SF li oldugunuzu soyleyince insanlarin tepkileri?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
MissEyre

SF li oldugunuzu soyleyince insanlarin tepkileri?

Mesaj gönderen MissEyre »

Arkadaslarima soyledigimde soyle oldu:
-hayir ya degilsin sen sacmalama
-bosu bosuna psikologa gidiyorsun.Onlar yapiyor seni hep boyle
-Senin yapin boyle
Bir de surekli "Kendine guven, kimse senden ustun değil, herkes 9 aylik, senin neyin eksik?"falan diyorlar ya daha bir irrite oluyorum.Belki yardim etmek istiyorlar ama bunlari diyeceklerine hicbi sey demeseler daha iyi bence.
efe984

Re: SF li oldugunuzu soyleyince insanlarin tepkileri?

Mesaj gönderen efe984 »

resmen sen deli değilsin muamelesi yapmışlar sosyal fobini yenmek istiyosan ilk önce bu arkadaşlarından başla
MissEyre

Nasil yani?
Kullanıcı avatarı
Doohan

Mesaj gönderen Doohan »

başkalarına mümkün olduğunca söylemeyin. psikolojiyle ilgili rahatsızlıkları tecrübe etmeden kimse anlayamaz ve haksız da değiller anlayamamakta. en kötü tarafı da sanırım bu; bütün mücadeleyi kendi başına vermek zorundasın.
brefendi

Mesaj gönderen brefendi »

kimseye bahsetmedim açıkcası.
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

böyle insanlarda empati yok kardeşim.hocamın anlattığı gibi :) sevgilinden ayrılırsın sana kız mı yok , boşveeer takma kafana değermi derler.zaman geçer kendi ayrılır bakarsın ki üzgün hani kız mı yok diyordun gel sanada buluruz dersin.bizim ki farklıydı biz gerçek sevdik der.yani kendi yaşadığı önemli seninki boş.ya da diğer bütün işler çok kolay ama kendi çalıştığı iş çok zor kimse onun kadar kaldıramaz.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
MissEyre

kalıcısıkıntı yazdı:böyle insanlarda empati yok kardeşim.hocamın anlattığı gibi :) sevgilinden ayrılırsın sana kız mı yok , boşveeer takma kafana değermi derler.zaman geçer kendi ayrılır bakarsın ki üzgün hani kız mı yok diyordun gel sanada buluruz dersin.bizim ki farklıydı biz gerçek sevdik der.yani kendi yaşadığı önemli seninki boş.ya da diğer bütün işler çok kolay ama kendi çalıştığı iş çok zor kimse onun kadar kaldıramaz.
Cok haklisin..
yasamak_guzeldir

Mesaj gönderen yasamak_guzeldir »

şu ana kadar kımseye bahsetmedım. sadece uni de bi arkadasa dedım ılac ıcıyom depresyon ılacı dıe.. bı de sevgılılerım bılıyodu.. arkdas ''way amk'' dedi. manitalar da niye içiyosun ki vs :) artık bı kızla bulusacam zaman fln ben heycanlanırım titirerim vs demıyorum.. zaten kendılerı direk goruyorç oyle dıyınce daha beter oluyor.. bi yarım saat 1 saat sonra ınsan alısıyor zaten ilk bulusmada o evreyı bı atlatınca gerisi gelıyor
BİR UMUTTUR YAŞAMAK
25haziran

Mesaj gönderen 25haziran »

anormalmişsin gibi davranmaları. sanki bulaşıcı hastalık varmış gibi uzak durmaları
xact

Mesaj gönderen xact »

Ben sosyal fobiğim veya şu hastalığım var demiyorum kimseye. Doğam böyle deyip geçiyorum. Zaten sosyal fobim de iyice azaldı sayılır. İşe yarıyor doğam böyle demek. Tavsiye ederim.