Utangaçlık,Mükemmeliyetçilik,Özgüven,vs. İle İlgili Yazılar

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
koko
İletişim:

Utangaçlık,Mükemmeliyetçilik,Özgüven,vs. İle İlgili Yazılar

Mesaj gönderen koko »

nereye koyacağımı bilemedim, en iyisi buraya ekleyeyim dedim.alttaki linkte bilkent üni. öğrenci danışma geliştirme merkezi'nin hazırladığı broşürler var.beğenirsiniz inşallah.

http://www.bilkent.edu.tr/~dos/ogdm/brosur.html
terakkiperver

Mesaj gönderen terakkiperver »

ne güzel yaa.. okul ogrencilerine yardım etmeye calısıyor. birkaç ay evvel okulun psikologuna gittim beni bir hafta sonraya cagırdı. gittim ayaküstü 15 dakika konuştuk..sonrasında bir daha görmedim..konustugumuz da hiç birşey degildi yani.. üstüme düşmesi, devam etmemi teşvik etmesi gerekmez miydi? bir arkadasım da derslere giremedigini söylemiş bizim hocalardan birine.. adam "aynı şeyler benim başıma da geldi,geçer" demiş göndermiş. arkadasım anlatamamış olabilir ama sen belli bir yaşa belli bir görgüye gelmişsin,birşeyleri anlatılmadan anlaman gerekmez mi? insana verilen deger bu kadar işte..
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

bilkent üniversitesi öğrenci danışma merkezi tarafından hazırlanmış bu yazılar bana çok şey kattı.Bunları bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim.Özellikle kendine güven ve saygı başlıklı yazıda önerilen basit çalışma sonucu hatalarımı çok fazla büyüttüğümün farkına vardım.Şu anda bana faydalı olan birkaç yazının çıktısını aldım,hatta dosyaladım,sık sık okuyarak kendimi algılayış biçimim konusunda düştüğüm hataların farkına daha kolay varıyorum.herkese tavsiye ederim ve çok teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Okunmaya deger yazilar. Cok sey katacagini düsünüyorum.Tavsiyeler gercekten ilgimi cekti denemkte fayda var.Herkese tavsiye ediyorum.
xeryus1378
İletişim:

e.ü. sosyal fobi grup terapileri

Mesaj gönderen xeryus1378 »

Halen Ege Üniverstesi Mediko'da Sosyal Fobili arkadaşlarla grup terapileri yapmaktayız yeni grubumuz için kayıtlar devam ediyor. Bilgilerinize.....
www.psikologunuz.com ihtiyacınız olduğunda yanınızdayız...SAYGILARIMIZLA...
Vader

Mesaj gönderen Vader »

Koko iyi ki bu adresi paylaştın çünkü yararlı yazılar olduğuna inanıyorum. Özellikle "hastalıklı eleştiri" ye ait kısım bence birçok SF ye yardım edebilir.
Teşekkürler
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Gerçekten güzel bir bölüm hazırlamışlar. Ben öğrenci değilim ama gene de okuyup yararlanacağım. İnsanlar mükemmeliyetçilik sanki çok iyi bir nitelikmiş ve başarıya yöneltiyormuş zannediyorlar. Bilmiyorlar ki tam aksi. Keşke öğrenciyken de bunları okumuş olsaydım...
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

güzel bir kaynak

bizim okulda da her dönemin başlarında rehberlik merkezinin astığı afişleri görürdüm. kendini ifade etmekte güçlük çekenler, iletişim sorunları yaşayanlar vs. diye grup terapileri yapıyorlardı
her seferinde bugün ararım yarın ararım diye vakit geçirip başvuru zamanını kaçırıyordum..bilerek yapıyordum aslında :roll:
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Re: Utangaçlık,Mükemmeliyetçilik,Özgüven,vs. İle İlgili Yazı

Mesaj gönderen beyaban85 »

koko yazdı:nereye koyacağımı bilemedim, en iyisi buraya ekleyeyim dedim.alttaki linkte bilkent üni. öğrenci danışma geliştirme merkezi'nin hazırladığı broşürler var.beğenirsiniz inşallah.

http://www.bilkent.edu.tr/~dos/ogdm/brosur.html
bu kadar ilgili olmaları güzel.