İnsan ilişkileri

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
ertfobi

İnsan ilişkileri

Mesaj gönderen ertfobi »

Arkadaşlar mağlum sfliğin en büyük etkileri toplumda rahat olamamadır , ben üniversite 3. sınıf öğrencisiyim okulun hersene ilk günlerinde okula girmez oluyorum zaman geçiyor alışıyorum kendi arkadaş ortamımda çok rahatım ancak ortama yeni biri gelince yada ben tanımadığım bir ortamda kalınca sıkıntı başlıyor dilim tutuluyor adeta özelikle karşı cinse karşı dediğim gibi ortama alışınca sorun olmuyor ancak sıkıntı boyut değiştiriyor ortamımda olaylara yada sorunlara nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum kızılacak yerde kızmıyorum yada kızılmayacak yerde kızıyorum gibi bu yüzden çok arkadaş kaybetltim yada işte arkadaşlarımı özellikle karşı cinsten olanları sıkmamaya kırmamaya çalışıyorum ve bu saplantı haline geliyor zamanla en ufak şeylerde dert ediyorum kendime mesela en son ara ara görüştüğüm karşı cinsten bir arkadaşım var aşırı yakın olduğumuz söylenemez ara ara konsere falan gideriz bugünde beni yanlış anlamasına korktuğum halde konsere davet ettim oda konser zamanının onun için uygun olmadığı için gelemeyeceğini söyledi bu bile beni sıkıntıya soktu neyse konuyu çok dağıttım sorum şuki bu saplantıyı nasıl yok ederim ?