Bir SF'li Evlenebilir mi? Ya da evlenmeli midir?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..

evlenebilme konusunda endişeleriniz var mı?

evet
159
79%
hayır
42
21%

Toplam oy: 201

Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

..LaViNYa.. yazdı:
wellbegood yazdı:
macaroony yazdı:karnınızda taşıdığınızı düşünün (beyler siz düşünmeyin ;) ) nefes almak hiç bu kadar anlamlı olabilirmi. kalbiyle nefesiyle herşeyiyle size bağımlı bir can. Yaşamınız başkası için ve sizin için daha ne kadar değerli olabilirki?
niye niye beyler bizde düşünelim tabi karnımızda değil allah korusun :lol: ama o cancağız tek başına olmuyor bizden de bir parça bu hevesi bizde tadalım nolur :)
tamam:) kapat gözlerini bebeğinin içinde olduğunu ve nefes aldığını düşün:))arada bir de tekmeliyor :)))

nasıl bir his? :D
:D

Ya gerçekten komik ama Lavinya yazık ya gerçekten bu hissi tatmak erkeklerin de hakkı.Siz de artık ilk kucağınıza aldığınızda koklarsınız yavrunuzu.Oh mis gibi bebek kokusu.Hem de seninkanından canından.Ne güzel bi duygudur kimbilir yaa :roll: :cry:
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
global

Mesaj gönderen global »

İçimde bir yaratığın beni mesken tutması ilginç olur. Yaşayınca anlaşılacak bir hadise. :)
Kullanıcı avatarı
MORMELEKŞE

Mesaj gönderen MORMELEKŞE »

global yazdı:İçimde bir yaratığın beni mesken tutması ilginç olur. Yaşayınca anlaşılacak bir hadise. :)
..ben de yaşamak istiyorum o hadiseyi ama..... :smt102
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

global yazdı:İçimde bir yaratığın beni mesken tutması ilginç olur. Yaşayınca anlaşılacak bir hadise. :)
o yaratık dünyanın en tatlı şeyi :))) valla benim bi yeğen var sevmeye doyamıyorum keratayı bide benim olsa nasıl olurdu tahayyül bile edemiyorum o güzel duyguyu :)))
global

Mesaj gönderen global »

İçimde bir keratanın...:)
MORMELEKŞE yazdı:..ben de yaşamak istiyorum o hadiseyi ama..... :smt102
Ben de isterim. Hayırlısı.

Önce evlenmek lazım tebi :)
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

içimdeki yaratık falan deyince alien filmleri geldi aklıma. :lol:
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

MORMELEKŞE yazdı:
..ben de yaşamak istiyorum o hadiseyi ama..... :smt102
inşallah yaşarsın mormelekşe çok içtensin sen bunu hakediyosun arkadaşım. inşallah yaşarsın inşallahhhhhhhhhhhhh..
Kullanıcı avatarı
DeRDeM

Mesaj gönderen DeRDeM »

deagolbrandybuck yazdı:Çocuk bence Allah'ın bu ölümlü dünyada bir insana verdigi en buyuk hediyedir.
SÜPER...
ÖLÜMDEN NİYE KORKACAĞIM Kİ?
BEN VARKEN O YOKTUR, O GELİNCE DE BEN OLMAYACAĞIM..
(Montaigne)
sephi

Sfli Sf liyle evlenebilir bence

Mesaj gönderen sephi »

Arkadaslar bence bir sosyal fobilinin en çok mutlu olabileceği kişi kendini anlayan bir hayat arkadaşıdır yani iki sosyal fobili evlenirler ise aynı safta sf ye karşı mücadele edecekleri için birbirlerine olan bağlılıkları çok sağlam olur ve bence çok ta mutlu olabilirler
leonid

Mesaj gönderen leonid »

çocuklarla oynamayı eskiden çok severdim.apartmanda 3-4 çocuğa bakmışlığım vardı.tabi bu çoook eskiden.güzel bi duyguydu.çocuk sahibi olmak güzel bişey evlenmek de öyledir belki.herşeyin bi surası vardır bence.yani kendini bişeylere hazır hissediyorsan olsun derim.
bu arada herkesin dileğinin olması diliyorum:)))
ve yaşam bize hiç aldırmadan nasılda devam ediyordu...
Kullanıcı avatarı
keremaslı

Mesaj gönderen keremaslı »

evet bir sfli evlenebilir ama ileride bu hastalığı nedeniyle birçok sorun yaşar vebu sorunlar o kadar artar ki kendini bir çıkmazda buluverir :(
hatta öyle ki bu sorunu yüzünden çocuk dünyaya getirmeye bile cesaret edemez.ve sorunları giderek katlanır.çünkü artık yalnız değildir ve sf gibi bir sorunun yanında bir de ayakta tutması gereken bir evliliği vardır.eşi de sosyal biriyse aralarında çatışmalar,sorunlar,sorunlar ve sorunlar ...başlayacaktır :(
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

Mesaj gönderen WillBeGood »

egeli98 yazdı:evet bir sfli evlenebilir ama ileride bu hastalığı nedeniyle birçok sorun yaşar vebu sorunlar o kadar artar ki kendini bir çıkmazda buluverir :(
hatta öyle ki bu sorunu yüzünden çocuk dünyaya getirmeye bile cesaret edemez.ve sorunları giderek katlanır.çünkü artık yalnız değildir ve sf gibi bir sorunun yanında bir de ayakta tutması gereken bir evliliği vardır.eşi de sosyal biriyse aralarında çatışmalar,sorunlar,sorunlar ve sorunlar ...başlayacaktır :(
engeli97 valla hiç evlenmedim şimdi ne söylesem haklı da olabilirsin haksız da evli olanlar biraz anlatsın sf evlilğin yürümesinde sorun oluyor mu
insanlar kelimelerden çok
kelimeleri ifade şekilleri ve
niyetleriyle konuşurlar
Kullanıcı avatarı
paylasım06

Mesaj gönderen paylasım06 »

Bence doğru insanı bulduğundan kesiiin emin olmayan hiç kimse evlenmemelidir...Eğer bahsettiğimiz geleneksel evlilik anlayışına uygun bir evlilik yapmaksa; başarılı olacağıma asla inanmıyorum...Hani annelerimizin babalarımızın tarzında bir evlilik. Herkesin görevi belirli, kadın evi evirip çevirmek, erkekte eve para getirmek zorunda... Ya da günümüzde kadın da eve para getirmek, bunun yanı sıra yine evi geçindirmek zorunda...Fedekar olmalı, çünkü toplum ondan hassas, sevgi dolu ve anaç bir rol üstlenmesini bekliyor. Evde her şey ondan soruluyor. Yenecek yemek, çamaşırlar, bulaşıklar vs... Yokum , istemiyorum böyle bir düzen içinde olmayı...

Her birey neden kendi işini yapamıyor söyler misiniz bana? Mesela adam neden kendi çayını alamıyor da ' hanım kalk bana bi çay koy ' diyor? Küçüklüğümden ben de karşınmdaki de oturuken bana ' kalk şunu getir ' denmesinden nefret ettim ya... Sanki karşımdaki noksan biriymiş , kendi işini kendi göremiyormuş izlenimi verdi bana...

Neyse dağıttım konuyu. Dediğim gibi evlilik benim için üç koşulun sağlanmasıyla geçerli... Eşitlik anlayışı, paylaşım ve beraber vakit geçirmekten zevk alma....Yoksa tüm toplumsal baskılar bile vız gelir....

Son zolarak küçük bir hikaye: Kadın 45 yaşındadır. Hiç evlenmemiştir ve evlenmeyi de düşünmemektedir. Yalnızlık onun seçimidir ve gayet huzurludur, mutludur... En yakınlarından, en uzağındakilere kadar herkesin beklentisi tabii ki evlenmesidir. Güzel, alımlı bir kadının başka türlü davranmasına aklından zoru var galiba gözüyle bakarlar ve tepkilerini şu sözle dile getirirler:

'KIZIM NİYE BÖYLE YAPIYORSUN, NİYE BİZİ ÜZÜYORSUN?'

Bu söz üzerine söylenecek çok şey vardır aslında...Ama sadece hissettirdiklerine değinmeli bence burda... Bana söylense hissedeceklerimi direk yazıyorum: suçluyum, akıl hastasıyım, toplum kurallarını çiğneyen sorunlu bi yaratığım, herkesin gördüğünü bile göremeyen bi aptalım'

Şimdi bu geleneksel evlilik anlayışına rağmen gel de EVLEN; ya da toplumsal baskılara rağmen gel de EVLENME...
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

Mesaj gönderen WillBeGood »

paylaşım 06 o zaman sen geleneksel olmayanından evlen he he
insanlar kelimelerden çok
kelimeleri ifade şekilleri ve
niyetleriyle konuşurlar
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

paylasım06 yazdı:Bence doğru insanı bulduğundan kesiiin emin olmayan hiç kimse evlenmemelidir...Eğer bahsettiğimiz geleneksel evlilik anlayışına uygun bir evlilik yapmaksa; başarılı olacağıma asla inanmıyorum...Hani annelerimizin babalarımızın tarzında bir evlilik. Herkesin görevi belirli, kadın evi evirip çevirmek, erkekte eve para getirmek zorunda... Ya da günümüzde kadın da eve para getirmek, bunun yanı sıra yine evi geçindirmek zorunda...Fedekar olmalı, çünkü toplum ondan hassas, sevgi dolu ve anaç bir rol üstlenmesini bekliyor. Evde her şey ondan soruluyor. Yenecek yemek, çamaşırlar, bulaşıklar vs... Yokum , istemiyorum böyle bir düzen içinde olmayı...

Her birey neden kendi işini yapamıyor söyler misiniz bana? Mesela adam neden kendi çayını alamıyor da ' hanım kalk bana bi çay koy ' diyor? Küçüklüğümden ben de karşınmdaki de oturuken bana ' kalk şunu getir ' denmesinden nefret ettim ya... Sanki karşımdaki noksan biriymiş , kendi işini kendi göremiyormuş izlenimi verdi bana...

Neyse dağıttım konuyu. Dediğim gibi evlilik benim için üç koşulun sağlanmasıyla geçerli... Eşitlik anlayışı, paylaşım ve beraber vakit geçirmekten zevk alma....Yoksa tüm toplumsal baskılar bile vız gelir....

Son zolarak küçük bir hikaye: Kadın 45 yaşındadır. Hiç evlenmemiştir ve evlenmeyi de düşünmemektedir. Yalnızlık onun seçimidir ve gayet huzurludur, mutludur... En yakınlarından, en uzağındakilere kadar herkesin beklentisi tabii ki evlenmesidir. Güzel, alımlı bir kadının başka türlü davranmasına aklından zoru var galiba gözüyle bakarlar ve tepkilerini şu sözle dile getirirler:

'KIZIM NİYE BÖYLE YAPIYORSUN, NİYE BİZİ ÜZÜYORSUN?'

Bu söz üzerine söylenecek çok şey vardır aslında...Ama sadece hissettirdiklerine değinmeli bence burda... Bana söylense hissedeceklerimi direk yazıyorum: suçluyum, akıl hastasıyım, toplum kurallarını çiğneyen sorunlu bi yaratığım, herkesin gördüğünü bile göremeyen bi aptalım'

Şimdi bu geleneksel evlilik anlayışına rağmen gel de EVLEN; ya da toplumsal baskılara rağmen gel de EVLENME...

Kelimesi kelimesine katılıyorum.....

"Dediğim gibi evlilik benim için üç koşulun sağlanmasıyla geçerli... Eşitlik anlayışı, paylaşım ve beraber vakit geçirmekten zevk alma....Yoksa tüm toplumsal baskılar bile vız gelir"....

Bunlar benim içinde olması gereken koşullar....

Bir de kesinlikle birbirimizi anlamalıyız evlendiğim kişiyle....

Zaten bunun dışında kalan Paylaşım06 nın da söylediği gibi geleneksel

evlilik anlayışında olan bir kadınla evlenmeyi başta kendim istemem...

Çocukmuyum ben söyleyince bana çay yapsın....

Resmen bir robotla evlenmiş oluyorsunuz..... :? :?

Kendi fikrini belirtmeli evleneceğim insan.... Bazen o bana çay getirmeli

bazen ben ona.... Ve içimizden gelmeli..... ;)
DCC