Sizce nasıl??

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
ilk79

Sizce nasıl??

Mesaj gönderen ilk79 »

Arkadaşlar sizce sosyal fobili olmakla aşırı duygusal olmanın bi ilgisi var mı? Ben çok merhametli ve duygusalım, hatta bazen haberleri seyrederken bile ağlıyorum. Bi de çok komik ama, benim gibi bir olay karşısında heyecanlana insanları görünce onlara bakamıyorum, çok üzülüyorum, mesela televizyonda ya da bi toplantıda/yarışmada biri çok heyecanlanınca ben bakamıyorum. Sizde de oluyo mu böyle?

Bi de bence bizim böyle olmamızın sebebi yanlış zamanlarda yanlış mekanlarda bulunmuş olmamız. Yanlış şeyler yaşadık hep. Farkettim ki sfli arkadaşların genelde babalarıyla problemleri olmuş-ki benim babam da aşırı otoriterdi. Sizce biz neden böyle olduk??
sigmund

Re: Sizce nasıl??

Mesaj gönderen sigmund »

ilk79 yazdı:Arkadaşlar sizce sosyal fobili olmakla aşırı duygusal olmanın bi ilgisi var mı?
Aşırı duygusal olmak belki de sos.fob.lu olmamanın sonucudur... İnsanların bizi anlamasını bekleriz fakat hayal kırıklığına uğrarız... Heykelimizi dikmeyeceklerine göre koy gitsin... Herkes ölümlü nasılsa bunu herkes sorgular ama çaktırmaz kardeşim...
ilk79 yazdı: Bi de bence bizim böyle olmamızın sebebi yanlış zamanlarda yanlış mekanlarda bulunmuş olmamız.

Bunun açıklamasını yapamazsın ki... Yani bu kadar derin düşünürsen motor hararet yapabilir... Diğerlerinin sponten yaşadıkları olması gereken şeyleri sen de yaşayabilirsin... Yani normal insan olabilmek gibi yapay bir hedefe odaklanmayalım... Özgüvenimiz yerinde olduktan sonra gerisi kolay...
mistir_spak

Mesaj gönderen mistir_spak »

olabılır duygusallıkla sf ılıskısı
Kullanıcı avatarı
ilk79

Mesaj gönderen ilk79 »

evet doğru söylüyosun sigmund da, işte o özgüven olduktan sonra zaten olay bitçek..bazen kendime öyle bi özgüven geliyo ki anlatamam, bazen de öyle saçmasapan zamanlarda panik oluyorum ki..işte insan da buna üzülmüyo mu zaten? neyse yaa ama doğru diyosun, zaten kendimizi olduğumuz gibi kabul edince büyük bi adım atmış oluyoruz. psikiyatrım bana demişti ki: illa korkularının üzerine gitçeksin diye bişey yok, baktın rahatsız olduğun bi durum var, heyecanın geçene kadar ordan uzaklaş.Önemli olan iyileşmeyi istemek..
Kullanıcı avatarı
paatih

Mesaj gönderen paatih »

olaylar karşısında heyecanlananları değil de böle canlı bi programda bana göre saçma sapan bişeyler yapan, kendini rezil ettiğini düşündüğüm insanları izleyemiyorum bende. sanki onu ben yapıyomusum gibi utanıyorum, kızarıyorum.
İnsan yaptıklarından değil yapmadıklarından pişmanlık duymalıdır.
C.Bukowski