merhaba acil yardıma ihtiyacım var.

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
serisa

merhaba acil yardıma ihtiyacım var.

Mesaj gönderen serisa »

öğretmenlikte 3. yılım.bu sene okul değişikliği yaptım.geldiğim yere hala alışamadım.sorun yaşıyorum.kendimi toplantılarda kendimi ifade edemiyorum.hatta bir gün toplantıda sıra bana geldiğinde kalkıp odadan çıktım ve geri gelmedim.sanki aklımı kaçırmış gibi oluyorum, gözlerim kararıyor, sesim kaçıyor, yüzüm bile titriyor.önceden de çekingen bir insandım ama kendimi ifade edip konuşabiliyordum.fakat şimdi çok kötüyüm.yarın yine toplantı var ne yapacağım bilmiyorum.herkes rahatça konuşabilirken benim öğretmen olarak konuşamam çok kötü bir duygu.bir köyde öğretmenlik yapıyorum burada psikiyatri ne arar.Ne yapmam gerek doktora giden arkadaşlar kısa vadede ne yapabilirim.yarı yıl tatilinde büyük bir şehirde doktora gidicem.fakat şu an doktora kdar ne yapabilirim.lütfen yardımcı olur musunuz?
prensesinuykusu

Re: merhaba acil yardıma ihtiyacım var.

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

Merhaba, öncelikle hoş geldin foruma. :) Sağlık ocaklarında da yazıyorlar ilaçları. Oradaki doktora sorununu söylersen yardımcı olur diye düşünüyorum.
serisa

Mesaj gönderen serisa »

hoşbuldum cevap verdiğin için teşekkür ediyorum.Ancak ne ilaç alcağım bilmiyorum.Ve bu ilaç alınca geçiyor mu yani ilacı içip toplantılarda bülbül gibi şakıyacak mıyım ? :D :D
prensesinuykusu

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

rica ederiim. Yani tam olarak öyle olmuyor, 1 aydan sonra ilaç etkisini tam olarak gösteriyor genelde. :D Doktora söylersin şikayetini, o verir uygun gördüğü ilacı zaten. Eğer 1aydan sonra hala etki etmezse değiştiriyorlar zaten :D
serisa

Mesaj gönderen serisa »

Teşekkür ederim [smilie=derisive.gif] [smilie=derisive.gif]
lanetolsunsf

Mesaj gönderen lanetolsunsf »

kafaya takmayın yeni bir ortam yeni insanlar iş güç stres tetikler zaten herkes de. en yakın doktora pratisyen de olsa gidin onun dışında toplantı gibi etkinliklerden yarım saat önce beta-bloker ilaçlar alınabilir bunlar geçiçi olarak titremeyi kızarmayı aşırı heyecanı vs bastırır ama geçiçidir. onun dışında yarı tatile kadar hiç doktora gidemezseniz işinizi de yapamayacak haldeyseniz paxera adlı ilacı alın ilk hafta 10mg kullanın sonra 20mg a geçin 1.5-2 ay sonra 30mg a da çıkabilirsiniz rahatlama yaşayamazsanız ama o zamana kadar zaten doktora gitmiş olmanız lazım. bu dediğim ilaçları internetten iyi bir araştırabilirsiniz çok mecbur kalırsanız. bu arada tıp okuyorum ondan yazdım ama ilaçları kullanmadan önce mutlaka iyice yan etkilerini kullanmanıza engel bir şey olup olmadığına (böbrek hastalığı,karaciğer hastalığı vs gibi) bakın eczacıya da danışın.
lanetolsunsf

kesinlikle doktor imkanı varsa gidin zaten. bu arada paxil ile paxera aynıdır etken maddeleri aynı kafa karışıklığı olmasın.
serisa

Mesaj gönderen serisa »

Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. bu ilaçları aile hekimine söylesem yazar mı acaba? en yakınımda bir tek aile hekimi var.
lanetolsunsf

yazar tabi
serisa

Mesaj gönderen serisa »

lanetolsunsf yazdı:yazar tabi
Peki hangisini yazdırmalıyım birkaç ilaç söylediniz
lanetolsunsf

beta bloker(nortan mesela piyasa ismi), paxera söyledim sadece. bu ikisini aile hekimine söyleyin o karar verip yazar zaten
tayyip52

Mesaj gönderen tayyip52 »

lanetolsunsf yazdı:beta bloker(nortan mesela piyasa ismi), paxera söyledim sadece. bu ikisini aile hekimine söyleyin o karar verip yazar zaten
arkadaşlar meraba.ben bugün gittim doktora selectra diye bir ilaç verdi.

ilk dört
sabah
yarım
sonra
1 tane
tok

yazmış.tam olarak anlayan varmı acaba.birde kullanan varmıydı acaba bu ilacı
serisa

Mesaj gönderen serisa »

uzun bir toplantıydı :) çok şükür bana sıra geldiğinde kısada olsa kendimi ifade edebildiğimi düşünüyorum.Toplantıyı sorunsuz geçirdiğim için çok mutluyum ve acayip rahatladım. Henüz doktora gidip almadım.Millet toplantıda çatır çatır kavga bile edebilirken ben normal bir şekilde konuşamam diye stres yapıyorum uyuyamıyorum ya çok sinir oluyorum ya.Neyse ki bunu da atlattık.Bu arada iki okulda görev yapıyorum ben kadrolu olduğum okuldan müdür yardımcılığı teklifi geldi :) (yapım uygun olduğundan değil kanunen yıl olarak şartları sağladığım için) şu an teklifi hemen kabul etmek istiyorum sırf bugün ki okulumda zor anlar yaşadığım için müdürün beklentisi çok yüksek olduğu için kaçıp uzaklaşmak teklifi kabul etmek istiyorum.Fakat yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım.Acaba becebilir miyim ki? :((( şimdi bu durum beni düşündürmeye başladı hala stres stres.niçiin bu kadar kafama takıyorum kiiii :O :O
tayyip52

Mesaj gönderen tayyip52 »

selectra 50 mg kullanmıştım daha sonra tranko buskas verdi doktor ama hiçbirşey değişmedi.
şimdi yine selectra nın 100 mg dozunu verdi.dozu yüksek mi acaba ve bi yararı olurmu acaba bilgisi
olan.
yasamak_guzeldir

Mesaj gönderen yasamak_guzeldir »

o bende de olmustu ama mecbur konusutm :D
BİR UMUTTUR YAŞAMAK