En doğru zaman ?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
şeyda

En doğru zaman ?

Mesaj gönderen şeyda »

Merhaba arkadaşlar
Ben sosyal fobi hastası olduğumu tesadüfen yıldız burkovik'in sosyal fobi kitabını okuduğumda öğrendim
çocukluğumdan beri eğitim hayatında başarısız oluşum; derslere katılamayışım, hocalara soru soramayışım ve sınıfın en sessizi oluşum
bugüne kadar doğru düzgün bir ilişkimin olmaması; karşı cinse nasıl yaklaşacağımı, nasıl davranacağımı bilememem içimden geçenleri dışarı vuramamam
aktif bir insan olmamam, istediğim bir çok şeyi cesaretim olmadığı için yapamamam sadece yapabildiğimin hayalini kurmam, hep ertelemem ve daha bir sürü şey...
Bunlar aslında sosyal fobiymiş ben ise sadece kendimi cesaretsiz, içe kapanık, sessiz, sakin kişilik özelliği olan bir insan sanıyordum ve kendime kızıyordum.
Bir süredir farkındayım sf'nin ama yaptığım sadece burayı takip etmek
Sizce profesyonel yardım için en doğru zaman ne ?
Ne zaman psikiyatra gitmeliyim?
Aileme, arkadaşlarıma söylemeli miyim?
akman

Re: En doğru zaman ?

Mesaj gönderen akman »

Merhaba Şeyda. Ben hasta olduğumu 3 hafta önce öğrendim. Hastalığımı fark etmeden önce fiziksel ve zihinsel anlamda gelişme gösterdim. Öz güvenim ciddi derecede yerine geldi. Hasta olduğumu öğrenince kendimi zorlamaya karar verdim. Hayatta yaşadığımız pişmanlıkların çoğu aynı. Yani yazdıklarını yazmama gerek yok. Profesyonel yardım için doğru zaman diye bir şey yok bence eğer ihtiyaç duyuyorsan biran önce git. Ailene söylemelisin, ama ben söyleyemedim, kendi kendime bir yol kat ettim. Onlarda bendeki bu olumlu değişimi görüyorlar. Arkadaşların ise gerçekten arkadaşın olduklarını düşünüyorsan söyle. Öteki türlüyse utancından kendini onlardan uzaklaştırabilirsin. Seni kutlarım hastalığın farkında olmakla, onu yenmeye çalışmak aynı şey değil. Artık onu yenmek istiyorsun. Umarım başarılı olursun.
akman

Mesaj gönderen akman »

akman yazdı:Merhaba Şeyda. Ben hasta olduğumu 3 hafta önce öğrendim. Hastalığımı fark etmeden önce fiziksel ve zihinsel anlamda gelişme gösterdim. Öz güvenim ciddi derecede yerine geldi. Hasta olduğumu öğrenince kendimi zorlamaya karar verdim. Hayatta yaşadığımız pişmanlıkların çoğu aynı. Yani yazdıklarını yazmama gerek yok. Profesyonel yardım için doğru zaman diye bir şey yok bence eğer ihtiyaç duyuyorsan biran önce git. Ailene söylemelisin, ama ben söyleyemedim, kendi kendime bir yol kat ettim. Onlarda bendeki bu olumlu değişimi görüyorlar. Arkadaşların ise gerçekten arkadaşın olduklarını düşünüyorsan söyle. Öteki türlüyse utancından kendini onlardan uzaklaştırabilirsin. Seni kutlarım hastalığın farkında olmakla, onu yenmeye çalışmak aynı şey değil. Artık onu yenmek istiyorsun. Umarım başarılı olursun.
akman

Mesaj gönderen akman »

Yanlış mesaj. Malesef silemiyoruz içini böyle boş boş dolduruyoruz :D
Kullanıcı avatarı
şeyda

Mesaj gönderen şeyda »

akman yazdı:Merhaba Şeyda. Ben hasta olduğumu 3 hafta önce öğrendim. Hastalığımı fark etmeden önce fiziksel ve zihinsel anlamda gelişme gösterdim. Öz güvenim ciddi derecede yerine geldi. Hasta olduğumu öğrenince kendimi zorlamaya karar verdim. Hayatta yaşadığımız pişmanlıkların çoğu aynı. Yani yazdıklarını yazmama gerek yok. Profesyonel yardım için doğru zaman diye bir şey yok bence eğer ihtiyaç duyuyorsan biran önce git. Ailene söylemelisin, ama ben söyleyemedim, kendi kendime bir yol kat ettim. Onlarda bendeki bu olumlu değişimi görüyorlar. Arkadaşların ise gerçekten arkadaşın olduklarını düşünüyorsan söyle. Öteki türlüyse utancından kendini onlardan uzaklaştırabilirsin. Seni kutlarım hastalığın farkında olmakla, onu yenmeye çalışmak aynı şey değil. Artık onu yenmek istiyorsun. Umarım başarılı olursun.
Teşekkür ederim :)