Mcaturk Hakkında

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..
leonve

Mcaturk Hakkında

Mesaj gönderen leonve »

Arkadaşlar merhaba
Ben yıldız burkovik in çalıştığı mcaturk gitmek istiyorum.Aradım telefonla ücret ile ilgili bilgi almak için muyane 200 ytl, gerekli görülürse beyin ile ilgili bişey çekilecekmiş oda 300 ytl çok pahalı ama eğer bana faydası olacaksa gitmek istiyorum.
Arkadaşlar sizin aranızdan hiç buraya giden oldumu muayane oldumu olduysa bir faydasını gördümü.Bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz.

Sosyal fobisiz mutlu güzel bir hayat geçirmemiz dileğiyle.

Hoşçakalın.
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Memory centera gittim. Oğuz Tan'a muayene olmuştum. Beyinle ilgili istedikleri testi yaptırma. Boşuna para vermiş olursun. Sanki her hastane istiyor mu ?
leonve

Mesaj gönderen leonve »

hezarfen

Peki hezarfen arkadaşım ne kadar seans gittin ve faydasını gördünmü.
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

O zamanlar nasıl bir ruh halindeydim ? Tam hatırlayamıyorum. Adnan Çoban iyi bir doktor ama ona vereceğin parayla daha iyi doktorlara da muayene olabilirsin.
Kullanıcı avatarı
sfsiz

Mesaj gönderen sfsiz »

evet ya bırakın görünteleme işini..

hastalık ne olduğu belli . anlatarak anlaşılıyor. o parayla da ilaç alın kendine

o işleri bırak. gitsende yapacakları ilaç yazmak.. ama yanına terapi yaparlarsa geriye dönüşün olmaz...........dadından yenmez. sf mf kalamz..

sf için yıldız hanıma git. damdan düşenin halinden damdan düşer anlarmış....
SFSİZ
Kullanıcı avatarı
artikdayanamiyorum

Mesaj gönderen artikdayanamiyorum »

bende buraya gitmeyi düşünüyodum :s ama gerçekten pahalı :s

peki ben bişey sorcam ?
her seans başına aynı muayne ücretinimi ödüyoruz
burali

Mesaj gönderen burali »

Rotanı şimdiden belirle. Çok pahalı. Ayda iki kere gitsen maaşdan az birşey kalır, ya da kalmaz. Eğer bütçeni çok zorluyorsa devam edemeyeceğin bir tedaviye boşu boşuna başlama derim.
Ben 2 kere gittim oraya. Tamam çok iyi bir yer ama pahalı. Kredi kartı da kullanmıyordum. Vezneye gittim. Banknotları şıkır şıkır saydım vezneye. Sanki herkes bana bakıyor gibi gelmişti. Enayi paralarını döküyor gibi düşünüyorlardı sanki :)

Paran varsa git :)
Kullanıcı avatarı
artikdayanamiyorum

Mesaj gönderen artikdayanamiyorum »

vazgeçtim haklısın sadecebir kere gitmekle hiç bişey olmaz :D en iyisi başka arayışlarda bulunayım ama zamanımda çok kısıtlı okullar açılıyor :(
leonve

Tekrar meraba arkadaşlar

Mesaj gönderen leonve »

mcaturk ile ilgili evet çok pahalı ama işi profesyonel olarak yapıyor.Bu gün aradım muayene 200ytl eeg 300 ytl miş.Bir arkadaşımızla konuştum.40 gün olmuş ve epey rahatlamış.Bende gitmeyi düşünüyorum artık 1 senemi 2 senemi oraya gider maaşım ama sağlığım yerine gelecekse helal olsun.Her muayanede ayrı para alıyolar diye biliyorum.Bakalım biraz daha araştırma yapıyorum.Ama gitmeyi düşünüyorum.

Herkese sağlıklı mutlu sosyal fobisiz günler diliyorum.
derince

Mesaj gönderen derince »

Ben MCa gitmiyorum ama doktorumdan çok memnunum. Farklı bir yere gitmeyi düşünenler varsa öneririm. Tedavi için bir adım atıldıktan sonra gerisi geliyor ve insanın hayat kalitesi çok yükseliyor. Doktorum Emre Kızıltan, www.pedam.com adresinden iletişim bilgilerini alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
simdi_yada_asla

Mesaj gönderen simdi_yada_asla »

sfsiz yazdı:evet ya bırakın görünteleme işini..

hastalık ne olduğu belli . anlatarak anlaşılıyor. o parayla da ilaç alın kendine

o işleri bırak. gitsende yapacakları ilaç yazmak.. ama yanına terapi yaparlarsa geriye dönüşün olmaz...........dadından yenmez. sf mf kalamz..

sf için yıldız hanıma git. damdan düşenin halinden damdan düşer anlarmış....

SF siz sen arada takılsana buralarda neseli bir arkadasa benziyorsun. Seninle takılayım diyeceğim ama benden sana sf mf geçer üzülürüm sonra :D
Kullanıcı avatarı
sfsiz

Mesaj gönderen sfsiz »

ben neden yazdım yıldız dr a gidin diye. bir keresinde şunu anlatmıştı. bir oğlanla babsı gelmişler babası tabi eletirel biri gençi sosoyal fobik yapmış dr a demişki yıldız dr bu çocuk sf mf diyor böyle şey mi olur. bunun dediğine innamıyorum ..bundan bişey olmaz demiş......sf acaba kaba cahil duyarsız aile çocuğunun hastalığı mı??

ben de dedi yıldız dr gittim sf yi anlatan bir kitap yazdım..bu adam buna innamıyor fobileri de yaşamayan anlamaz. ne var milletten korkacak der. ya da daralıyorum panik atak olanlarıda kimse anlamaz. ne var daralacak derler.damdan düşeni bulmanız daha iyidir. ama yoksa da dr a gidin. dr da göre göre bu hastalığa inanır... bu hastalık değil aslında.. deneyimsizlik ve yanlış kafa yapınız sonucu sizin kurduğunuz çarpık düşünceler... bunu değiştiren KABAK ÇİÇEĞİ GİBİ Açılın.. sf liler bu lafı da çok duyarlar galiba.. bunu şuraya yollasak ya da benle dolaşsa 2 hafta da kabak çiçeği gibi açılır. ya bu kabak çiçeği bayağı çok açılan bir çiçek galiba.. başka çiçek yokmu misal vereck anlamadım.. kabak çiçeği de görmedim .. şöyle japon gülü gibi açılır deseler anlayacağım..japon gülü akşam kapanır içeriye ve sabah yeniden açılır . aynı artema mübarek aç kapa...

siz dr a gidin.. de ne olursa olsun.. ilaç destekli güçle ve kafa yapınızı değişirse niz ömür boyu iş çözülür... kafanızı değiştireceksiniz ........başka yolu yok..kimse sizi o kadar kafaya takmıyor. alt tarafı bir kere bakar ya da gülerler geçerler..adamın canı gülmek istemişdir bahanesi sen olmuşundur. hatta sende bu kadar cididey alma kendini kendine sende gül.... o zaman işler çözülür. kendinize eğlenme hakkı verin.. siz devlet başkanımısınız koyverin gitsin...azıcık rahatlayın.. ne derdiniz var...kendinize gülün .sen ne akılsızsın yoldaki herkesin seni devlet başkanı sanıp sana baktığını sanıyorsun oysa tırışkadan birisin... kendinizi dünyanın merkezi sanmayın. siz bu evrende ufacık bir noktasınız.......herkes de bencildir genelde önceliği kendisidir... sizi bir hatırlasa 10 unutur.... bu kadar hassaiyetiniz doğru mu bunu düşünün....daha ne yapayım size yazdıklarımı düşünün ve düşünün..tekrar düşünün .. bu sorunu çözmek için deneyim kazanıp ortamlara akıp vakayı vakvakalara bünyeyi bağışıklık kazandırmanız lazım...onun için tek çözüm evde n çıkmak.. çık çık dışarı çık... hergün dışarı çık hergün çık ÇIK ÇIK ÇIK ÇIK.........DUYARSIZLAŞMAYA BAŞLA.DENEYİM KAZAN......
SFSİZ
Kullanıcı avatarı
simdi_yada_asla

Mesaj gönderen simdi_yada_asla »

sfsiz yazdı:ben neden yazdım yıldız dr a gidin diye. bir keresinde şunu anlatmıştı. bir oğlanla babsı gelmişler babası tabi eletirel biri gençi sosoyal fobik yapmış dr a demişki yıldız dr bu çocuk sf mf diyor böyle şey mi olur. bunun dediğine innamıyorum ..bundan bişey olmaz demiş......sf acaba kaba cahil duyarsız aile çocuğunun hastalığı mı??

ben de dedi yıldız dr gittim sf yi anlatan bir kitap yazdım..bu adam buna innamıyor fobileri de yaşamayan anlamaz. ne var milletten korkacak der. ya da daralıyorum panik atak olanlarıda kimse anlamaz. ne var daralacak derler.damdan düşeni bulmanız daha iyidir. ama yoksa da dr a gidin. dr da göre göre bu hastalığa inanır... bu hastalık değil aslında.. deneyimsizlik ve yanlış kafa yapınız sonucu sizin kurduğunuz çarpık düşünceler... bunu değiştiren KABAK ÇİÇEĞİ GİBİ Açılın.. sf liler bu lafı da çok duyarlar galiba.. bunu şuraya yollasak ya da benle dolaşsa 2 hafta da kabak çiçeği gibi açılır. ya bu kabak çiçeği bayağı çok açılan bir çiçek galiba.. başka çiçek yokmu misal vereck anlamadım.. kabak çiçeği de görmedim .. şöyle japon gülü gibi açılır deseler anlayacağım..japon gülü akşam kapanır içeriye ve sabah yeniden açılır . aynı artema mübarek aç kapa...

siz dr a gidin.. de ne olursa olsun.. ilaç destekli güçle ve kafa yapınızı değişirse niz ömür boyu iş çözülür... kafanızı değiştireceksiniz ........başka yolu yok..kimse sizi o kadar kafaya takmıyor. alt tarafı bir kere bakar ya da gülerler geçerler..adamın canı gülmek istemişdir bahanesi sen olmuşundur. hatta sende bu kadar cididey alma kendini kendine sende gül.... o zaman işler çözülür. kendinize eğlenme hakkı verin.. siz devlet başkanımısınız koyverin gitsin...azıcık rahatlayın.. ne derdiniz var...kendinize gülün .sen ne akılsızsın yoldaki herkesin seni devlet başkanı sanıp sana baktığını sanıyorsun oysa tırışkadan birisin... kendinizi dünyanın merkezi sanmayın. siz bu evrende ufacık bir noktasınız.......herkes de bencildir genelde önceliği kendisidir... sizi bir hatırlasa 10 unutur.... bu kadar hassaiyetiniz doğru mu bunu düşünün....daha ne yapayım size yazdıklarımı düşünün ve düşünün..tekrar düşünün .. bu sorunu çözmek için deneyim kazanıp ortamlara akıp vakayı vakvakalara bünyeyi bağışıklık kazandırmanız lazım...onun için tek çözüm evde n çıkmak.. çık çık dışarı çık... hergün dışarı çık hergün çık ÇIK ÇIK ÇIK ÇIK.........DUYARSIZLAŞMAYA BAŞLA.DENEYİM KAZAN......

Dostum sf siz saniyormusun ki buradaki insanlar dediklerini yapmadılar. Emin ol ki hepsini denediler.Olay bu kadar kolay değil maalesef söyle düşün. Benim bir arkadaşım var kendisinde dişçi korkusu var. Ben de küçük yaşta ağzımı babama açmaya alıştığım için dişimi uyuşturmadan dolgu yaptırabiliyorum.İğneden korkmam mesela,ilac içmekten korkmam cünkü çocukluğum hastanede hasta insanların arasında geçti. Denizden korkmam mesela cünkü cocuk yaşta yüzmeyi öğrendim 30 metre su da yüzebilirim ama sen korkudan altına iseyebilirsin.Bu arkadaşlarımız kendini odalarına kapatıyor.Onları anlamaya çalışıyorum çünkü ben de bir zamnlar kendimi odama kapatıyordum.Diğer taraftan kapalı oda korkusu olan insanlar var babamın hastalarından biliyorum. Odanın kapısını kapattığın an kişi boğulacağını düşünür ve çığlık atar. Sana göre anormal ama o insana göre çok zor bir durum.Başka bir örnek vereyim mesela herkes hayvanlardan korkar değilmi ben bir kediyle uyuyabilir.Köpeğin başını okşayabilirim.Bir yengeci ya da deniz yıldızını korkmadan elime alabilirim.Böceklerden korkmam mesela.. Neden peki cünkü cocuk yaşta kuş beslemeye, kedi büyütmeye,yaralı hayvanları iyileştirmeye başladım, cocuk yaşta agaclara tırmandığım için böceklerin üzerimde gezinmesine alışıktım. Farklı bir bakış açısı getirelim ben ilkokulu 65 kişilik bir sınıfta okudum. İçime kapanmış olabilirim ya da zorlanmış olabilirim.Mesela öğretmen cocoğu olsaydım bu sıkıntıları hiç yaşamazdım.Çünkü küçük yaşta okulun içine girmiş olurdum.Okulu, öğretmeni, ortamı herkesten daha önce ben tanımış olurdum.Anladın mı şimdi olay senin düşündüğün kadar basit değil.Anlatmaya çalışsamda anlatamam sana
Kullanıcı avatarı
sfsiz

Re: Mcaturk Hakkında

Mesaj gönderen sfsiz »

leonve yazdı:Arkadaşlar merhaba
Ben yıldız burkovik in çalıştığı mcaturk gitmek istiyorum.Aradım telefonla ücret ile ilgili bilgi almak için muyane 200 ytl, gerekli görülürse beyin ile ilgili bişey çekilecekmiş oda 300 ytl çok pahalı ama eğer bana faydası olacaksa gitmek istiyorum.
Arkadaşlar sizin aranızdan hiç buraya giden oldumu muayane oldumu olduysa bir faydasını gördümü.Bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz.

Sosyal fobisiz mutlu güzel bir hayat geçirmemiz dileğiyle.

Hoşçakalın.
fiyat olarak normal bence.. tüm özel de fiyatlar bu derecede. ben np hastanesinde muayene daha pahalı sanırdım oysa.. normal bir dr muayene ücreti de bu zaten...eeg olayını salla gitsin.. kafana bone alet takıp bip bip aha kafasını şurası kırmızı elektirik akımı gelmiyor falan filan uğraşma...kafan bozuk bunu tescillemeye gerek yok. alet ile tescilemeye niye para verecen. o alet mi seni iyi tanırsın sen mi......o adımı atla..böylece 2. muayene de bedava gelir. sana ilaç verip tekrar çağıracakladır.. o 2. sefere paran olur...daha ilaç parası var onu da düşün...

gitmeden önce mcatürkün internet sitesindeki videoları izlersen oradan kendine çözüm yolu bulabilrsin.. biraz... mcatürk de yığınla video var..izle ve bilgilen.. çok şiddetli değilse kendine bazı yöntemler elde edebilirsin.. sf için dr yıldıza git.. o konuda makalesi ve o konuda kitabı var..ve seni daha çok anlayacaktır. çünkü sf li durumu bizzat yaşadığını programda anlatıyordu. merak edenler mcatürkün vide sitesini izlesin.......
SFSİZ
Kullanıcı avatarı
hikmet

Mesaj gönderen hikmet »

Yıldız hanımla tanışma fırsatımız hiç olmadı maalesef, galiba sadece cepten mesaj yazmıştım başka bir arkadaşımla ilgili. Sonra cevapladı, ama hiç görüşemedik. İlk televizyonda tanımadım, daha çok buralardan tanımış oldum ve izledim programlarını. Hep bir tarafım oraya gitmeyi istiyor.

Buraya ilk yazdığım sıralarda evden dışarı sadece sigara almaya falan bakkala giderdim. O günlerden bu yana pek çok şey değişti. Bir psikiyatri doktorunun verdiği bir ilaca neredeyse iki sene devam ettim. ama doktoraysa sadece bir kez gittim. Belki iyi hissettim ondan.

Sonra artık sf falan hikaye demeye başlamıştım, ama başka bir hastalık çıkıverdi başıma. Bağışıklık sistemim beni bitiriyor bazı bazı diyelim kısaca. Onunla ilgili olarak bir nöroloji doktorunun takibindeyim ve birde başka bir ilaç.

Arada sırada buraya bakıyordum hep, ama sf falan saymıyordum kendimi artık. Sonra beni takip eden nöroloji doktorum psikiyatriyede gitmemi önerdi. Haliyle araştırma hastanesinde işler fena yürümüyor, ama iyide diyemem. İlk randevuda epeyce konuştuk ve 50 mg antibiyotik tanıysa sf, sonraki gidişimdeyse 100 e çıkıverdi. Hala garibim bazen, eskiden olduğundan çok fazla iyi şeylerde olmaya devam ediyor.

İnanmak zorundayım doktorlara ve ilaçlara gibi geliyor. Hastanelerse artık ikinci evim. ama şu Osman Pamukoğlunun dediklerini izledim biraz. Ne ilgisi var denebilir, ama korkuyla ilgili söyledikleri güzeldi. Gerçi hep söylenir, ama korkak olunmaz, sadece öğrenilir sözleri, dinlemiyor insan yinede.

Buradaki buluşmalardan çok şey öğrendim kesin ve çok yardımcıda oldu, ama galiba biraz daha sadece sosyal amaçlı olmaktan çıkmasada, terapiye yakın ve şikayetlerimizle ilgilenir olursak yardımcı olmasıda daha çok olsacak. Ya da hiç düiünmesek belki daha iyi olur, çünki tek öğrendiğim sf düşününce daha da fazlalaşıyor. MCAtürkeyse galiba bir ara gidecem sonunda, bakalım hayırlısı.