BEYİN MR'ı NEDİR?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
silent-era

BEYİN MR'ı NEDİR?

Mesaj gönderen silent-era »

MR:manyetik rezonans.
bu kadar biliyorum. PEKİ AMA BEYİN MR'I N'OLUYOR YANİ NE İÇİN YAPIORLAR VE NE GİBİ SONUÇLAR ÇIKABİLİR OLUMSUZ KÖTÜ OLARAK? BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN PAYLAŞSIN.SAYGILARIMLA.
1lh4n

Re: BEYİN MR'ı NEDİR?

Mesaj gönderen 1lh4n »

kaygılanma sana çektilerse boşuna arkadaşım.. mr her türlü durumda görüntüleme açısından kaliteli bir yöntemdir. damarlar kaslar kemik kıkırdak organlar. ben geçen gün diz mr ı çekildim. 1 sayfa kağıt verdiler yok şurda zedelenme yok şurda şişlik yuok şu damarlarda açıklık yok. yok şurda kemik iliği ödemi var şu menisküs sağlam şu menisküste hasar var fln baya ayrıntılı bişey yazmışlar..

kaygı bozukluğunun lanet yanı olarak böyle durumlarda en kötü ne çıkar diye düşünüp hazırlıklı olcam diye düşünürsün ama alakasız durumlarda boşuna korku yaşarsın o yüzden olumsuz tarafını araştırma sen. en basitinden burun akmasına grip diyip geçiyoruz ama araştırsan burun akmasıyla başlayan 50 tane ölümcül hastalık vardır Allah vermesin.. o yüzden bu işlere girme psikolojini boşuna bozarsın bence:)
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Mesaj gönderen otto_rino »

silent-era yazdı:MR:manyetik rezonans.
bu kadar biliyorum. PEKİ AMA BEYİN MR'I N'OLUYOR YANİ NE İÇİN YAPIORLAR VE NE GİBİ SONUÇLAR ÇIKABİLİR OLUMSUZ KÖTÜ OLARAK?
beyninin olmadığı sonucu çıkabilir mesela...e kötü olur tabi...
silent-era

otto_rino yazdı:
silent-era yazdı:MR:manyetik rezonans.
bu kadar biliyorum. PEKİ AMA BEYİN MR'I N'OLUYOR YANİ NE İÇİN YAPIORLAR VE NE GİBİ SONUÇLAR ÇIKABİLİR OLUMSUZ KÖTÜ OLARAK?
beyninin olmadığı sonucu çıkabilir mesela...e kötü olur tabi...

ÇOK GÜSEL SAOL.BÖYLECE SENİNDE KAFANIN İÇİNDE BEYİN YERİNE SAMAN OLDUĞUNU ANLAMIŞ BULUNUYORUZ.UMARIM BU KISA PARODİN SONRASI İYİ EĞLENMİŞSİNDİR.ESPİRİ YETENEĞİN ÇOK İLERİ BENCE OLMAYAN BEYNİNLE BİRLİKTE SENDEN SIKI BİR STANDUPÇI OLUR
akinci

Mesaj gönderen akinci »

Annemin iç kulağında tümör vardı mr sayesinde ortaya çıkmıştı. Tedavi oldu yıllar önce ama yine de 6 ayda bir mr a girmek zorunda. İlaçlı veya ilaçsız mr çekiliyo anneminki ilaçlı ve yarım saat sürüyor. Bütün bildiklerim bunlar.
İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır: kendisi.
''Aldous Huxley''
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

başımı öne doğru eğdiğimde,oturdugum yerden kalktıgımda vs. başımın bir köşesinde bıçak saplanması gibi ağrı oluyordu. nörologa gittim. mr istedi. çektiler.bişi çıkmadı çok şükür. gerçi agrılar yeniden ortaya çıktı ama... neyse.

nörologlar istiyor genelde.psi ler de istiyor artık sanırım. o degil de EEG süper birşey. fırsat bulursan ondan yaptır. beynindeki elektriksel dalgalanmalar vs. olası sara hastalıgında dahi erken teşhis imkanı oluyor.
silent-era

OverTheRainbow,akinci
TEŞEKKÜR EDERİM BUGÜN YADA YARIN SONUCU ALMAYA GİDİCEM.BENİ EN ÇOK KORKUTAN BELİRSİZLİK OLMASI İYİ YADA KÖTÜ BİŞİ ÇIKSIN İSTİYORUM ÇÜNKÜ İNANIN BIKTIM BU AĞRILARDAN EVDEN ZOR ÇIKIORUM DIŞARI.
OverTheRainbow

bir şey değil. sonuçlar iyi çıkar inşaallah.
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

seni çok iyi anlıyorum bende yaşadım benzerini iyi bi sonuç aldım kafam çok rahat.

sende alıcaksın inşallah
OverTheRainbow

ilhan.sen dizin için mr çektirdin yanlış hatırlamıyorsam. benim de sol dizimde takılmalar,tutulmalar oluyor.kemiğimin takıldığını hissediyorum resmen.yürüyemiyorum tuttugunda. diz mr ı da çektirdim birşey çıkmadı. sen menisküs çıktı bende filan diyordun.menisküs olunca böyle mi oluyor? bilgin var mı?
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

benim tribine girdiğim konu mr la ilgili değildi emg ile ilgiliydi ama diz mrı çektirdim orda her şey belli oluyo hacı.. olmazsa bi fizik tedaviye de görün.. başka bişey vardır belki önemli olcağını sanmıyorum 1-2 ay egzersiz verir.. sonra ağrı sızı kalmaz güçlendirirsin biraz orayı.. mr da yoksa yoktur kardeşim damarlardan ete kemiğe kıkırdağa kadar her şeyi görüntülüyor çünkü mr
OverTheRainbow

öyle yapayım.sagolasın.
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

menisküs direk mr da belli oluyor zaten. ki o bile hafif bişey çok ağır değilse 1-2 ay fizik tedaviyle etkisiz hale getiriyolar. çok büyüksede sorun ameliyattan sonra etkisiz hale geliyo yani çok zor bişey değil.. bişeyin yok senin kardeş merak etme:)
OverTheRainbow

olmasın da zaten ama işte günlük hayatı aksatınca ister istemez korkuyor insan. fizik tedaviye randevu alayım bakalım. :)
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

aynen öyleyap sen geçmiş olsun