yaşadığımız ülke etkeni

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
No0oNe

Re: yaşadığımız ülke etkeni

Mesaj gönderen No0oNe »

mahsunkula kesinlikle katiliyorum. Biz baskalarina ozenerek kendi kimligimizi kayb edersek kendimizi kayb ederiz dolayisiyle kendimize guvenimiz olmaz.
Nerden geldiimizi bilip deger ve kulturumuze saygi duymaliyiz baskalarina ozenerek zaten kendini otekilerden asagi gorursun ve kendine guven olmaz.

Inan bak sf olduktan sonra nerde yasarsan yasa durum ayni olur. Dusuncelerin, sadece seni deistirebilir. Baska bir ulkeye giderek belki kendini rahat hissedersin ama bu rahatlik yabanci ulkenin getirdii rahatlik deil ama degisikligin getirdii rahatliktir.

Bu bati ulkelerinde evet adet gelenek, gunah felan kalmamis,ama insanda saygida kalmamis. Bu "limitsiz ozgurluk" gencleri hep zevklerini tatmin etmeye yonlendiriyor. Bu nedenle hep daha cok istiyorlar ve mutlu olamiyorlar. Herseyi egolarini tatmin etmek icin yapiyorlar. "Biz" dusuncesi yokta hep "ben" dusuncesi var. Hem bu teknolojiyi uretende onlar. Onlar kapaniyorlar evlerine bilgisayarin karsisina ve hersey sanal...

Suc bu ulkede deilde kendi gecmisini unutan, kendi degerlerine guvenmeyen, baskalarina ozenen toplumda olabilir.
useless

Re: yaşadığımız ülke etkeni

Mesaj gönderen useless »

@No0oNe
evet özenenler olabilir bu normaldir her yerde olur, ancak böyle bir genelleme de yanlış olur, bunu herkese bağlamak olmaz.. ayrıca bu sf dışında başka bir mesele.. ülke büyük bir etkendir kimse inkar etmesin, bunun kültürle,gelenek görenekle bir ilgisi de yok bunların hepsi bizde olunca kendimize güven falan duymayacağız yani.. ki bunlara bağlı arkadaşlar da vardır aramızda, bunlarla sf'den kurtulamıyorsun ne yazık ki, ayrıca dediğin doğru yurt dışında bu kadar onu yapma bunu yapma gibi dayatmalar olmadığından, haliyle insanlar daha özgüvenli daha sosyal oluyor, ayrıca belirtmek isterim ki dediğimiz başka bir ülkeye sonradan gitmek değil, orda doğup orda yetişmek.. batı ülkeleri derken tüm ülkelere indirgeyemeyiz bu durumu ve o ülkenin tüm insanlarına da, türk insanından çok daha içten oldukları kesin.. bana göre yanlış bir bakış açısı sendeki, evet doğru herşeyi üreten onlar çünkü orada hayat şartları türkiyeden çok daha ağır, çünkü insanlar durmaksızın çalışıyor.