Çok mu geç kaldım

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
merces

Çok mu geç kaldım

Mesaj gönderen merces »

17 yaşında gençlerin yazdıklarını okuyunca ben aynı soruyu kendime sordum, sf limiyim bilmiyorum, ama bende ki sorun şu ve bu tüm hayatımı etkiledi, ilişkilerde hep bir tartışma olacak endişesi yaşıyorum, kalbim küt küt ediyor, hakkım olanı isterken (ki çoğunlukla isteyemiyorum) kalbim küt küt atıyor, hele birine söz vermişte yapamamışsam resmen korku sarıyor her tarafımı, bu yüzden hiç iş yapamaz hale geldim desem doğru olur, şimdi ise tüm hayatımı mahvedecek şekilde denetimi başkalarına vermiş durumdayım ve tek bir konuda bile itiraz edemiyorum. Müthiş bir borcun içine girdim ve bir şey yapamıyorum. insanlarla tanışıyor fakat onlarla ne yakın ilişki kurabiliyor nede bir şey isteyebiliyorum. Evet yaşım oldu 43, acaba ben sf limiyim yoksa başka bir sorun mu var, anlatacak çok şey var ama bunu bile anlatamıyorum, zaten hiç bir derdimi paylaşmadım, paylaşmıyorum, bana ne tavsiye edersiniz, Ankara dayım, eğer önerebileceğiniz bir sağlık kurumu varsa (bağkur luyum) önerirseniz sevinirim, özel olmaz çünkü ekonomim gerçekten şu ara kötü. İlgi göstereceklere teşekkür ederim.
merces

neden cevap yok

Mesaj gönderen merces »

Koskoca ankara da tedavi olup tavsiyede bulunacak bir sf li yok mu?
Kullanıcı avatarı
basaq

Mesaj gönderen basaq »

özel olmaz demişsiniz benim de diğerleri hakkında bi bilgim yok ama bi düşünürseniz ben selçuk candansayar'a gitmiştim.. seansı 200 ytl şu an değişip değişmediğini bilmiyorum kasım ayında bıraktım çünkü tedaviyi
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

seansı 200 ytl bence çokk pahalı ya.peki seanslar kaç gün yada hafta arayla oluyodu ve faydasını gördünmü?
Kullanıcı avatarı
basaq

Mesaj gönderen basaq »

ayda 1- 15 günde 1 falan..
fayda görüp görmediğimi açıkça bilmiyorum sıkıldım bıraktım,sürekli ilaç dozunu yükseltiyodu aslında çok iyi doktormuş bu sf konusunda ama benim kendi sorunlarım işte dış görünüşüme falan laf söylüyodu her seansta.. alınganlık damarlarım kabardı :?
Kullanıcı avatarı
sunlight

Mesaj gönderen sunlight »

Bence vakit kaybetmeden bir psikiyatriste gidin. Ama bence özel olmalı. Çünkü özel olursa sizi dinler ve ona göre ilaç yazar. Ayrıca sıkıntılarınızın hepsini ama hepsini olduğu gibi değiştirmeden anlatın. Bir de ilaçlarla beraber terapi de görmekte fayda var. Böylece kalıcı olarak SFden kurtulmak daha mümkün.Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

basaq yazdı:ayda 1- 15 günde 1 falan..
fayda görüp görmediğimi açıkça bilmiyorum sıkıldım bıraktım,sürekli ilaç dozunu yükseltiyodu aslında çok iyi doktormuş bu sf konusunda ama benim kendi sorunlarım işte dış görünüşüme falan laf söylüyodu her seansta.. alınganlık damarlarım kabardı :?
o nasıl doktor öyle ya.dış görünüşünü nasıl eleştirebilir.bi de psiyatr olucak bu adam.al sana psiyatr işte hem para ver hem de tedavi etmeyi bırak dış görünüşünü eleştirsin.
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

:shock: hakkaten.. terapist bile bunu yaparsa
Kullanıcı avatarı
basaq

Mesaj gönderen basaq »

ben alıştım artık insanların benim dış görünüşümü eleştirmesine herkes uyuşturucu kullandığımı falan zannediyo ne alakaysa :) dokturum da bana 2 kere sormuştu bunu.. dışardan böyle göründüğümü falan söylemişti o da beni hanımhanımcık imajına sokmaya çalışıyodu galiba yada bilmiyorum çok alınganlık yapmış olabilirim :? :?
Kullanıcı avatarı
sunlight

Mesaj gönderen sunlight »

beyazbulut yazdı:
o nasıl doktor öyle ya.dış görünüşünü nasıl eleştirebilir.bi de psiyatr olucak bu adam.al sana psiyatr işte hem para ver hem de tedavi etmeyi bırak dış görünüşünü eleştirsin.
:lol: :lol:
Ben de psikiyatrımdan zor zamanlar için sadece ayda birlik bi ilaç yazmasını istemiştim.Zaten çekingen çekingen sordum bunu.Geveleye geveleye ki çok normal bişey bu.Ben panik atak geçiriyorum ve bunu sormam en doğal hakkım. O da kızdı bana. Azarladı. İki kadeh çek git o zaman dedi. :( çok üzülmüştüm bi daha da gitmedim... :evil:
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

sunlight yazdı:
beyazbulut yazdı:
:lol: :lol:
Ben de psikiyatrımdan zor zamanlar için sadece ayda birlik bi ilaç yazmasını istemiştim.Zaten çekingen çekingen sordum bunu.Geveleye geveleye ki çok normal bişey bu.Ben panik atak geçiriyorum ve bunu sormam en doğal hakkım. O da kızdı bana. Azarladı. İki kadeh çek git o zaman dedi. :( çok üzülmüştüm bi daha da gitmedim... :evil:
ya böyle yazıları okudukça doktorlara olan nefretim yada sevgisizliğim mi demeliyim bilmiyorum işte o artıyo.bu yüzden doktorlara gitmeyi hiç istemiyorum.kendilerini bi halt zannediyorlar.sanki karşı tepeleri onlar yaratmış.insanın en zayıf noktası sağlığı olduğu için kendilerine insanların muhtaç olduklarını zannediyolar.

adamlar destek olacakları yerde köstek oluyo ve bu adam yıllarca bu işin eğitimini almış biri.

bende geçmişte doktorlarla pek iyi şeyler yaşamadım.bi tane serefsizin teki beni azarlamıştı.hemde çok küçük bi nedenden dolayı.gerçi psiyatr değildi ama.

bide doktorlardan duymaktan ne nefret ettiğim laf şu: "neden daha önce gelmedin?" sanki ben çok rahat bi şekilde gelebiliyorumda."aman boşver sonra giderim" diyorum o yüzden gelmiyorum.gelebilsem gelirim herhalde ama bunu anlayabilecek doktor nerde...

tabi doktorların hepsi böyle değil ama bana yada bize insanlıktan nasibini almamışlar denk geliyo...
merces

korkar oldum

Mesaj gönderen merces »

Yazılan dr deneyimlerini okudukca acaba hiç gitmesem mi diye düşünür oldum, olumlu deneyime sahip hiç kimse yok mu?
nereyekadar

Re: Çok mu geç kaldım

Mesaj gönderen nereyekadar »

merces yazdı:17 yaşında gençlerin yazdıklarını okuyunca
Tehessüf ederim, 18 yaşındayım ben bir kere :P

Buluşmalara katılın derim. Buluşmalar vb. ortamlar çok eğlenceli ve faydalı. 1 kere dahi buna cesaret ederseniz gerisi çok kolay zaten..
pisipisiko

Mesaj gönderen pisipisiko »

basaq yazdı:ben alıştım artık insanların benim dış görünüşümü eleştirmesine herkes uyuşturucu kullandığımı falan zannediyo ne alakaysa :) dokturum da bana 2 kere sormuştu bunu.. dışardan böyle göründüğümü falan söylemişti o da beni hanımhanımcık imajına sokmaya çalışıyodu galiba yada bilmiyorum çok alınganlık yapmış olabilirim :? :?
tahmin edebiliyorum dış görünüşünü, ya salkım salkım hippi, rockçı veya metalci bi tipin var ve o tarz dinliosun, di mi ? :)
bu tip giyininenler ilgi odağı olur yolda yürürken bile. benim de bi aralar saçlarım uzundu epey ,erkekte uzun saç alışılmış bişi değil sonucta.
çok satanist dediler. beyinsiz herifler:)
Kullanıcı avatarı
nanotime

Mesaj gönderen nanotime »

hiç birzaman geç değildir,yeter ki bu iletle savaşmak lazım bunuda en iyi profesyonel yardım alarak yapabiliriz