EEG BEYİN HARİTALAMASI VE TMS YAPTIRDIM=SONUÇ

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
petrus

EEG BEYİN HARİTALAMASI VE TMS YAPTIRDIM=SONUÇ

Mesaj gönderen petrus »

Biliyormusunuz artık doktorlarımızdan nefret etmeye başladım.Bunun için önyargılarımda yoktu emin olun.Cumartesi günü evde bu işlerden nasıl sıyrılırım depresyonumu nasıl yenerim derken aklıma eeg beyin haritalaması geldi bakalım ne göstericekti haritada merak ettim.

Randevum 5 deydi.Gittim sıramı bekliyorum.Doktor beyimiz hemen karşımdaki odaya oturdu.Yemek yemeye başladı.Bir yemek 20 dk sürermi tamda karşımda o çatal habire tabağa değiyor tak tak sesleri :D neyse birde ardından gazeteyi aldı eline bacak bacak üstüne atıp ben sinirden nefes alamamaya başladım. sinirlenme sakin ol diyorum kendi kendime.

Neyse arkadaşlar muayeneye geçtik.Dedim hocam ben 19 yaşından beri bu depresyonumu bitirmeye çalışıyorum yardım edin.Tamam dedi sana çok kapsamlı bir tedavi uygulucam.Tansiyonmu ölçtü o elindeki aletle bacaklarıma vurdu.Beyefendiyi eeg ye alın dedi.İçeri geçtim cihazlar fi tarihinden kalma 1997 yazıyor arkasında.o an neyin ne olduğunu anladım ama o kadar çaresizdim ki.kafam bir sürü elektrot bağladılar.20 dakika boyunca kayıt yaptılar.Eski bir dos tabanlı programdan çıktı aldılar.

Evet SONUÇ; dediki muhterem hocam, senin sinirlerin çok yorulmuş ve yıpranmış. dedim yani ne var hocam nasıl anladınız.Dediki sana anlatsamda anlamazsın.Beyefendiyi TMS ye alın dedi.Kafama yarım saat manyetik akım verdiler.Çıktığımda 400 kağıtlık olmuştum.Ben devlet hastanesinde çalışıyorum orayada gel dedi.Ayrıntılı beyin mr ı alıcaz.Buna da amenna dedik. Bugğn gittim doktorun ağzından zoraki laf çıkıyor.bilçek adında bir yere sevketti.İndim aşağıya bilçek pazar açmış maşallah herkese görüntüleme için saat veriyor.hemde nasıl saatler gece 3 e 20 kala 1,5 para basıyor her kişi önemli yerleştirin devlete millete.Banada perşembe akşam 23 e randevu verdiler mr için.

Ben şunu söylemek istiyorum kısaca çok aferdersiniz bizim doktorlardan terapistlerden akademisyenlerden her kim varsa bi .... olmaz alınan da alınsın.bu kadar yazıyorum....hastayız kardeşim her gün kafama bir kurşun sıkmamak için allaha dua ediyorum.Bırakın bacak bacak üstüne atıp dünyaları ben yarattım havalarını yazıklar olsun hepinize.....
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

aklıma söyleyecek bi cümle geliyo.çok güzel yazmışsın...
marvelgirl

Re: EEG BEYİN HARİTALAMASI VE TMS YAPTIRDIM=SONUÇ

Mesaj gönderen marvelgirl »

petrus yazdı:

Ben şunu söylemek istiyorum kısaca çok aferdersiniz bizim doktorlardan terapistlerden akademisyenlerden her kim varsa bi .... olmaz alınan da alınsın.bu kadar yazıyorum....hastayız kardeşim her gün kafama bir kurşun sıkmamak için allaha dua ediyorum.Bırakın bacak bacak üstüne atıp dünyaları ben yarattım havalarını yazıklar olsun hepinize.....
akademisyenlerden bi..... olmaz evet.ağbimin eşi tez için üniv e gitti sunum yaptı.koskoca proflar sunum yapılırken bacak bacak üstüne atıp börek yemişler :|
burali

Mesaj gönderen burali »

Öğretmek kaygısı olmayan öğretmen, tedavi kaygısı olmayan doktor böyle olur işte. Tabi ki hepsi değil. Tamamen kişinin duyarlılığıyla ilgili...
O hastalıkla pençeleşilen zamanlarda bahsettiğin tipte insanlarla karşılaşmaktan Allah korusun...
sevim

Mesaj gönderen sevim »

Bulunduğum şehirde psikiatristlerin hepsine gittim.Uzman 3 tane vardı zaten.Hepsi çok felaketti ilgisizlerdi yani .En son bir bayana gittim.Öyle dibe vurmuş bir haldeydimki en aciz halimi gördü anlayacağınız.Bundan faydalandı sanırım .KOskoca özel muayenede ağzını açıp olumlu bir şey söyleemedi. Sadece dinledi ve teşhisi koydu sosyal fobi.Sonrada ilaç yazdı ve yolladı .2. kez gittiğimde ise ilacı değiştirdi .Oracıkta birde acizliğimi bu .........ya gösterdim o bile kullandı diye pişmanlıktan öldüm öldüm dirildim.Anlayacağınız bence bu hastalıklar ciddiye alınmıyor .
con_wychelf

Mesaj gönderen con_wychelf »

petrus manyetik uyarımın faydası olmadımı sana :?: :?: :?: yoksa hiç yararı olmuyomu insana
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

bende aynı problemle karşılaştım.doktora ilk gidişimde problemin nedir diye sordu.ben tam anlatmaya başladım,cep telefonuyla uğraşmaya başladı.dikkatim dağıldı haliyle.neyse, iki üç dakika sonra bıraktı, beni dinlemeye başladı.40 dakka konuştuk.en sonunda sende depresyon ve sf var dedi,ilaç yazdı ama o kadar ilgisiz davranıyorduki.zaten bir arkadaşın zoruyla gitmiştim canıma minnet dedim...bir ara "evde otursaydım boş duvara konuşsaydım en azından ondan cevap beklentim olmadığı için ses vermemesine sinirlenmeyecektim" dedim.hiç olmazsa duvara 100 ytl para da ödemiyordum demi:lol: .zaten adamdan pek hoş etmedim.birdahada gitmedim...
bu tür doktorlar var ancak tüm doktorları kapsayacak şekilde konuşmasak daha iyi olur.çünkü içlerinde ilgilileri ve samimi olanları da vardır illaki...
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

beyaban85 yazdı:bende aynı problemle karşılaştım.doktora ilk gidişimde problemin nedir diye sordu.ben tam anlatmaya başladım,cep telefonuyla uğraşmaya başladı.dikkatim dağıldı haliyle.neyse, iki üç dakika sonra bıraktı, beni dinlemeye başladı.40 dakka konuştuk.en sonunda sende depresyon ve sf var dedi,ilaç yazdı ama o kadar ilgisiz davranıyorduki.zaten bir arkadaşın zoruyla gitmiştim canıma minnet dedim...bir ara "evde otursaydım boş duvara konuşsaydım en azından ondan cevap beklentim olmadığı için ses vermemesine sinirlenmeyecektim" dedim.hiç olmazsa duvara 100 ytl para da ödemiyordum demi:lol: .zaten adamdan pek hoş etmedim.birdahada gitmedim...
bu tür doktorlar var ancak tüm doktorları kapsayacak şekilde konuşmasak daha iyi olur.çünkü içlerinde ilgilileri ve samimi olanları da vardır illaki...
sadece +1 yazıyorum çünkü harfi harfine aynısını bundan bir kaç yıl evvel yaşadım. bir daha da gitmedim. tamam harfi harfine demeyelim. çünkü kendi kararımla gitmiştim. ama o 100ytl çok koymuştu.
Yasanmamis_Yillar

Mesaj gönderen Yasanmamis_Yillar »

Doktora gore degisir.Benim gittigim doktor 160 ytl seansi ama cok memnunum cok profesyonel..
Devlet hastanelerine gitmeyi dusunmeyin bile.
Tayfun

Mesaj gönderen Tayfun »

Öncelikle böyle muameleyle karşılaşmanıza üzüldüm. Doğal olarak her insan ilişkilerinde kendisine değer verilmesini ister. Siz de doğal olarak kendinize değer verilmediğini, adam yerine konulmadığınızı düşünmüşsünüz. Yaşadığınız durumla ilgili böyle duygulara kapılmanızın normal olduğunu söylemekle beraber bir noktayı da özellikle belirtmek istiyorum. Sf'si olan bireyler sağlıklı bireylere göre olayları daha olumsuz algılama eğilimindedir. Bir nevi sf'li bireyin antenleri çevresinden kendisine yönelecek en küçük bir uyarıcıyı bile alacak şekildedir.

Son olarak gerçek anlamda psikoterapist olan bir bireyin kendisine gelen ve psikolojik yardım isteyen bir bireye ilgisiz, kayıtsız davranması kabul edilebilir birşey değildir. O davranışları meslekle ilgili değil, kişilerin kendileriyle ve yetersizlikleri ile ilgilidir.

sağlıcakla kalın...
Tayfun Doğan
Psikolojik Danş./Psikoterapist
Kullanıcı avatarı
andem

Mesaj gönderen andem »

hayır bence biz abartmıyoruz gerçekten ilgisiz doktorlar var bende yaşadım aynı şeyleri
petrus

Mesaj gönderen petrus »

Bu yazıyı aylar sonra tekrar okuduğumda çoğu şeyi tam ifade edemediğimi gördüm.Çünkü yazdıklarım o gün yaşadıklarımı tam karşılayamıyor.Bir iki cihaz getirmişler ve bunlar ilk üretilen tms ve eeg cihazları yani 1997 yılının üretimleri ve resmen bir pazar tezgahı kurmuşlar.Her gelen 400 ytl.Paraya bakarmısınız.Bugün psikiyatristlerimiz 1 saatte 200 ytl para kazanıyorlar.Ama acaba gerçekten yaşadığımız durumlara çare bulabiliyorlar mı?Kesinlikle hayır.Arasıra bu sitelere girip sahte isimlerle müşteri kazanıyorlar.Ahmet Koyuncu vakası gibi sizde hissetmiyormusunuz?Bir hastalığın 20 tane çözümü olmaz Tayfun Bey.Hipnoz mu,Tms mi,şema terapimi,nlp mi,ilaçlar mı,psikanaliz mi,kantaronlar mı?Çözüm nedir bize bunu söyleyin.
Tayfun

Mesaj gönderen Tayfun »

Saydığınız nlp, hipnoz, eeg vb. yöntemlerin çoğu şarlatanlıktır. Açıkça yazıyorum. sosyal fobinin tedavisi ancak ilaç tedavisi ve psikoterapi ile olur. Yalnızca ilaç tedavisi de yeterli olmaz, çünkü sosyal fobinin fizyolojik boyutundan başka davranış boyutu da vardır. Psikoterapi için ise işinin ehli birisini bulmanız önemlidir. Aksi takdirde faydalanmanız mümkün olmaz. Bunu nasıl yapacaksınız? Ancak birilerinin tavsiyesi ile tabi ki. Ayrıca bu psikoterapilerinde onlarca çeşidi vardır. İkisinden siz bahsetmişsiniz: psikanaliz ve şema terapi gibi. Sosyal fobi ile ilgili araştırmalarda en etkili yöntem olarak "Bilişsel ve DavranışçıTerapiler" bulunmuştur. Psikiyatristler biraz kızacak bana ama şunu da ekliyeyim. Psikoterapi yapmayan, yalnızca 10-15 dk. hastayla görüşen ve ilaç yazan bir psikiyatristin sosyal fobisi olan bireye hiç bir faydası olmaz.

Son olarak sosyal fobi, kişilik bozuklukları ya da psikotik rahatsızlıklar (şizofreni vs.) gibi tedavisi zor hastalık değildir. Sosyal fobisi olan bireyin akıl sağlığı ya da gerçeklik duygusu kaybolmamıştır. Doğru tedavi ile çok iyi sonuçlar alınabiliyor.
Tayfun Doğan
Psikolojik Danş./Psikoterapist
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

petrus yazdı:Arasıra bu sitelere girip sahte isimlerle müşteri kazanıyorlar.Ahmet Koyuncu vakası gibi sizde hissetmiyormusunuz?
bu sözlerinizle hem doktoru,hem de o doktora gidip,memnun kalan ve foruma yazarak bizlere de öneren arkadaşları zan altında bırakıyorsunuz..bu büyük bir itham..bence emin olmadıkça insanları suçlamayın..
petrus

Mesaj gönderen petrus »

Ahmet Koyuncu'ya bende gittim.Yaklaşık 2 sene önceydi.Evet sıcakkanlı,idealist ve kalıpların dışında.Kendisine forumdan bahsettim ve okuduklarım dolayısıyla geldiğimi söyledim.Ama sanki böyle bir forumdan hiç haberi yok gibiydi.İçten içe şaşırdım.Cipralex yazdı ve dans kursundan bahsetti.Sonra gerçi devam edemedim çünkü hastanenin bulunduğu yer çok iç karartıcı bir semt ve de çalışmıyordum o ara.Benim işgillendiğim; yazı yazan arkadaşlar bir kaç yazıdan sonra yokolup gidiyorlar.Ya bu arkadaşlar şu an nirvanaya ermiş durumda veya çok vefasızlar.Belkide Tibet'te bir manastırdalar bilemem.Evet emin değilim ama zan altında bıraktığım arkadaşları yazılarıyla burada görmek istiyorum.