Doktor tavsiyesi

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
hayalet

Doktor tavsiyesi

Mesaj gönderen hayalet »

Arkadaşlar merhaba,
Uzun zamandır bu sf illetini yenmekle uğraşıyorum ve sonunda paragöz olmayan tamamen alanlarında uzman ve insana insan gibi destek olan 2 doktor buldum. Ayrıca fiyatları da çok ama çok uygun birincisi Batı Bahat hastanesinde bulunan Uzm. Psikiyatri Ahmet Koyuncu kendisi aynı zamanda çapa tıp fakültesinde de çalışıyor ücreti 80 Ytl. telefonu :0212 471 33 00 bana yazdığı reçete beni hayata döndürdü diyebilirim. ikincisi psikolog Güçlü Şirin Kendisi Bakırköyde özel muaynanesinde 40 Ytl. telefonu : 0535 677 92 27

Bu iki doktor beni hayata döndürdü arkadaşlar artık bu sf olayından çok yorulmuştum. Hiçbirşey yolunda gitmiyordu. Yaşadığımı dahi hissedemiyordum Tavsiye ettiğim psikiyatristin verdiği ilaçlar 2 hafta sonra tesir etmeye başladı ve psikloğumla görüşmeye başladım. Artık herşey yolunda teşke bu iki insanı daha önceden tanıyabilseydim. Çektiğim bunca sıkıntının ne kadar boş olduğunu gördüm. Kafamda kurduğum o şaçma sapan paranoyalardan kurtuldum. Artık insanlardan kaçmıyorum. Üzerimdeki o ağırlık gitti ve enerjik olmaya başladım yani daha bir çok şey var....

Lütfen cesaretinizi toplayın ve doktora gidin bu olayın başka çaresi yok arkadaşlar ilaç içmekten korkmayın ve psikoloğa gidin davranış tedavileri olsun, nefes egzersizleri olsun çok işe yarıyor. Ben çözümü bu şekilde buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Allah herkezin yardımcısı olsun sorusu olanlar bana yazabilir.
Kaydıraktan kayarım, yoktur benim ayarım...
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

be mutlu sana
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

Hayalet, paylaşımın için tşkler.. Bahsettiğin psikologa gitmeyi düşünüyorum
enlas13

Mesaj gönderen enlas13 »

bi de hayalet sen şu nefes egzersizlerini :?: hayrına bi uygulamalar kısmına yazsan bi yararı olur belki yada öğrenelim neymiş , bu nefes egzersizleri
Kullanıcı avatarı
hayalet

Mesaj gönderen hayalet »

arkadaşlar nefes egzersizini şu şekilde açıklayayım sf olayını yaşarken ciğerlerimizi şişirerek hızlı nefes alıyoruz bu da bizim sersemlememize ve vucudumuzda bir çok olumsuz etkiye neden oluyor. Nefesimizi diyaframdan yani karından alıp vermeli ve azar azar alıp vermeliyiz. Birde nefesimizin ayarını bir paket yada poşetin içine alıp vererek dengeleyebiliriz. Bu egzersizi günde 5 dakika yapabilirsiniz....
Kullanıcı avatarı
hayalet

Mesaj gönderen hayalet »

Bir de arkadaşlar lütfen ne yapın ne edin cesaret bulamıyorsanız bi yakınınızla birlikte gidin.. maddi sorununuz varsa bi şekilde para biriktirin ama lütfen en azından bir psikiyatriye gidin... Bir de bu akşam kandil allah herkezin duasını kabul ediyor. Herkezin kandili mübarek olsun. Allah bütün sflilerin yardımcısı olsun inşallah....
kardelen

Mesaj gönderen kardelen »

:) Bu bir işaret mi yoksa? :roll: Ben de foruma yazacaktım, önerebileceğiniz bir psikolog var mı diye soracaktım ki bu yazıya denk geldim.İyi oldu, uygun bir zamanda gitmeyi düşünüyorum.Teşekkürler hayalet.
Kullanıcı avatarı
hayalet

Mesaj gönderen hayalet »

Evet belkide bu bir işarettir. Belkide çekim yasasıdır. Bu arada okumayanlar varsa "Secret" isimli kitabı okumalarını tavsiye ederim...
osayan

Mesaj gönderen osayan »

hayalet

Teşekkürler kardeşim insanlar böyle önerilere su gibi susadığını gösteriyor.Allah razı olsun.
Kullanıcı avatarı
hayalet

Mesaj gönderen hayalet »

Önerilerimle yardımcı olabiliyosam ne mutlu bana. İnşallah herkez iyileşir. Lütfen kimse umutsuzluğa kapılmasın.
Lonely heart

Mesaj gönderen Lonely heart »

Merhaba Hayalet,

Doğrusunu yaparak,'doğru'(bundan kastım pahalı değil!!!)doktor+ 'DÜZENLİ&BİLİNÇLİ' ilaç kullanımı ve bunun yanında psikoterapi ile iyileşmenize çok sevindim.Bunu paylaşmanız çok iyi oldu.Bu işin doğrusu budur ve diğer tüm seçenekler zaman yitimidir,kendini aldatmaktır,boşa kürek çekmektir.Bu yazıyı herkesin okumasını öneriyorum...

Emrah.
Kullanıcı avatarı
hayalet

Mesaj gönderen hayalet »

Lonely heart yazdı:Merhaba Hayalet,

Doğrusunu yaparak,'doğru'(bundan kastım pahalı değil!!!)doktor+ 'DÜZENLİ&BİLİNÇLİ' ilaç kullanımı ve bunun yanında psikoterapi ile iyileşmenize çok sevindim.Bunu paylaşmanız çok iyi oldu.Bu işin doğrusu budur ve diğer tüm seçenekler zaman yitimidir,kendini aldatmaktır,boşa kürek çekmektir.Bu yazıyı herkesin okumasını öneriyorum...

Emrah.
Ben de sürekli bunu savunuyorum. Bu formdaki bir çok başlık var kiminin denge bozukluğu, kiminin konuşma sorunu, kiminin nefes darlığı, yükseklik korkuları falan filan bu sorunları sosyal fobi ile yaşayan insanlar nasıl bu işin içinden çıkılır diye daha da depresyona ve güvensizliğe doğru gidiyorlar aslında bunların tek bir kaynağı var kendine olan güvensizlik onu da ilaç zamanla çözüveriyor. Yaa kulağımı deldirdim, gittim düğüne göbek bile attım daha neler neler...
kuser
İletişim:

Mesaj gönderen kuser »

yok yok cümlelerin başını okuyunca sonunda ilaçtan bahsedecegini tahmin ediyordum.tamam sen kararını vermişsen diyecegim yok dönüşü olmayan yollara giriyorsun.durdugunda kendini nerde bulacaksın.görecegiz...
Kullanıcı avatarı
hayalet

Mesaj gönderen hayalet »

Ben şuan ilaç tedavisi ve psikoterapi görüyorum. Önceden evden dahi dışarı çıkamazken şuanda yeni bir iş buldum bir yazılım şirketinde çalışıyorum ve sürekli müşterilere gidiyorum insanlarla sürekli iletişim halindeyim ayrıca bi müzik grubunda gitar çalıyorum sahneye bile çıktım.. Ben bu rahatsızlıkla savaşmayı seçtim ve bir çok denemeden sonra bu yolu buldum.. Herkeze tavsiye ederim...
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Sendeki bu iyi yönde olan değişime çok sevindim hayalet...

İnşallah diğer arkadaşlarımızda bir gün senin gibi olabilir...

Üstelik müşterilerle birebir görüşme yapılan bir işte çalışıyorsun...

Bu gerçekten harika...
DCC