çıldırmak üzereyim yardım

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
sevim

çıldırmak üzereyim yardım

Mesaj gönderen sevim »

arkadaşlar ben öğretmenim çevremde çok pısırık tanınıyorum ve branşım sürekli kendimi göstermem gereken özgüven gerektiren bir breanş.Ve herkes artık bana bakıp resmen gülüyor.Suratıma değil birbirleriyle ve beceriksiz gözüyle bakıyorlar.Sanki bana tahammül edemiyorlar ve beni görünce çok moralleri bozuluyor.bU İŞ NASIL OLACAK SİZLEDE ÇEVRENİZDEKİLER BU ŞEKİLDE ALAYCI BAKIŞLARIYLA BAKIP KÜÇÜMSÜYORMU YANİ ÜSTÜNÜZDE AŞIRI BASKI VARMI Bu anlayışsız ve acımasız insanlarla nasıl baş edilir fikirlerinizi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
troya2

Mesaj gönderen troya2 »

başkalarını bu kadar kafaya takarsan kendin olamazsın. onları öncelikle bu kadar dikkate alıp kendinizi ezdirmeyin. öğretmen olman avantaj. hergün anlatacağın konuyu evde iyice çalış en ince ayrıntısına kadar öğren ve evde kim varsa ona veya yalnızsan tek başına sınıfta gibiymiş anlat yani tekrarla. siz ne sanıyorsunuz bu sinemalar tiyatrolar ilk kez hadi yapalım diye ilkinde mi çekiliyor. herşey deneyim prova ,ile iyi hale geliir. konuya hakim oldukça güvenin artar sonra kişiliğinde bu da büyük değişimlere sebep olaacaktır. unutmayın sf ve öğretmenlik en iyi konbinasyonndur. koca sınıfa ders anlatmak en büyük deneyimdir. sf nin çözümünde büyük fırsat öğretmen olmaktır. kendinize acımayın insanlarda sizi acınacak zavallı görür. paspas olmayın.kıyafetlerinize konuşmanıza herşeyinize önem verin kendinizi şımartın. siz değerlisiniz.
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

bende bi öğretmen adayıyım.tavsiyem elinden geldiğince ipleme,umursama.tamamen yok saymak zor ama elinden geldiğince onları düşünme diyicem ben.

ayrıca branşın ne?
sevim

Mesaj gönderen sevim »

branşım müzik sıkıntım bu yüzden ortamlarda yavaş yavaş konuşmaya açılmaya vede insanları takmamaya başladım ama iş müziğe gelince sanki hiç üstüme almıyorum sanki buda zaten dikkatimi mesleğime vermeyi engelliyor.Kendimi gösterme girişken olma anlamında acayip sıkıntım var .Babamın yanında bile şarkı söylemeyre utanıyorum gerisini siz tahmin edin
Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Mesaj gönderen azimli »

lütfen acilen bir doktora gidin. desteğe çok ihtiyacınız var.

bu anlayışsız ve alaycı insanlar sinir oluyorum.
martımm

Mesaj gönderen martımm »

öğretmenlik bu hastalıktan kurtulmak için en bulunmaz bi meslek bence.bende öğretmenim.6 yıldır çalışıyorum.sınıfımda sıkıntım hiç olmadı otorite konumunda yaşadım hep sıkıntıyı.senin müzikmiş branşın.bence bi uzmana gidip ilaçlı tedavi gör bi süre heyecanı yenmenin tadına varınca herşey kayboluvercek kendiliğinden buna emin olabilirsin.
ben 28 yaşındayım daha bu yıl hastalığımı öğrendim.5 aydır ilaç kullanıyorum ve mucize gibi. heyecan olmayınca azcıkta zemin varsa zaten atlatılmıycak bişiy değil.ben5 ay oldu tedaviye başlıyalı çoğunu yendim bile.doktorum 1 yılım olduğunu söylemişti ilacım için.ama sanırım bunada gerek yok
Kullanıcı avatarı
nanotime

Mesaj gönderen nanotime »

bence bi tedaviye başlamalısın,bu konuları tekrar tekrar irdelemek yerine bu hastalığa savaş açmalısın
yalniz_kral_18

Mesaj gönderen yalniz_kral_18 »

ARKADAŞLAR BENDE Bİ SOSYAL FOBİLİYİM 2008 ÖSS YE GİRDİM..TERCİH YAPARKEN PUANIM FAKÜLTE OLARAK SADECE ÖĞRETMENLİĞE YETİYORDU AMA BEN BU SOSYAL FOBİ ZIKKIMI YÜZÜNDE 2 YILLA KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDA KALDIM ÇÜNKÜ ÖĞRETMEN OLUNCA BAIMA NE GİBİ İŞLER AÇILACAĞINI BİLİYORDUM..ÖĞRETMEN ARKADAŞIMA SÖYLÜYCEM ŞU GEÇ KALDIN KARDEŞ.EN BAŞTAN DÜŞÜNECEKTİN....EN İİ Sİ SEN DİLEKÇENİ VER VE İSTİFA ET BU SF ZIKKIMI YAKANA YAPIŞTIMI VALLA HAYATINI MAHVEDER...[/img]
yalniz_kral_18

Mesaj gönderen yalniz_kral_18 »

ARKADAŞLAR BENDE Bİ SOSYAL FOBİLİYİM 2008 ÖSS YE GİRDİM..TERCİH YAPARKEN PUANIM FAKÜLTE OLARAK SADECE ÖĞRETMENLİĞE YETİYORDU AMA BEN BU SOSYAL FOBİ ZIKKIMI YÜZÜNDE 2 YILLA KAYIT YAPTIRMAK ZORUNDA KALDIM ÇÜNKÜ ÖĞRETMEN OLUNCA BAIMA NE GİBİ İŞLER AÇILACAĞINI BİLİYORDUM..ÖĞRETMEN ARKADAŞIMA SÖYLÜYCEM ŞU GEÇ KALDIN KARDEŞ.EN BAŞTAN DÜŞÜNECEKTİN....EN İİ Sİ SEN DİLEKÇENİ VER VE İSTİFA ET BU SF ZIKKIMI YAKANA YAPIŞTIMI VALLA HAYATINI MAHVEDER...[/img]
adora

Mesaj gönderen adora »

yalnız kral bence yanlış düşünüyorsun.hem öğretmen olmaktan kaçınıp 2 senelikleri yazman büyük bi hata olmuş.okulun bittiği zaman nasıl bir işe gireceğini düşünüyorsun?insanlarla hiçbir zaman göz göze gelmeyeceğin,konuşmak zorunda olmayacağın,masa başı hep yalnız ve rahat olacağın bir işe sahip olacağını düşünüyorsan yanılıyosun birkere okulu bitrdiğin zaman iş arayacaksın ki sfli öğretmenlerin böyle bir sorunu yok.iş aramak ve iş görüşmelerine gitmek zorunda değiliz en azından.zaten sınıfta bi sorun yaşamıyorsun,tek sorun olabilecek yer öğretmenler odasıdır.
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

bencede adora haklı.kaçmakla eline ne geçecek sorun daha da büyür.ögretmenlikte en azından torpil pek yok.yoksa kapı kapı gezmekten sürünürsün.
hmmm gizemli...
sweetinci89

Mesaj gönderen sweetinci89 »

kızgın ve asabi hoca ol. rahat ol . kasma kendini. neden sana gülüyolar cokmu komiksin.bence sfyle alakası yok. hiçbi çekingen insana bakıp gulmez insanlar.sen bence biraz makara yapıyosun snfta.seni sevdklerinden guluyolar. hocam siz rahat olun yaaa. gulsunler . insanların gülmeye ihtiyacı war.ne mutlu onları guldurebilenlere
iyilesecegim
asa

Mesaj gönderen asa »

bizim bir müzik hocamız vardı ,millet masuz sinirlendirmek için gülerdi oda fıttırırdı sınıfta , halbuki fıttırmayıp espiri falan yapsa sorun kalmayacaktı , benim tanıdığım birçok hoca var hatta stajer hoca var hazırcevap bunlar öğrenci hocayı sinirlendirmek için harekette bulunuyor ama bir kelimeyle ters köşe oluyor bence size takılanları ters köşe edin ama gururlarını kırmadan bence daha verimli olur
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................
Kullanıcı avatarı
dicle

Mesaj gönderen dicle »

Geçmiş olsun sevim umarım düzelirsin.
bizim de bi hocamız vardı onunla çok aly ettiler. öyle sıktılarki hocayı, utanmazlar hocaya siz master falan yapamazsınız diye dalga geçtiler düşün artık şaka değil ama şakaya vurdular hocada kağıtlarını getirip gösterdi onların yerine ben utandım.müdürümüz de hocam hiç gözükmüyosunuz dersi he sınıfta ders çalışırdı girmesi gereken bi sınav daha vardı ondan o hiç takmazdı ama sessiz di evet utangaçtıda ama hiç umursamazdı söylenenlere ben buyum demişti ondan geliba. Ben sizin yerinizde olsam asla dayanamam gerçeği bu ama işinizi seviyorsunuz ve bu branşta eğitim almıssınız bir kaç kişinin sizin hakkınızda söylenenlre bakarak işinizden olmayın takmayın doktora gidin bide....
**Doğru bildiklerim yanlış yanlış bildiklerimde doğru olabiliyor yanlışlara odaklanmısken doğrular elimden kayıp gidiyor....**

sahte gülümsemenin arkasında yatan hüzünlü yüz DicL€
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Sevgili Dicle senin verdiğin öğrenci örneğinden de anlaşılacağı gibi yeni nesil öğrenciler sf siz öğretmenler için bile ciddi bir tehdit,çok acımasız ve saygısız olabiliyorlar.Sosyal fobi forumlarının bence öğretmen olan arkadaşlar için kalabalık bir öğretmen potansiyeli olan bir site olması nedeniye tecrübe paylaşımı,sorunların çözümüne alternatifler bulma anlamında faydalı olacağına eminim :? Yeni eğitim döneminde umarım sevim öğretmenim kendini daha iyi hisseder :?
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...