Küçük çocuk, bebek sevememek (!)

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Ulasilmaz

Re: Küçük çocuk, bebek sevememek (!)

Mesaj gönderen Ulasilmaz »

yurtas61 yazdı:
Bazen bana bişey sordularmı onlara sanki karşımda kendi yaşıtım biri varmış gibi karşılık veriyorum yani bu durumlarda ses tonumda olması gereken çocukça incelme olmuyo, nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum, çocukla çocuk olamıyorum anlayacağınız...
aynen bende de var küçük çocukla konuşma fobisi... bi çocukla konuşurken çok gülünç oluyorum aynı senin dediğin gibi yetişkin bi insanla konuşuyorum sanki. aslında ben orta okula falan giderken çocukları severdim akrabalarımızın çocukları olsun, kendi kardeşim olsun, ama ben sf ile tanıştıktan sonra (liseden sonra) artık çocuklarla konuşurken geriliyorum. Ortam da başka insanlar varsa hele (misafirliklerde falan) bi de çocuk bana ilgi gösterdiğinde ben ona ilgi gösteremiyorum bide herkes bana bakıyo gibi geliyo,sonra ben herkesin düşüncelerini okuyorum; 'bu adamda robot gibi hiç çocuğa öyle mi davranılır', ' lan konuşsana çocukla' gibi düşünceler. yani olay tam bi sf krizine dönüyo ve ben kızarıp terliyorum.ztn kızarıp terlemeye başladın mı da tamamiyle bitiyosun
ben mecbur kalmadıkça misafirliğe gitmem hem bu neden de dolayı hemde başka nedenle var tabi sfli olarak
bende bu durum tek bende var olduğunu sanıyodum demekki bende yanlız deilmişim.
Evet arkadaşım aynı durumdayız bende eskiden böyle değildim hergün misafir gelsin isterdim ama artık bütün misafirliklerden kaçıyorum.. ailem çok kızıyo buna herkes giderken ben evde yalnız kalıyorum.. bize ziyarete geldikleri zamanda odama kapanıyorum.. bu yüzden akrabalarla aram çok kötü bana hep hasta gözüyle bakıyolar.. konuşmaları duyuyorum 'hep nerde yine odasında mı hiç yanımıza gelmiyo' diye.. sfnin el atmadığı yer yok anlayacağınız...
sigmund yazdı:Yav ufak çocuk sevememekle sosyal fobinin ne alakası var ? Bu kadar da abartmayın yav. Valla karşımda şirin bir bebek varsa hiç dayanamam yanağını hafiften sıkarım Hatta geçenlerde okulda velinin kucağındaki bebeğin eline dokundum işaret parmağımı minicik elleriyle sıkmaya başladı ve gözlerime bakrken de gülümsüyordu O kadar sevimliydi ki anlatamam...
Arkadaşım insanın kendini ifade edememesi sosyal fobinin bi özelliği değilmi? Bizde seviyoruz çocukları tabi ama bu sevgimizi gösteremiyoruz onlara yoksa sevmediğimizden değil.. Arkadaşın dediği gibi bazı etkiler kişiden kişiye değişebiliyo sende bu etkisi yokmuş demekki kendi adına sevinebilirsin...
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer değildir..
Kullanıcı avatarı
kurtuluskolay

Mesaj gönderen kurtuluskolay »

Ben de yaşadım daha önce bunu. Sf yi ağır seviyede geçirmeye çalışırken =) sadece gülümseyebiliyordum . . Çözüm önerisi olarak şunu önerebilirim. Sevmek istediğin çocukla yalnız kalmaya çalış. Bi odaya gir, sev sev sevvvvvv ... Sonrası gelecektir diye düşünüyorum xD
Kimsé Karı$masın Daa Cocuqum ßén..!
Kullanıcı avatarı
Ulasilmaz

Mesaj gönderen Ulasilmaz »

kurtuluskolay yazdı:Ben de yaşadım daha önce bunu. Sf yi ağır seviyede geçirmeye çalışırken =) sadece gülümseyebiliyordum . . Çözüm önerisi olarak şunu önerebilirim. Sevmek istediğin çocukla yalnız kalmaya çalış. Bi odaya gir, sev sev sevvvvvv ... Sonrası gelecektir diye düşünüyorum xD

Önerin için teşekkürler ama benim sorunum başkalarının yanında sevememek değilki.. yalnızkende bişey değişmeyecek onu istediğim gibi sevemeyeceğim.. sadece kimseye rezil olmam..
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer değildir..
Kullanıcı avatarı
kurtuluskolay

Mesaj gönderen kurtuluskolay »

O zaman Bknz. Sosyalfobi - Çözüm Önerileri
Üzgünüm yardımcı olamadıgım için. . .
Kimsé Karı$masın Daa Cocuqum ßén..!
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

baskalarının yanında sevemem..
yalnız iken cocukla cocuk olurum, egleniriz..
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
utangac

Mesaj gönderen utangac »

çocukları severim ama onlar bilmez.
http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=31569
brefendi

Mesaj gönderen brefendi »

maalesef aynı. Sorun çocuk falan değil, her durumda olduğu gibi başka insanların olduğu ortamda rahat, doğal hareket edememek bence. Patlatıcam bu beyni o olacak sonunda.
prensesinuykusu

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

bende çok yaşıyorum bu durumu. yalnızsak hunharca sevebilirim ama birileri varsa sadece kucağıma almakla, yanağını sıkmakla yetiniyorum.
xact

Mesaj gönderen xact »

Bir toplulukta tüm gözler üzerimdeyken, pek tanımadığım misafirlerin küçük çocuklarını sevmek bana da çok zor ve heyecanlandırıcı geliyor. Heh-heh-heh deyip gülümseyip bırakıveriyorum çocuğu. :) Ama yalnızken veya yanında sıkılmadığım insanlar varken daha rahat severim.
Kullanıcı avatarı
kemanci_erdem

Mesaj gönderen kemanci_erdem »

toplum sevmeye bir kalip bictiginden bakarak sevmek sevmek sayilmio illa maymunluk yapinca sevmis oluosun gaiba toplumun duzeysizligi bence.
güzel gören güzel düşünür
güzel düşünen hayatından lezzet alır.
quiet

Mesaj gönderen quiet »

aynı sorun bendede var, içimden geliyor sevmek ama etrafımda başka insanlar olduğu için rahat davranıp sevemiyorum..sadece gülümsemekle yetiniyorum bu yüzden soğuk biri olarak algılanıyorum bu beni üzüyor
esantiyon

Mesaj gönderen esantiyon »

Ben de gidip küçük bir çocuğa agucuk gugucuk yapmam.Ancak sanırım sf yüzünden içimdeki çocuk hala buyuyemediginden onlarla oyun kurabiliyorum.Bir süre sonunda beni sevmeye başlıyorlar.Sanırım onlarla büyüklerden daha çok anlasiyorum :D
ezelisfli

Mesaj gönderen ezelisfli »

Aynen ya...
Cocuklari sevmedigimden degil ama biraz tuhafima gidiyor bu durum. Pek becerimiyorum sanki. Ama aslinda illa sacma salak cümleler kurmaya gerek yok. Gülümseyip cocugun basini oksamakta bir sevgi gösterisidir.
O degilde biz hangi ara büyüdükte cocuk sevecek yasa geldik. Ulan daha dün biz cocuktuk. Vay be...
quiet

Mesaj gönderen quiet »

Bende sevemiyorum ama etraftaki insanlar yüzünden.çocuğu severken neler diyor nasıl seviyor diyecekler diye..bununda nedeni ; ben daha 12-13 yaşlarımdayken bebek kuzenimi seviyordum, küçük diye sorular sorardım ona babamda herkesin içinde cocuğa öyle sorular sorulurmu diye azarlamıştı beni, o gün bu gündür böyleyim..
violetanka

Mesaj gönderen violetanka »

Benim de bebeklerle ve çocuklarla pek aram yok, hatta gürültü yaptıklarında çok tahammül edemiyorum. Ama bence tamamen kişilik meselesi, illa diğer insanları taklit etmeye gerek yok, ne diye bu kadar kasıyorsunuz anlamıyorum.