Bu illete son vermede en etkili ve kesin çözüm nedir?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
Çetin

Bu illete son vermede en etkili ve kesin çözüm nedir?

Mesaj gönderen Çetin »

Arkadaşlar slmlar öncelikle..Aramızda kurtulan yada kendisini eskiye nazaran daha iyi hisseden birileri varsa yazsınlar en çabuk ve etkili tedavi yolu hangisidir..şimdiden teşkler yorumlar için
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Korkarım öyle bir formül yok kesin bitirir diyen.Olsa zehir olsa içerdim :? Günlerce uyuycaksın sonra kalkınca hiçbirşeyin kalmıycak deseler yapardım içerdim o zehri bile.Ama yok maalesef.Kendi nacizane tecrübelerime dayanarak gitgide azalabilmesi için sadece bir önerim olabilir.Kendini yüzme öğrenmek için denizin tam ortasına atmalısın.Yani insan içine karışıp daha fazla sosyal olmaya gayret etmelisin.Zehri de panzehiri de aynıdır bu derdin. :|
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Çetin

Mesaj gönderen Çetin »

naribeyza yazdı:Korkarım öyle bir formül yok kesin bitirir diyen.Olsa zehir olsa içerdim :? Günlerce uyuycaksın sonra kalkınca hiçbirşeyin kalmıycak deseler yapardım içerdim o zehri bile.Ama yok maalesef.Kendi nacizane tecrübelerime dayanarak gitgide azalabilmesi için sadece bir önerim olabilir.Kendini yüzme öğrenmek için denizin tam ortasına atmalısın.Yani insan içine karışıp daha fazla sosyal olmaya gayret etmelisin.Zehri de panzehiri de aynıdır bu derdin. :|
Bunu denedim üstüne gittim..ilk başlarda güzel sonuçlar aldım ama kendimi sürekli kasma durumuna girdiğimden işler tersine dönmeye başladı..Rahat olmak için rahatmış gibi davranmaya çalışıyosun ama bunun için çaba sarfediyorsun dolayısıyla insan sabrıda bu büyük çabayı bi yere kadar kaldırabiliyor..Aslında benim için 1 sene öncesine kadar kesin çözümü vardı oda intihar..sessiz sakin bi şekilde ölmeyi çok istedim çünkü inanılmaz bi raddeye gelmişti..Dini inançlarımı bile askıya alma noktasına gelmiştim yaradanı sorgular hale gelmiştim..Ama ordan bi çıkış bulduysamda genede bu hastalıkdan kurtulamadım..yokmu başka yardımda bulunabilecek..
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Çetin yazdı:
naribeyza yazdı:Korkarım öyle bir formül yok kesin bitirir diyen.Olsa zehir olsa içerdim :? Günlerce uyuycaksın sonra kalkınca hiçbirşeyin kalmıycak deseler yapardım içerdim o zehri bile.Ama yok maalesef.Kendi nacizane tecrübelerime dayanarak gitgide azalabilmesi için sadece bir önerim olabilir.Kendini yüzme öğrenmek için denizin tam ortasına atmalısın.Yani insan içine karışıp daha fazla sosyal olmaya gayret etmelisin.Zehri de panzehiri de aynıdır bu derdin. :|
Bunu denedim üstüne gittim..ilk başlarda güzel sonuçlar aldım ama kendimi sürekli kasma durumuna girdiğimden işler tersine dönmeye başladı..Rahat olmak için rahatmış gibi davranmaya çalışıyosun ama bunun için çaba sarfediyorsun dolayısıyla insan sabrıda bu büyük çabayı bi yere kadar kaldırabiliyor..Aslında benim için 1 sene öncesine kadar kesin çözümü vardı oda intihar..sessiz sakin bi şekilde ölmeyi çok istedim çünkü inanılmaz bi raddeye gelmişti..Dini inançlarımı bile askıya alma noktasına gelmiştim yaradanı sorgular hale gelmiştim..Ama ordan bi çıkış bulduysamda genede bu hastalıkdan kurtulamadım..yokmu başka yardımda bulunabilecek..

Ben de senin gibiydim.Biraz zorladım kendimi bazı konularda biraz da kendimi olduğum gibi kabul ettim mecburen.Değiştiremediğim taraflarımı kabullendim.Yine de herşey bitti diyemem.Kaç yıldır bu forumdan faydalanıyorum.Umarım birgün biri çıkıp kesin çözümü söyler de hepimiz kurtuluruz.Şimdi Gülben Ergen'in Yonca bahçesi diye bir şarkısını dinliyorum.Bu şarkıyı çok seviyorum.Sanırım ben tam da bu şarkıdaki gibiyim.

Rüyamda kendimi yonca bahçesinde koşarken gördüm
Çocukluğuma geri dönmek istedim saçımı ördüm
Ne yük vardı omuzlarımda ne derdim oyundan başka
Ne kadar güzeldi çocukluğum aslında çocuktum büyüdüm
Büyüdükçe kendime duvarlar ördüm
O kadar yoruldum ki bazen durmadan yürüdüm

Hiç bi kalpte kalamam içinde iyilik yoksa
Beklemeden giderim kalbim git diyorsa
Ben küsmem hayata başkaları küsüyorsa
Bir gün ışıklar banada yanacak nasıl olsa...
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
Ricardus

Mesaj gönderen Ricardus »

bence doktora git ve ilaca başla ama kesin bir çözüm değil tabiki.
kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum...
nilay

Mesaj gönderen nilay »

arkadaşlar ben aranıza dün katıldım ama inanın çok şaşırdım.ben sadece bilgi almak için girmiştim internete,sadece kendimi böyle sanıyordum ama görüyorum ki ne çok dertli insan varmış.ben ergenlik dönemimde böyle oldum sanıyorum yani zaten çekingen bi insandım ama ortaokulda öyle bi sınıfa düştüm ki hayatım orda karaadı arkadaşın dediği gibi kesin çözüm olabileceğini bilsem zehir bile içerim
nilay
gamze

yardım

Mesaj gönderen gamze »

ben doktora gitmek istiyorum çünkü artık dayanamıyorum ama bu halimi aileme açmaktan çekiniyorum ve doktora gitmekten de çekiniyorum hem lise sondayım ve ilaçlar yan etki yaparsa dersçalışmam da aksar ne yapmalıyım gitmelimiyim doktora ve ilaç kesin çözüm mü
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

Doktor ve ilaç kesin çözüm olmasada yenmek için bùyük bir adım.yan etkileri kisiden kisiye dğşr.ama zamanla yan etkiler kalmıo bence doktora git
hmmm gizemli...
Kullanıcı avatarı
sosyalotesifobik

Mesaj gönderen sosyalotesifobik »

doktor ilac bosuna para israfı.. her turlu sf den kurtulma girisimi ise kendini daha rezil durumlara sokup kendinden iyi nefret etmene ve umudunun iyice tukenmesinden baska bir ise yaramayacaktır... en azından bende bu sekilde
:cry:
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Bencede ilaçlar ve doktorlar boşuna zaman kaybı+para. düzinelerce ilaç kullandım,hiç birinden bırak faydayı yan etki bile görmedim :lol: nasıl bir bünye varsa artık bende.. artık kendi kendime yenmeye çalışıyorum,sıkıntılarımın üzerine giderek başarmaya çalışıyorum. kendimi motive ediyorum,yenilgi alınca yılmıyorum.. özgüvenimi normal düzeye getirmeye çalışıyorum,cesaretli olmaya gayret gösteriyorum. zaten üzerine giderek yenemez miyiz SF'yi... işte bende öyle yapıyorum.. vucudumu kimyasal atık deposuna dönüştürmeden SF'ye karşı mücadele ediyorum artık.

tabi bu benim görüşüm,elbette doktor&ilaçlar etkili bir yöntem olabilir ama bende etkili olamadılar..
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

ilaçlar bende etkili oldular ama kalıcı çözüm değil, devamlı üstüne gitmek gerekiyor. Ve kaçınma davranışlarını yapmadan bunu yapmak gerekiyor.

Yoksa yıllardır sokağa çıkarım ama hala kasılıyorum kalabalıkta. Üstüne giderken de kızarma, terleme, kasılma pahasına bu işi yapmalı.

benim tavsiyem budur, ilacı da tavsiye etmiyorum artık. Arkadaşın dediği gibi vücudumuz kimyasal atık deposu oldu.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
ozi

Mesaj gönderen ozi »

allahı yanınızda hiisedin önemli bi işe bşlamadan önce ayetel kürsi okuyun ve allah yanında başarabilirim deyin..

intihar falan sakın böyle yapmayın en büyük aptallık en azından savşta kaybet bu bi rüya ve burda pes etmemelisin
nowar
İletişim:

merhaba

Mesaj gönderen nowar »

bence haksız sayılmazsın ama birazda ilaç destekli olmalıdır yani bi su simidide gerekmezmi
şimdilik bişey yazmasam..