hipnoz tedavisi olup iyileşen var mı?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
OverTheRainbow

Re: hipnoz tedavisi olup iyileşen var mı?

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

Sorunlarımızın ana kaynağı bilinçaltında saklı.Hipnoz da psikanalitik kuramın en etkili sorun çözüm tekniği...

Sorunun kaynağına in,bul,yok et!

Parası olan denesin derim. Zira ben de düşünüyorum,gerekli imkanları oluşturduktan sonra.
sosyalfobik

Mesaj gönderen sosyalfobik »

Toplam 6 seans 3 seans aldım.insanlarla daha rahat iletişim kurabiliyorum ama sorunlarım hala devam ediyor kısık sesle konuşuyorum tanımadıklarımla konuşurken kendimi kasıyorum
globall

Mesaj gönderen globall »

Şu başlığı baştan sona okudum. Eskiden ne güzelmiş . Hem etkin hem yararlı , hem paylaşım hepsi varmış.
Şimdi soluk benizli bir site olmuş ama neler konuşuldu.
sf liydi ama güzel günlerdi.
hipnoza gittiğinizi yazmışsınız. Biraz anlatabilir misiniz?
Birçok kişinin kafasında hipnoz tamamen bilinmez...
sosyalfobik

Anlatıyorum
sosyalfobik

Gittim hipnoterapiste.dedim kaç seans nedir ne değildir,sorunum ne anlattım hepsini.ilk seans sorunumu dinledi utangaçlık çekingenlik filan neyse 6 7 seansa olur dedi.
2. Seansta başladık.elimi yatay şekilde elinin üstüne koyup bastırmamı sol gözüne bakmamı söyledi .10 a kadar sayım elini birden yüzüme kapatıp başladı söylemeye ayaklarından başına kadar rahatlıyorsun gevşe fillan.ondan sonra biraz daha böyle şeyler söyleyip işte rahatsın utanmıyorsun gibi şeyler söyledi telkinlerde bulundu.lakin öyle pek trans hali gibi değil sanki gözlerinizi kapatıp kendinize bunları söylediğinizi düşünün öyle trans hali yok bildiğin gözün kapalı biri bi şeyler söylüyo hani başka biri konuşurken gözünü kapa adamı dinle bunun aynısı.açıkcası 4. Seanstayım ama hayal kırıklığı var.yani seansa 150 lira veriyorum ve öyle pek bi şey yok.adamın biri yanıunızda konuşuyo sadece gözler kapalı.yok trans hali yok uzmanları yapmalı yoksa kötü sonuçları oluyor diyorlar. Ama yok öle sıradan bi şey.trans dedikleri buysa zaten bende bunu yaparım gözümü kapatım gevşe rahatla utanma sıkılma açıl derim buna trans deyip tedavi gibi sunmak gibi bi şey bu.normal nefes alan birine bak tedavi var gel sana zort yapacaıım diyen birine bakişte içine çek sonra ver deyip 5 seans bunu yapmaktan farkı yok.genede umuumu yitirmemeye çalışıyorum.lakin hayal kırıklığı yaşoıyorumhani yok uyku uyanıklık arası bir halmiş bu trans filan alakası yok hacılar.gözünüzü kapatıp yanınızda konuşan bi adamı dinleyin istediğiniz zaman gözünüzü açabilirsiniz veya dinlerdiniz hiç farkı yok açıkcası.gözleri kapatıp biraz kafa dinleyin arada olur böyle düzel deyin kendinize sonra açın 40 dakikaya alın size hipnoz lakin beleş 150 lira vermemiş olursunuz
globall

Mesaj gönderen globall »

Otohipnoz dediğin senin dediğin olsa gerek...
sosyalfobik

hayır onun yaptığı
sosyalfobik

bi seye yaradı mı eh gene aynı ama biraz daha iyi
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

hipnoz ile tedavi fasafiso bence bilimsel bi geçerliliğide yok zaten...
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
utangac

Mesaj gönderen utangac »

abla bilimsel gerçeklikleri boşverelim istersen. bilim sadece bildiğini doğru kabul eder. bilmediğini daha doğrusu kendi doktrininde kanıtlanamayanı yoksayar. bilime göre allah yoktur bunuda mı boşvericez? yoksa bilmin onu kabul etmesinimi beklicez?
http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=31569
sosyalfobik

yaw işte umut fakirin ekmeği bi çare arıyoz aq hastalığına
sosyalfobik

Lan iyi bi. Sey aslinda bak etkisini gostermeye basladi
carepdr

Mesaj gönderen carepdr »

Bilimsel olarak 2 tür tedavi var türleri bilmeniz size bişi kazandırmaz :) ama hipnoz bilimsel olarak yok sf tedavisinde
user

Mesaj gönderen user »

gecen gittigime cokk pisman oldum, cook pahali degseydi keske ama maleseff...hipnoz icin gittim ama hipnoz olmadim, cünkü sürekli aklimda verecegim para vardi :( kadin da güya hipnozladigini zannedip olaya devam ettii...toplam iki saat icin ölü yatirim yapicam simdi :( kesinlikle tavsiye etmem, tamamen bos safsata...hepsi para tuzagi. Bu illetten ancak kendi cabalarimizla kurtulmamiz mümkün, ondan bundan medet ummak bence bos bir hayal ve umut...
cynicall

Mesaj gönderen cynicall »

keremaslı yazdı:evet ben de düşünüyorum hipnozla tedaviyi denemeyi.
ama merak ediyorum aranızda bu yöntemle iyileşen var mı?
ben yıllarca ilaç tedavisi görüp de iyileşemeyen onlarca insan gördüm.
hem bana para tuzağı gibi geliyor hem de öyle kayda değer bir faydası yok.
o yüzden hipnoterapi bana daha cazip geliyor.
ne dersiniz?
Hipnozla ilgili herkes farklı birşey yazıyor çünkü:

1. Kişiye özel bir deneyim
2. Uygulayıcının bilgisi ve yaklaşımı farklı olabilir.

Hipnozla ilgili Türkiye'de objektif bilgiye ulaşmak biraz zor. Bu blogda dünyadaki İngilizce hipnoz çalışmalarının ücretsiz Türkçe çevirileri var. Hipnozun farklı kullanımlarıyla ilgili başlıklar, vb de görülüyor.

www.hipnozturkiye.wordpress.com