BEYİN MR'ı NEDİR?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
selamsız

Re: BEYİN MR'ı NEDİR?

Mesaj gönderen selamsız »

silent-era yazdı:
otto_rino yazdı:
silent-era yazdı:MR:manyetik rezonans.
bu kadar biliyorum. PEKİ AMA BEYİN MR'I N'OLUYOR YANİ NE İÇİN YAPIORLAR VE NE GİBİ SONUÇLAR ÇIKABİLİR OLUMSUZ KÖTÜ OLARAK?
beyninin olmadığı sonucu çıkabilir mesela...e kötü olur tabi...

ÇOK GÜSEL SAOL.BÖYLECE SENİNDE KAFANIN İÇİNDE BEYİN YERİNE SAMAN OLDUĞUNU ANLAMIŞ BULUNUYORUZ.UMARIM BU KISA PARODİN SONRASI İYİ EĞLENMİŞSİNDİR.ESPİRİ YETENEĞİN ÇOK İLERİ BENCE OLMAYAN BEYNİNLE BİRLİKTE SENDEN SIKI BİR STANDUPÇI OLUR
Bu kadar kızacak ne var anlamadım. Çocukcağız tecrübesini paylaşmış sadece.

Teknik ayrıntıya girmeyeceğim. Ama MR sadece sana beyninde kist, tümör gibi fiziksel bir sorunun olup olmadığını gösterir. Bunun dışında bildiğim kadarıyla başka bir faydası yok. Yani beyindeki arızayı göstermez. :)

MR'yi ne için çektiriyorsun? Psikatrist mi istedi?
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

sanırım baş ağrısı var.. benim de bi arkadaşımda vardı doktor ur olabilir demiş.. ama ursada büyük ihtimalle iyi niyetli demiş sorun teşkil etmez diye. sonra çocukta hiç bişey çıkmadı..
silent-era

Mesaj gönderen silent-era »

arkadaşlar beynimde kist varmış.tabi euromed'in kağıdında herşey tıbbi olarak anlatılıor ama tek anladığım kelime kist varlığından bahsedildiği????????????????? bu ne anlama geliyor????????????
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

kötü huylumuymuş iyi huylumuymuş??

kist kitle demek. yani beyninde bi topluluk var. ama iyi huylu olup olmaması çok önemli.. bi an önce öğren..

umarım iyi huyludur.
silent-era

1lh4n,
çok haklısın çünkü dün geceden beri kağıdı okuyup duruorum ve tabiki tek bir kelime anlayamayacağımız bir dilde yazılmış ama bir çok yerde kistten bahsediliyor ve bunu anlamak için doktor olmaya gerek yok diğerleri zaten nöroloğumun bileceği iş yarın ilk iş ona gitmek olacak çünkü gerçekten evden çıkamıyorum hemen ağrılar başlıyor. ve insan beyninin görüntülerini bir ışığın altına baktığında gerçekten tuhaf oluyor gece uyuyamadım. gittikçe endişem artıor :(
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

seni çok iyi anlıyorum abi.. ben emg çekilirken motor nöron kelimesini ekranda gördüğüm anda çok kötü korkuyordum hemen kalp atışım hızlanıyordu türoid bezimin şişliğini ve soğukluğunu hissedebiliyordum. ağzım kuruyodu. o kadar çok korkuyordum ki. kağıdı elime aldığımda biraz korkum azaldı doktor görmesede.

korkunu anlayabiliyorum ama ne kadar yen desem yenemezsin. ama bence bugün google ı açma! korkuna korku katarsın. kist varsa eğer ağrı yapması normal önemli olan iyi huylu olması. kötüysede bi çözümü olucak inşallah. bi arkadaşım da dedğim gibi aynı sorun vardı onun ki iyi huylu çıktı umarım seninkide iyi huylu olur.

çok çok geçmiş olsun.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

silent-era yazdı:1lh4n,
çok haklısın çünkü dün geceden beri kağıdı okuyup duruorum ve tabiki tek bir kelime anlayamayacağımız bir dilde yazılmış ama bir çok yerde kistten bahsediliyor ve bunu anlamak için doktor olmaya gerek yok diğerleri zaten nöroloğumun bileceği iş yarın ilk iş ona gitmek olacak çünkü gerçekten evden çıkamıyorum hemen ağrılar başlıyor. ve insan beyninin görüntülerini bir ışığın altına baktığında gerçekten tuhaf oluyor gece uyuyamadım. gittikçe endişem artıor :(
belki önemsiz küçük bi şeydir. bir de ilhanın dediği gibi iyi huylu-kötü huylu olması çok önemli. zararsızsa çoğu kez ameliyat bile olmuyor sanırım.
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

arkadaşım ilaç tedavisi gördü
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

otto_rino yazdı:
bu kadar biliyorum. PEKİ AMA BEYİN MR'I N'OLUYOR YANİ NE İÇİN YAPIORLAR VE NE GİBİ SONUÇLAR ÇIKABİLİR OLUMSUZ KÖTÜ OLARAK?
bence iyi espri ... eğlenin ya da eğlenmeyin ...
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...
silent-era

leisen yazdı:
otto_rino yazdı:
bence iyi espri ... eğlenin ya da eğlenmeyin ...

EEEE TABİ TUZU KURU OLAN İÇİN HAYAT RAHAT! SENİN YADA AİLENDEN BİRİNİN BEYNİNDE 2 TANE 1 MİLİMETRİK KİST OLSAYDI VE HAYATI İÇKENCE GEÇSEYDİ O ZAMAN GÖRÜRDÜM NE KADAR EĞLENECEĞİNİ HERALDE SEN BU KARAKTERLE KARŞILARINA ÇIKAR GÖBEK HAVASIDA ATARSIN KEYFİN ÇOK YERİNDE BAKIORUM EĞLENDİĞİNE SEVİNDİM DEMEKKİ ANTİ HÜMANİST VE KENDİN GİBİ Bİ SF'LİNİN IZDIRAP İÇİNDE OLMASI SENİN ZEVK İŞTAHINI KABARTACAK KADAR KALPSİZSİN NEYSE HER TÜRLÜ İNSAN MEVCUT İSTEDİĞİN GİBİ EĞLENİP KEYİF ALABİLİRSİN DURUMUMDAN.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

mr sonucu ne oldu?
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

2 tane kist var demişti ama tedavisinin nasıl olucağını söylemedi. girince yazar inşallah bende merak ettim sordum ama bakalım
xact

Mesaj gönderen xact »

silent-era yazdı:arkadaşlar beynimde kist varmış.tabi euromed'in kağıdında herşey tıbbi olarak anlatılıor ama tek anladığım kelime kist varlığından bahsedildiği????????????????? bu ne anlama geliyor????????????
Geçmiş olsun. Kist ne demek onun bile tam olarak tıbbi açıklamasını bilmiyorum ama umarım kötü huylu birşey değildir...