Grup çalışması detayları

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Sena Tunç

Grup çalışması detayları

Mesaj gönderen Sena Tunç »

Grup Çalışmasıyla ilgili biraz daha açık bilgiler vermek gerekiyor sanırım.
Çalışma İstanbul- Kadıköy"de ofisimde gerçekleşecek. Gun ve saat konusunda net birşey söyleyemiyorum çunku bu sizinle planlayacağımız, hepımıze uygun gun ve satte yapılacak. Çalışmaya 10 kişi katılabilecek.
Çalışmanın içeriğine gelince; bu grup bir yaşantı grubu olacak ve butun sf durumu ile başetmeye çalışan arkadaşların katılımıyla genel hatlarıyla ve bilinmeyen durumlarıyla sf yi tanıyacağız, başetme yöntemlerıni belırleyeceğiz ve çeşitli metotlar uygulayacağız.. Tabii sizlerın de ıhtıyaçlarınız doğrultusunda çalışmanın gidişatı tekrar tekrar şekillenecek.

Sena[/b]
Kullanıcı avatarı
murat112

grup çalişmasi

Mesaj gönderen murat112 »

cashflow2006 yazdı:sen dokrormusun
Ben google'dan arastirdim.Kendisi işinde çok başarılı bir uzman psikolog'mus...Burada olması ve yardım etmek istemesi çok sevindirici.Hoşgeldiniz diyorum.
http://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog ... a_tunc.htm
Sena Tunç

Buradan arkadaşa kısacık birşey ileteyım; çalışma ücretsiz olacak..
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Sena Tunç yazdı:Buradan arkadaşa kısacık birşey ileteyım; çalışma ücretsiz olacak..
Ne zaman basliyoruz? :D
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Sena Tunç

Hyr size değil.
Arkadaşlar şunu anlayamıyorum, ben psikologum ve sizin için guvenliğin ne denli önemli olduğunu biliyorum. Neden olumsuzluk?Neden denemeden konusmak? ve neden iyi niyetimin altında para, bilgi açlığı ...vs aranması?
bu kadarmı guvensiziz birbirimize?
Sena Tunç

1- Bu bir terapi olmayacak. Terapı birebir yapılan ve terapistin sadece bir kişiye odaklandığı ( çift terapisi hariç ) bir çalışmadır.
Bu bir grup çalışması olacak. Hepımızin şekıllendireceği bir çalışma. Evet bir terapist var orada ama çalışma butunuyle plan program şeklınde yapılmayacak. Cunku bu bir yaşantı grubu, seminer ya da eğitim değil.

2- Evet, guvensizliğinizi tabiiki anlıyorum. Sf nin semptomları arasında zaten bu durum çok açık. Fakat bir yerden başlamak lazım değil mi? Birine guvenmek, yardım teklifine kulak kabartmak...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Ben tam sflimiyim degilmiyim bilmiyorum ama bu grup calısması hakkında detaylı bilgi verirseniz belki bende katılabilirim.
Sena Tunç

Arkadaşlar şuan için gerekli ve sanıyorum yeterli bilgiyi grup çalışması detayları başlığı altında verdim. Çunku bu calışmayı yapmaya bu aksam karar verdim dolayısıyla çok belirgin olmasa da kafamda bir plan var ama işin o kısmı da benimle ılgili zaten:)
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Re: Grup çalışması detayları

Mesaj gönderen catastrophic »

Sena Tunç yazdı: Çalışmanın içeriğine gelince; bu grup bir yaşantı grubu olacak ve butun sf durumu ile başetmeye çalışan arkadaşların katılımıyla genel hatlarıyla ve bilinmeyen durumlarıyla sf yi tanıyacağız, başetme yöntemlerıni belırleyeceğiz ve çeşitli metotlar uygulayacağız.. Tabii sizlerın de ıhtıyaçlarınız doğrultusunda çalışmanın gidişatı tekrar tekrar şekillenecek.
yaşantı grubu tam olarak ne anlama geliyor? daha önce yapıldı mı böyle birşey? olumlu sonuç alındı mı? bir defaya mahsus mu yoksa sürekli bir çalışma mı olacak? bilgilendirirseniz sevinirim...
Sena Tunç

Yasantı grubu, teorı, kuram olmaksızın katılımcıların yaşamlarından, deneyımlerınden örnekler sunduğu, terapistin gereklı yerlerde devreye girerek kişilere karşılastıkları zorluklara dair başetme yöntemleri sunduğu, herkesin katılımının eşit olduğu bir çalışma biçimidir.
Evet daha önce grup çalışmalarım oldu. Fakat bu çalışmalar eğitim niteliğindeydi. ( Gestalt terapi yaklaşımı ve Aile terapisi eğitimi ). Yasantı grubu olarak da 3 sene devam eden 4 ayrı gruptan oluşan gestat yasatı grubum oldu.
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

teşekkürler. yer ve zaman kesinleşirse ve bana uygunsa gelebilirim...
Sena Tunç

İlk 2 haftalık zaman için dusunduğumde, buyuk ıhtimalle cumartesi gunu olacak. Hafta içi akşam saatlerıne kadar seansımın olduğu gunler oluyor. Daha sonra, grubun devamı sürecinde zamanı tekrar konusuruz.cumartesi öğleden sonra için uygun olan arkadaşlar tel ve email adreslerını bana iletırlerse sevınırim. İster buradan ister senatunc@hotmail.com dan.
deagolbrandybuck

Sena hanım size email gonderdim. Bana cevap yazarsanız tesekkur ederim.
Sena Tunç

mailiniz gelmedi..
deagolbrandybuck

Neyse buraya yazayım o zaman bende calısmanıza katılmak istiyorum. Bana tarih, saat ve yer belirtirseniz sevinirim. Orada olmaya calısacagım.
En son deagolbrandybuck tarafından 15 Şub 2009, 13:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.