Bu nasıl bir sorun ?

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
tarkan

Bu nasıl bir sorun ?

Mesaj gönderen tarkan »

merhaba arkadaşlar bir sorum olacak

23-24 yaşlarında bir genç düşünün....işi gereği gurbette fakat ailesini dostlarını çok özlüyor.izin zamanlarında memleketine gittiğinde anne ve babasının yanında iken pek sohbet etmiyor. konuşturan hep anne babası oluyor.ancak arkadaşlarının yanında iken her zaman rahat ve çok konuşan biri.ailesinin bazı konularında kendisinden görüş istemesine rağmen yeterli cevap veremeyecek kadar sohbet edemiyor.istiyor fakat konuşamıyor

bu nasıl bir sorun ???
"Merhamet duygusunun suistimali en azından merhametsizlik kadar zararlıdır. Canavara karşı merhamet göstermek, onun iştahını açar; sonra döner, dişinin kirasını ister."
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

onlarla samimi olmamana herşeyi onlarla paylaşmamana,yada geçmişde onları çok kırdığın veya hatalar yaptığından dolayı utanıp sıkılmana bağlı sanırım.şu an ilk aklıma gelen bulgular bunlar..kimse kimseyi kendisinden daha iyi bilemez...aslında bu sorunun cevabını biraz iç muhasebe yapsan ve vicdanınla ve kalbinle konuşmaya doğru yolculuğa çıksan göreceksin cevabı hiçde zor bir soru değilmiş...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
tarkan

Mesaj gönderen tarkan »

BiR UMUT VAR yazdı:onlarla samimi olmamana herşeyi onlarla paylaşmamana,yada geçmişde onları çok kırdığın veya hatalar yaptığından dolayı utanıp sıkılmana bağlı sanırım.şu an ilk aklıma gelen bulgular bunlar..kimse kimseyi kendisinden daha iyi bilemez...aslında bu sorunun cevabını biraz iç muhasebe yapsan ve vicdanınla ve kalbinle konuşmaya doğru yolculuğa çıksan göreceksin cevabı hiçde zor bir soru değilmiş...
hem kendi açımdan hem de annem babam açısından düşündüğümde (çok uzun süre düşündüm) fakat böyle bir şey hatırlamıyorum
"Merhamet duygusunun suistimali en azından merhametsizlik kadar zararlıdır. Canavara karşı merhamet göstermek, onun iştahını açar; sonra döner, dişinin kirasını ister."
nitsuga

Mesaj gönderen nitsuga »

Benzer sorun bende de var, ailem ile sohbet etmekden kaçınıyorum.

Bu sanırım çocuklukta ailemiz ile yaşadığımız tecrübelerin, bilinç altına yaptığı etkilerden kaynaklanıyor.

Yanlış anlamayın, ailem kötü değildir hepsi beni seven ve düşünen insanlar.

Fakat insan beyni enteresan bir makine, nerden nasıl etkileneceği hiç belli olmuyor, bir de genetik faktör var ki onun etkileri çok daha derin..
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Bende tam tersidir.Ailemle konuşmayı severim.Lakin bazen her ayrıntıyı bilmek isterler.O zaman biraz sıkılırım.
tarkan

Mesaj gönderen tarkan »

nitsuga yazdı:Benzer sorun bende de var, ailem ile sohbet etmekden kaçınıyorum.

Bu sanırım çocuklukta ailemiz ile yaşadığımız tecrübelerin, bilinç altına yaptığı etkilerden kaynaklanıyor.

Yanlış anlamayın, ailem kötü değildir hepsi beni seven ve düşünen insanlar.

Fakat insan beyni enteresan bir makine, nerden nasıl etkileneceği hiç belli olmuyor, bir de genetik faktör var ki onun etkileri çok daha derin..
+1