Doktor tavsiyesi

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Kullanıcı avatarı
hayalet

Mesaj gönderen hayalet »

Ben bu hastalığı yaşayan herkezin iyileşebileceğine inanıyorum. Psikiyatriye gidip ilaç kullanan ve sonrasında ilacın işe yaramadığı yada yan etkilerinin fazla olması nedeniyle tedaviden yanıt alamayan arkadaşlar var peki bu arkadaşlar pes mi edecek tabiiki hayır tekrar psikiyatriye gidecek ta ki kendine yarayan ilacı bulana kadar. Genelde bu tür ilaçlar ssri türü ilaçlar olup, etkisini 2 hafta sonra gösterirler bide yanında kalp ritmini ayarlayan bi ilaç verirler. Bu tür ilaçlar bağımlılık yapmaz zaten kullanacağımız da 6 ay en fazla 1 sene Ben bu formda ilaçlarla ilgili çok şey okudum kimi iç organları kanatır diyo kimi yok efendim iştahı açar 150 kilo olursunuz gibi komik durumlar.
İlaçları kullanıp kendimizi iyi hissedince bir psikoloğa gidicez. Psikolog bize kafamızdaki hastalıklı, gerçek olmayan düşüncelerin temizlenmesinde ve hayata doğru, sağlıklı bir şekilde bakmamızı sağlayacak. Gerisini zamana bırakıcaz. İnanın bir insanla heyecanlanmadan konuştuğunuzda yada daha önceden yapmakta çok zorlandığınız yada hiç yapamadığınız bir işi yaptığımızda. Deliler gibi sevineceğiz ve bu tür olaylar hastalığı yenmemiz açısından motivasyon sağlayacak ve yaşadıkça, korkuların üstüne gittikçe taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başlayacak.
İlaç kullanmaktan korkmayın. Bende kullanmadan önce tedirgindim. İlacı içtikten sonra acaba bana ne olucak diye kaygılandığım günler olmuştur. Ama şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ister yan etksi olsun ister olmasın yada bende ileride başka rahatsızlıklara neden olacak birşey bile olsa ben sosyal fobili yaşamaktansa ölene kadar ilaç kullanmaya razıyım...

Benden bu kadar arkadaşlar... Yanlış bir şey yapmamak için hiçbir şey yapmıyım mantığı bizim gibiler için çok yanlış olurdu. Ben bu yukarıda yazdıklarımı yaptım ve olumlu sonuçlar aldım. Seçim bizim, hayatta bizim ama sihirli bi değnek bana dokunsa da iyileşsem yada sabah kalktığımda bi mucize olsa da iyileşsem gibi düşünceleri lütfen kafanızdan atın.
Kaydıraktan kayarım, yoktur benim ayarım...
mirtatli_ceyar

Mesaj gönderen mirtatli_ceyar »

tesekkürler kardesim yazıların için ya ben ilaç kullanıyorum laira die yaklasık 1 ay oldu ama hiç bir etkisini göremedim sanki daha kötüye gidiyormusum gibi geliyo ne deersin sence deiştirmelimiyim ilacı
Kullanıcı avatarı
hayalet

Mesaj gönderen hayalet »

mirtatli_ceyar yazdı:tesekkürler kardesim yazıların için ya ben ilaç kullanıyorum laira die yaklasık 1 ay oldu ama hiç bir etkisini göremedim sanki daha kötüye gidiyormusum gibi geliyo ne deersin sence deiştirmelimiyim ilacı
1 ay kullanımdan sonra biraz rahatlaman lazımdı, yani etkisini göstermesi lazımdı diye düşünüyorum. Ben senin yerinde olsam psikiyatriste tekrar gider durumu anlatırım. Büyük ihtimalle ilacı değiştirecektir. Ümidini kaybetme sakın illaki birisi yarayacaktır.
Kaydıraktan kayarım, yoktur benim ayarım...
miya

Re: Doktor tavsiyesi

Mesaj gönderen miya »

hayalet yazdı:Arkadaşlar merhaba,
Uzun zamandır bu sf illetini yenmekle uğraşıyorum ve sonunda paragöz olmayan tamamen alanlarında uzman ve insana insan gibi destek olan 2 doktor buldum. Ayrıca fiyatları da çok ama çok uygun birincisi Batı Bahat hastanesinde bulunan Uzm. Psikiyatri Ahmet Koyuncu kendisi aynı zamanda çapa tıp fakültesinde de çalışıyor ücreti 80 Ytl. telefonu :0212 471 33 00 bana yazdığı reçete beni hayata döndürdü diyebilirim. ikincisi psikolog Güçlü Şirin Kendisi Bakırköyde özel muaynanesinde 40 Ytl. telefonu : 0535 677 92 27

Bu iki doktor beni hayata döndürdü arkadaşlar artık bu sf olayından çok yorulmuştum. Hiçbirşey yolunda gitmiyordu. Yaşadığımı dahi hissedemiyordum Tavsiye ettiğim psikiyatristin verdiği ilaçlar 2 hafta sonra tesir etmeye başladı ve psikloğumla görüşmeye başladım. Artık herşey yolunda teşke bu iki insanı daha önceden tanıyabilseydim. Çektiğim bunca sıkıntının ne kadar boş olduğunu gördüm. Kafamda kurduğum o şaçma sapan paranoyalardan kurtuldum. Artık insanlardan kaçmıyorum. Üzerimdeki o ağırlık gitti ve enerjik olmaya başladım yani daha bir çok şey var....

Lütfen cesaretinizi toplayın ve doktora gidin bu olayın başka çaresi yok arkadaşlar ilaç içmekten korkmayın ve psikoloğa gidin davranış tedavileri olsun, nefes egzersizleri olsun çok işe yarıyor. Ben çözümü bu şekilde buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Allah herkezin yardımcısı olsun sorusu olanlar bana yazabilir.
merhaba ,
bende su anda bir psikolog arıyorum.bu mesajı baya once atmıssın ama hala aynı kişiye gidiyormusun.simdiki ucreti nasıldır ogrenmek istedim.muananesiemi gidiyordun.etkisi olmustur umarım .
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

miya yazdı:
merhaba ,
bende su anda bir psikolog arıyorum.bu mesajı baya once atmıssın ama hala aynı kişiye gidiyormusun.simdiki ucreti nasıldır ogrenmek istedim.muananesiemi gidiyordun.etkisi olmustur umarım .
sorma bence, arkadaş hayal olmuş.

Hayaletin bahsettiği doktor Ahmet Koyuncu bu pazarki buluşmaya geliceğini söyledi. Bi sorun varsa iletiyim. Yada İstanbula yakın bi yerde isen gelebilirsin..
..............Resim.................~~Resim
miya

Mesaj gönderen miya »

mahsunkul yazdı:
miya yazdı:
merhaba ,
sorma bence, arkadaş hayal olmuş.

Hayaletin bahsettiği doktor Ahmet Koyuncu bu pazarki buluşmaya geliceğini söyledi. Bi sorun varsa iletiyim. Yada İstanbula yakın bi yerde isen gelebilirsin..

ben mesajı farkedene kadar da epey zaman geçmiş.neyse artık.teşekkürler yinede.