın içindeki ses ne zaman susacak acaba merak ediyorum? Devamlı konuşuyor ya. O konuştukça ben daha suskun oluyorum.
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

nehaber Nazlı nelerelerdeydin??? seni özlemiştik. benim ev arkadaşım olursan o ses susar emin ol.. sana terapi de yaparım.var la mahsunkul da gelirler birlikte kekle çay içeriz. ne dersin. seni seviyorum :)

ikimizin şarkısı:

http://www.dailymotion.com/video/xdwdk2 ... usuz_music
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

triyandafilis şaşırttın beni. Şarkı filan olmamış şimdi:) Ciddi olalım arkadaşlar. Önemli bir sorunla boğuşuyoruz burada. Yeni bir buluş, bitki, ilaç ...var mı? Bana bunlarla gelin. [smilie=help.gif]
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

bana şarkılar ilaç da oluyor artık. napıyım...hem sen burda değilsin ki kendi başlığında cee diyorsun arada... kimden ne bekliyorsun???? özel olmak istiyorsun sanırım...
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Özel olmak filan istemiyorum triyandafilis ama haklısın sanırım burayı ihmal ettim. Sizlere güzel bir kitap önereyim "Sohbet Sanatı" Debra Fine. Mutlaka okuyun.
http://www.dr.com.tr/0000000333985/Eser ... anat%C4%B1
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

ben sevdiklerime şaka yaparım.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Arkadaşlar aşağıdaki linkte Dr.İbrahim Bilgen'in katıldığı televizyon programlarının videoları var. Hepsi olmasa da bazıları mutlaka ilginizi çekecektir. Ben de zamanım oldukça buradan programları izliyorum. Faydalı bilgiler var öneririm.
http://psikiyatri-tv.com/videos/2/Dr-%C ... /all_time/