Bir SF li Hangi Bölüm'ü Okuyabilir?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Misanthropy

Bir SF li Hangi Bölüm'ü Okuyabilir?

Mesaj gönderen Misanthropy »

Selamlar!

Öğretmenlik okuyordum 3.sınıfta okulu bırakmak zorunda kaldım.
Eşit ağırlıkçıyım. Sözel-Uygulamalı-Sunumlu, genel anlamda sosyal beceri isteyen derslerden nefret ediyorum. Okulu bu yüzden bıraktım.
Farklı bir bölüme geçiş yapmak istiyorum. Sıralamam fena değildi. Dersleri bir SF'li için uygun ve bitirilebilir bir bölüm var mı acaba?
Per aspera ad astra
ezelisfli

Re: Bir SF li Hangi Bölüm'ü Okuyabilir?

Mesaj gönderen ezelisfli »

Her seyden önce ilgi duydugun bir bölüm olmali.
Yoksa motivasyon eksikliginden de bölümü bitiremeyebilrisin.
Ilgi duydugun bir alan var mi?
Kullanıcı avatarı
Misanthropy

İlgi duyduğum bir alan mı? Hayır yok, bir hedefim bile yok.
Eskiden pek çok hedefim vardı. Şimdi ise sadece karamsarlık.
Sayısal dersleri severim. İşletme-İktisat gibi bölümlerin iş olanakları olmaz diye düşünüyorum.
Tavsiye bekliyorum. 2012'deki Üni. Taban Puanlarına göre TM1 393 TM2 396 TM3 400 civarı değişen puanlarım var.
Geçiş yaparken 2012deki puanları dikkate alacagım yalnız.
İlgilenenlere teşekkür ederim.
Per aspera ad astra
yasamak_guzeldir

Mesaj gönderen yasamak_guzeldir »

Dostum ben iktisat mezunuyum. 1. Sınıf cok zor gecti bnm için donemin ortasında paxil e başladım ilk kez. Bu bekarete benziyor aslında vücut bi kez antisepresan alınca durmuyırsun. Neyse 2 3 derken 2 de bırakmaya karar vermiştim sanırım tam hatırlamıyorum ama bi sekilde devam ettim. 4 de zaten hersey oturdu yerine 4 yıllık güven vs derken tamamladık. Uygun bölüm varmı bilmiyorum çünkü uni demek sosyalik demek, en dandik en kötü uni de bile okusan böyle. Sen en iyisi ilahiyat oku:) en azından kızlar kapalı olur stres olmazsın
BİR UMUTTUR YAŞAMAK
Kullanıcı avatarı
Misanthropy

yasamak_guzeldir yazdı:Dostum ben iktisat mezunuyum. 1. Sınıf cok zor gecti bnm için donemin ortasında paxil e başladım ilk kez. Bu bekarete benziyor aslında vücut bi kez antisepresan alınca durmuyırsun. Neyse 2 3 derken 2 de bırakmaya karar vermiştim sanırım tam hatırlamıyorum ama bi sekilde devam ettim. 4 de zaten hersey oturdu yerine 4 yıllık güven vs derken tamamladık. Uygun bölüm varmı bilmiyorum çünkü uni demek sosyalik demek, en dandik en kötü uni de bile okusan böyle. Sen en iyisi ilahiyat oku:) en azından kızlar kapalı olur stres olmazsın
İlahiyat mı? [smilie=comando.gif] Hocam sen çok yanlış anlamışsın ya.
Derslerin tarzından dolayı bırakmak sorunda kaldım ben. Hem ne alaka kapalı bayanlarla?
İktisat mezunu olarak iş bulma sürecin nasıl işledi?
İktisat-işletme deyince her yerde pek çok mezunu olan bir bölümmüş gibime geliyor ve uzak duruyorum bu bölümden.
Ama belki de bana göredir, sayısal dersler falan.. Ohh..
Per aspera ad astra
KİRAZ

Mesaj gönderen KİRAZ »

hukuk :)
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

TÜBİTAK tarafından verilen bursun kapsamı genişletildi: LYS’de ilk 25 binde yer alan ve matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi temel bilimleri tercih eden öğrencilere ayda 2 bin TL’ye kadar burs...
Bu bölümlerden birini okuyup 4 yıl gül gibi yaşamak aklımdan geçiyor. :D Aylık 2bintl daha ne olsun lan :d.Mezunlar bile bu kadar para alamıyorlar ilk yıllarında.
bulantı
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

TÜBİTAK tarafından verilen bursun kapsamı genişletildi: LYS’de ilk 25 binde yer alan ve matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi temel bilimleri tercih eden öğrencilere ayda 2 bin TL’ye kadar burs...
Bu bölümlerden birini okuyup 4 yıl gül gibi yaşamak var aslında. :D Aylık 2bintl daha ne olsun lan :d.Mezunlar bile bu kadar para alamıyorlar ilk yıllarında.

4 yıl sonra da :

Resim
KİRAZ yazdı:hukuk :)
Hukuk ,bence yangına körükle gitmek olur biraz.:=)Ben kendimi bile savunamıyorum bir başkasını nasıl savunacağım.
bulantı
KİRAZ

Mesaj gönderen KİRAZ »

okursun iş kısmı sıkıntı ama :)
Kullanıcı avatarı
Misanthropy

@KİRAZ

Hukuk çok zor ya, okuması yani. Kazandığım sene yeni açılan bir hukuk bölümünü de en başa yazmıştım. Şimdi iyi ki gelmemiş diyorum.

@SatasmaBana

Sıralamalar 33Bin'den başlıyor dostum ya :) Artı Eşit Ağırlık oldugumdan bu bölümlere de gidemiyorum.

Teşekkürler arkadaşlar..
Per aspera ad astra
xact

Mesaj gönderen xact »

Psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik vs. okuyun bence. Ben felsefe bölümü okuyorum anca bunu tutturabildim. Hedefim, rehberlik sertifikası alıp rehber öğretmen olabilmek dersanelerde ve özel okullarda. Daha iki sene var okulu bitirmeme.