Bİ ÇARE

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
desparate

Bİ ÇARE

Mesaj gönderen desparate »

selam arkadaşlar siteyi uzun zamandır takip ediyorum fakat yeni üye oldum. Benimde sizler gibi sorunum sosyal fobi. Aslında bir çok alanda bu hastalığı yendim fakat bir kaç konu hariç. Psikoloğada gittim risperdal verdi 2 hafta kadar kullandım baş ağrısı ve uykudan başka bi etkisini göremedim. Bu sebeple bırakmak zorunda kaldım. Benim sorunum Kalabalık önünde konuşamamak ve oynayamamak sadece bu. Bu Yüzden evlilikten bile kaçıyorum ailem bu hastalığın farkında deiller onlarıda üzdüğüm için kendi kendimi yiyorumi Beni Topluluk önünde heyecanlandırmayak cesaret verici bi ilaç arıyorum öyle gülerde beni kurtarsın başka bişi istemiyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum. Allah Hepimize Acil Şifalar Versin..
desparate
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

risperdalı ben de kullanıyorum.. sosyal fobi de pek kullanılan bi ilaç değil.. ama kafadan saçma düşünceleri atmak için iyi bi ilaçmış.. ben pek bi yararını göremedim.. yaklaşık 4 aydır kullanıyorum.. sen 2 haftaa kullanmışsın.. başlarda bende de uyku yapmıştı.. ama daha sonra bu yanetki geçti.. 2 hafta bu tip ilaçların etkilerini göstermesi için kısa bi süre.. biraz daha bekleseydin keşke..
samaratr

Mesaj gönderen samaratr »

Merhaba ben de bu foruma yeni üye oldum. ilaç hakkında şunları diyeceğim bende bir psikiyatriste gittim bana seroxat diye bir ilaç verdi. NOT: Bu ilaç reçetesiz de satılıyor ve yan etkileri çok az
Bu ilacı bir seneye yakın kullandım. ama doktorun tavsiye ettiği gibi kullanamadım. doktor 6 ay boyunca her gün 1 tane şeklinde tavsiye etmişti ben 2-3 ay kullandım ve 2-3 ay içinde çok mükemmel sonuçlar elde ettim. Karşı cinsten ortamlara girince ve özellikle karşı cinsten kişilerle konuşunca yüzüm kızarırdı ilacı kullandıktan sonra bu tamamen ortadan kalktı. ilacın etkisini 3-4 gün gibi kısa bir sürede görebiliyorsunuz zaten. ama size tavsiyem yine de bir doktora danışıp bu ilacı kullanmanızdır. sosyal fobinin %100 olmasa da %80-90 lara varan tedavisi mümkün