el titremesi

Tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz..Hastane ya da doktorlar hakkındaki tavsiyeleriniz..

el titremesinin kaygılanmanın çözüm yolu varmı

el titremesi
6
75%
el titremesi
2
25%

Toplam oy: 8

ressam_flozof
İletişim:

el titremesi

Mesaj gönderen ressam_flozof »

arkadaşlar herkese meraba ilk önce üniversite 2 sınıf öğrencisiyim 4 yıldır bu illeti çekiyorum başkalarının yanında kasılıyorum heyecanlanıyorum bazı şeleri yapamıyorum örneğin iş,toplum arasında yemek yememek bir şey içememek gibi..
bu durum beni bayağı üzüyor akıllı biriyim ama bunun üstesinden gelecek kadar akıllı olduğumu düşünecek gücüm kalmadı doktora gidiyorum bana ilaç veriyor ama vucudumu uyuşturmak istemiyorum artık yardımınıza ihtiyacım var bu konuyu kimseyle paylaşamıyorum
ressam_flozof
İletişim:

slm

Mesaj gönderen ressam_flozof »

CEVAP GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM
karınca_KIZ

Mesaj gönderen karınca_KIZ »

bende senınle aynı duyguları sureklı olmasada yasıyorum fılozof.
heyecan we korkudan oludugunu dusunuyorum ben ama.
doktora gıtme bence ınsan herseyı kendı cabasıylada yapabılırım .
tabı bu benım dusuncem :!:
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

bence uzman takviyesi ile daha basarılı olunur karınca kız senın bilmediğin bı cok seyı onlar daha ıyı bilebilirler sonucta doktor cunku belkı daha iyi doktor dıyebiliriz ama bu sf de tedavi doktor ve ılacsız cok zor bence de el titremesine gelınce bu da hemenhemen her sf linin basına gelen bı durum bunun ıcın sakınlestırıcı ılaclar ıyı gelıyo bunun içinde doktora basvurman gerek burdan ılac ısmı soylemek ne kadar dogru olur bilemem...
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Kullanıcı avatarı
simdi_yada_asla

Mesaj gönderen simdi_yada_asla »

Aynı sorun bende de var eskiye oranla daha azaldı ama.
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

rainslovee yazdı:bence uzman takviyesi ile daha basarılı olunur karınca kız senın bilmediğin bı cok seyı onlar daha ıyı bilebilirler sonucta doktor cunku belkı daha iyi doktor dıyebiliriz ama bu sf de tedavi doktor ve ılacsız cok zor bence de el titremesine gelınce bu da hemenhemen her sf linin basına gelen bı durum bunun ıcın sakınlestırıcı ılaclar ıyı gelıyo bunun içinde doktora basvurman gerek burdan ılac ısmı soylemek ne kadar dogru olur bilemem...
Doktora başvurmuş ama ilaçları almayı reddediyor sanırım. Doktorunun verdiği reçeteyi izlemedikçe tam anlamıyla tedavi olabileceğini sanmıyorum.
) O (
Kullanıcı avatarı
YiğitDönmez

Mesaj gönderen YiğitDönmez »

Her zaman var ve olacak sanırım :D
Yatay Geçişle Mi? Yoo? Tamamen Kendi İsteğimle Aranızdayım ...
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

psikiyatri yanında,bir nöroloji uzmanına da görünmenizi tavsiye ederim. bu arada gittiğiniz doktor hangi ilaçları verdi? hiç kullandınız mı? belki de uyuşturmayacak,aksine bu soruna çözüm bulacak ilaçlardır.
bashfulman

Mesaj gönderen bashfulman »

benimde aynı şekilde yani çok samimi olmadığım insanların yanında elim ayağım boşalıyor bişey içerken özelliklede sıcak içecekler.bu olay bende lise 2.sınıfta sözlü olurken başladı hoca kağıda bir şekil çizmemi istemişti bende bildiğim halde elim boşaldığı için çizememiştim sonrada dersten geçmek için yakaladığım bu fırsatı tepmiştim ve bi güzel en önemli dersten kalmıştım
tarkan

Mesaj gönderen tarkan »

arkadaşlar el titremesi eğer ırsi ise (esansiyel tremor) geçmesi zor sadece azaltma işlemi olabilir ilaçlarla.bende var ama ırsi.doktora gittim.sadece azaltılabilir dendi ve ilaç kullanıyorum.tamamen geçmezmiş.ama sf'ye bağlı olarak çıkan bir titreme ise rahatlıkla geçebilir
"Merhamet duygusunun suistimali en azından merhametsizlik kadar zararlıdır. Canavara karşı merhamet göstermek, onun iştahını açar; sonra döner, dişinin kirasını ister."
sanguine

Mesaj gönderen sanguine »

el titremesi bende de vardı ilaçlarla tamamen geçti.Benimki sfye bağlıymış demek ki.
OverTheRainbow

Bende de var.Kendimi çok kastıgım zamanlarda ortaya çıkıyor.Zamanında paxil kullanıyordum,o zaman da devam ediyordu,geçmemişti.Sen ne kullandın sanguine? Ayrıca bir nörologa göründün mü?
Kullanıcı avatarı
sosyalotesifobik

Mesaj gönderen sosyalotesifobik »

ohoo. sırf el olsa iyi, elim, bileklerim, dirseklerim, kollarım, bacaklarım, boynum, yanaklarım, dudaklarım, göz kapaklarım.. titremekten çatlamayan yer yokki vücudumda..
Dünyanın en büyük ve en aşağılık sosyal fobiğinin yorumunu okudunuz...
tarkan

Mesaj gönderen tarkan »

sosyalotesifobik yazdı:ohoo. sırf el olsa iyi, elim, bileklerim, dirseklerim, kollarım, bacaklarım, boynum, yanaklarım, dudaklarım, göz kapaklarım.. titremekten çatlamayan yer yokki vücudumda..
Allah yardımcın olsun....halini anlayabiliyorum....
"Merhamet duygusunun suistimali en azından merhametsizlik kadar zararlıdır. Canavara karşı merhamet göstermek, onun iştahını açar; sonra döner, dişinin kirasını ister."
OverTheRainbow

sosyalotesifobik yazdı:ohoo. sırf el olsa iyi, elim, bileklerim, dirseklerim, kollarım, bacaklarım, boynum, yanaklarım, dudaklarım, göz kapaklarım.. titremekten çatlamayan yer yokki vücudumda..
Hastalıklar üzerine fazla yoğunlaşmamalı.El titremesi,kol-bacak-göz seğirmeleri,yüz seyirmesi,boyun titremesi vs. bende de var ama eskisi gibi dert etmiyorum kendime.Önemsemediğim için gözüme de gözükmüyor,kafaya takmadığım için de daha az oluyor.

Zamanında bir doktor bana "kendini fazla inceleme,inceledikçe çok şey bulursun" demişti.Kadın haklıymış.O zaman ona kızmıştım ama şimdi ne kadar doğru söylediğini anladım.

Kendimizi hastalıkların merkezi olmaktan çıkarmalıyız.Ona bakılırsa forumda herkesin sf hariç bir sürü rahatsızlığı var,ben de dahil.Ama takdıkça insan daha kötü oluyor işte.