el titremesi ,sitres tadavisi

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
ressam_flozof
İletişim:

el titremesi ,sitres tadavisi

Mesaj gönderen ressam_flozof »

arkdaşlar bu el titremesi ile ilgili bilgisi olan varsa yazsın yoksa herkes gibi sussun
bendeki el titremesi ortamdan kaynaklanıyor, kaslarım geriliyor karnım gurulluyor ellerimin içi sıcacık oluyor vucudumun bazı bölgeleri kendiliğinden haraket ediyor bu aralar gözlerimin kapakları atmaya isteksiz şekilde atmaya başladı ben teknik işler yapmakta para kazanacakken bu nasıl birşeyse önümde engel oluşturuyor
bir yerde yemek yiyemiyorum en büyük tehlike ise misafire giderken çay içememek titreme başlıyor ve kaslarım geriliyor el sıkışması bile bazen zor hal alıyor
bazense çok sakin oluyorum mesala uyandığımda
ama uykusuzlukta çekiyorum lütfen yardımcı olun doktor ilacı istemiyorum akıl istiyorum
ÖM
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Re: el titremesi ,sitres tadavisi

Mesaj gönderen neclaaa »

bende de benzer sorunlar vardı. nörolojiye gittim. bir bakıma genetik gibi gözüküyor dedi. ama düşündükçe artıyor..tabi bu da işin psikolojik boyutu.. tedavi görüyorum. iyileşirsem söylerim..
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
ressam_flozof
İletişim:

SAĞOLASIN UMARIM İYİLEŞİRSİN. [smilie=bomb.gif]
Kullanıcı avatarı
cordes

Mesaj gönderen cordes »

el titremesi ve terlemeye karşı ilaç kullanıyorum. Baya etkili oluyor. Ama mal gibi oluyorsun.
Bir nasihat: Kendine dikkat et.
Bir rica: Sakın değisme!
Bir Dilek : Beni unutma.
Bir Yalan : Seni hiç sevmiyorum.
Bir Gercek : Seni çok özlüyorum.
hazannn

Mesaj gönderen hazannn »

merhaba.benimde en büyük korkularımdan eve misafir gelmesi ve çay servisi yapmam.benden herhangi bir beklentisi olmayan benle eşdeğer insanlarla bir sorunum yok,ancak gözümde büyüttüğüm bazı insanlar ve kalabalık gruplar önünde el titremesi sorunu tabak çanak tutamama v.s. .Konuşma olayı başlarda bazen zor oluyor ama konuştukça açılıp zorlanmıyorum.eskiden yüz kaslarımda hiç bir değişiklik olmazdı şimdi kalabalıkta foto çekinemiyorum istemsiz kasılmalar dengesizlikler oluyor.Yaşım büyüdü ve artmaya devam ediyor.Çok çaresizim sadece devlete gidebilirim ancak doktorlara da güvenmiyorum.Bir öneriniz var mı acilen:(
ressam_flozof
İletişim:

elerim titriyor sizinkiler gibi bir misafirin yanında çay içmekten korkuyorum bir işe gitmek kaygımı olduğundan fazla tetikliyor ve akşam uyuyamıyorum kendime bir sürü doktoru denettirdim deneme tahtası oldum ilaçlardan dideral,paxsill,mısol vb ilaçları içtim elerimi m titremesini geçirdiler sandım beynimi yok ettiler çünkü ilaçlar vücuda zarar veriyor 1 senedir ilaç içmiyorum bırakın dökülsün bardak elinizi yakacağınız anda atın bardağı rahatlıyorsunuz korkularınızla yüzleşin çünkü hergün öleceğinize bir gün ölün.birileri size bakmıyor birileri size gülmeyecek düşürünce mutlu olun yüzünüz kızarmasın bu ülkede çok sakat insan var onlar yaşama tutuluyor siz hayli hayli tutulursunuz. akıllı insanlarız ondan kaygılanıyoruz aptalları bulmuyor zaten bu hastalık umarım bir çaresini bulmuşlardır ama ben doktorların ilaç vermek için üniversite okuduklarına şahit oldum aksi çıksaydı geçerdi :)
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

nalet olasica el titremesi [smilie=dash3.gif]
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Kullanıcı avatarı
dzeko

Mesaj gönderen dzeko »

ressam_flozof yazdı: en büyük tehlike ise misafire giderken çay içememek titreme başlıyor ve kaslarım geriliyor el sıkışması bile bazen zor hal alıyor
hazannn yazdı:merhaba.benimde en büyük korkularımdan eve misafir gelmesi ve çay servisi yapmam. kalabalıkta foto çekinemiyorum (
Yukarida yazanlarin hepsi bende birebir sekilde mevcut. Henuz tedavi icin doktora gitmedim ama. Sizde bir gelisme var mi arkadaslar ? Bu isin ilacsiz tedavisi var midir ?
ressam_flozof
İletişim:

bırak dökülsün çay yüzün kızaracaktır tekrar dene tekrar dene sonra kesilecektir korkunka yüzleştin mi ?
Kullanıcı avatarı
dzeko

Mesaj gönderen dzeko »

ressam_flozof yazdı:bırak dökülsün çay yüzün kızaracaktır tekrar dene tekrar dene sonra kesilecektir korkunka yüzleştin mi ?
Yani titriyorum istemdisi bir sekilde. Acayip igrenc bir duygu, titreyince insanlarin noluyo lan gibisine bakmalari da cabasi yani.. Yuzlestim korkularimla evet ama fayda etmedi maalesef..
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

benim el titremem sosyal ortamlarda olmasam da oluyor.sf ile bir ilgisi yok sanırım biraz parmaklarımı çıtlatıyorum ama o da ihtiyaç duyduğum için çıtlatmayınca parmaklarım bir kötü oluyor.zaten vücudumun her eklemi ayrı çıtlıyor oturduğum yerde ayak ve el bileklerim belim dizim çıtlayacak duruma geliyor ne olabilir sizce sorun?
bulantı
SatasmaBana

SatasmaBana yazdı:benim el titremem sosyal ortamlarda olmasam da oluyor.sf ile bir ilgisi yok sanırım biraz parmaklarımı çıtlatıyorum ama o da ihtiyaç duyduğum için çıtlatmayınca parmaklarım bir kötü oluyor.zaten vücudumun her eklemi ayrı çıtlıyor oturduğum yerde ayak ve el bileklerim belim dizim çıtlayacak duruma geliyor ne olabilir sizce sorun?
parmaklarını çıtlatmaktan olabilir.onun dışında sf olmasada anksetiye veya stres yaşıyorsan o da neden olabilir.
bulantı
SatasmaBana

SatasmaBana yazdı:
SatasmaBana yazdı:benim el titremem sosyal ortamlarda olmasam da oluyor.sf ile bir ilgisi yok sanırım biraz parmaklarımı çıtlatıyorum ama o da ihtiyaç duyduğum için çıtlatmayınca parmaklarım bir kötü oluyor.zaten vücudumun her eklemi ayrı çıtlıyor oturduğum yerde ayak ve el bileklerim belim dizim çıtlayacak duruma geliyor ne olabilir sizce sorun?
parmaklarını çıtlatmaktan olabilir.onun dışında sf olmasada anksetiye veya stres yaşıyorsan o da neden olabilir.
çok teşekkürler.
bulantı
osmanc

Mesaj gönderen osmanc »

bence bir doktora gitmende fayda var çünkü sebebini tam bilemeyebilirsin. Allah korusun başka bir şey olabilir hemen sağlık kuruluşlarına tedavi ol ki içimiz rahatlasın.
Her zaman en güzeli düşle. Hayat güzel.
nedim

Mesaj gönderen nedim »

SatasmaBana yazdı:
SatasmaBana yazdı:
çok teşekkürler.
sen kendi kendinemi konuşuyosun yoksa bana mı öyle geliyor