ilaç fiyatları?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
brefendi

ilaç fiyatları?

Mesaj gönderen brefendi »

Merhabalar. Son zamanlarda, aslında son yıllarda sosyal fobim iyice zirveye ulaştı. İnsan içindeyken inanılmaz derecede rahatsız hissediyorum. Bu konu beni çok yoruyor, hayatımı bitiriyor. Başlıkta da belirttiğim gibi, şimdi doktora gidersem bana vereceği ilaçları az çok tahmin edebilir ilaç kullananlar. maliyeti ne olur bunun bana bir fikir verebilirseniz ona göre bir şeyler ayarlamaya çalışacağım.
alicandan

Re: ilaç fiyatları?

Mesaj gönderen alicandan »

ilaçlar genelde ucuzdur ama doktor pahalıdır! :)
brefendi

alicandan yazdı:ilaçlar genelde ucuzdur ama doktor pahalıdır! :)
özel hastaneye gerek yok ki yav :)
alicandan

brefendi yazdı:
resmi hastanede 5 dakkadan fazla görüşürsen şanslısın! :)
özelde yaklaşık 1 saat görüşürsün ama yaklaşık 200-300 bayılırsın! :)
derya1906

Mesaj gönderen derya1906 »

ssk kan varsa devlete git arkadaşım yol parası ve ilaç ikisi en fazla sana 20 tl ye mal olur...geçmiş olsun
prensesinuykusu

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

ben araştırma hastanesine gittim. ücretsiz doğal olarak. ilacada 1,30 gibi bir tutar ödemiştim :D sigortanız varsa ya da baban emekliyse sende bu civar bir şey ödersin tahminen :)
brefendi

alicandan yazdı:
brefendi yazdı:
resmi hastanede 5 dakkadan fazla görüşürsen şanslısın! :)
özelde yaklaşık 1 saat görüşürsün ama yaklaşık 200-300 bayılırsın! :)
Yapacak bir şey yok o zaman 200-300 lira verirsem sf'den kurtulsam bile paradan dolayı depresyona girerim :D

O kadar ucuz mu ya gerçekten, ben çok daha pahalı olur diye düşünmüştüm. Para konusu sıkıntı değil o zaman. Ama ya hastanede birisi görürse beni [smilie=blush.gif], ya doktora kendimi anlatırken saçmalarsam [smilie=shok.gif]
alicandan

sosyal güvencesi olan için sadece az bir katkı payı.
paxilmatik

Mesaj gönderen paxilmatik »

benim kullandığım ilaç reçetesiz 11,25. ilaçlar o kadarda pahalı değil merak etme. eğer sosyal fobiden tamamen eminsen doktora gitsende birşey olmuyor. neyin var diyor söylüyorsun. yazmamı istediğin bir ilaç var mı diyor bu kadar. daha fazlasını yapanı çok nadir bulabilirsin.
brefendi

paxilmatik yazdı:benim kullandığım ilaç reçetesiz 11,25. ilaçlar o kadarda pahalı değil merak etme. eğer sosyal fobiden tamamen eminsen doktora gitsende birşey olmuyor. neyin var diyor söylüyorsun. yazmamı istediğin bir ilaç var mı diyor bu kadar. daha fazlasını yapanı çok nadir bulabilirsin.
reçetesiz ilaç var mı gerçekten bilmiyordum. adı nedir?
brefendi

bakankör yazdı:
brefendi yazdı:
paxilmatik yazdı:benim kullandığım ilaç reçetesiz 11,25. ilaçlar o kadarda pahalı değil merak etme. eğer sosyal fobiden tamamen eminsen doktora gitsende birşey olmuyor. neyin var diyor söylüyorsun. yazmamı istediğin bir ilaç var mı diyor bu kadar. daha fazlasını yapanı çok nadir bulabilirsin.
"
Forumda, kullanıcıların birbirlerine ilaç tavsiye etmesi veya tavsiye beklemesi yasaktır.
Forum yönetimi olarak, reçetesiz ilaç kullanılmasına şiddetle karşıyız! Lütfen forumdan ismini okuduğunuz ilaçları reçetesiz olarak satın alıp kullanmaya kalkışmayınız.İlaç tedavisini mutlaka doktor gözetiminde sürdürünüz.
Her ne sebeple olursa olsun, ilaç isimlerini konu başlığında kullanmak yasaktır
."
demiş şair.
Ya neden ki, ilaç reçetesiz olduğuna göre doktor tavsiyesi dışında kullanılabilir demek değil mi?
paxilmatik

Mesaj gönderen paxilmatik »

brefendi yazdı:
ilacın adını kurallar gereği veremiyorum ama kullanıcı adımda ipuçları var diyeyim. Ayrıca ilacı doktora yazdırmadan reçetesiz almanı tavsiyede etmiyorum. En azından doktora yazdır ki takip eder belki. Ucunda ölüm yok zaten gitcen devlet hastanesine hatta aile hekimi bile olur yani. Bende sosyal fobi var şu şu ilacı yazabilir misiniz diycen.
brefendi

paxilmatik yazdı:
brefendi yazdı:
ilacın adını kurallar gereği veremiyorum ama kullanıcı adımda ipuçları var diyeyim. Ayrıca ilacı doktora yazdırmadan reçetesiz almanı tavsiyede etmiyorum. En azından doktora yazdır ki takip eder belki. Ucunda ölüm yok zaten gitcen devlet hastanesine hatta aile hekimi bile olur yani. Bende sosyal fobi var şu şu ilacı yazabilir misiniz diycen.
peki teşekkür ederim. Zor geliyor doktora gidip bunu anlatmak ama deneyeceğim.
xact

Mesaj gönderen xact »

Üniversite hastanelerini tavsiye ederim. Profesör psikiyatrist anabilim bölümbaşkanına gidiyorum yaklaşık iki ayda bir ve her gidişimde 120 TL ödüyorum. Tabi ilk başlarda ayda bir falan gidiyorsunuz ama.