Bir ölüden tek farkım nefes almak...

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
rmys

Bir ölüden tek farkım nefes almak...

Mesaj gönderen rmys »

Merhaba ben 17 yaşında genç bir kızım sosyal fobili olduğumu geçen sene öğrendim.Ben hayatım boyuca yalnızdım hiç arkadaşım olmadı insanlar ben konuşmuyorum diye hep dalga geçtiler hep NEDEN KONUŞMUYORSUN ? niye bu kadar sessizsin diye sordular bu soruları duymaktan böyle yaşamaktan bıktım artık kimse beni anlamıyor annem beni suçluyor .Ben böyle yaşayamıyorum yaşadığım her gün bana işkence gibi geliyor çünkü konuşamıyorum sadece insanlar soru sorduğunda cevap verebiliyorum .Ne yapabilirim ne olur bana yardım edin tek başıma psikolağa gidip derdimi anlatamam ömrüm boyunca yalnız kalmak istemiyorum yalnız ölmek istemiyorum bana yardım edin...
Ağlamak için gözden yaş mı akmalı?
Dudaklar gülerken insanlar ağlayamaz mı?
Victor HUGO
rmys

Re: Bir ölüden tek farkım nefes almak...

Mesaj gönderen rmys »

Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim sosyal fobinin büyüdükçe azalacağına inanmıyorum aksine daha da artıyor .Size bir sorum olacak sosyal fobi için olan ilaçlar reçetesiz satılıyor mu ?
Ağlamak için gözden yaş mı akmalı?
Dudaklar gülerken insanlar ağlayamaz mı?
Victor HUGO
sayimin

Re: Bir ölüden tek farkım nefes almak...

Mesaj gönderen sayimin »

birlikte doktora gidebileceğin birisi var mı? eğer varsa, hiç durma git bence. zaten o sana bakınca durumunu anlar. ne kadar kötü olduğunu söylersin, sana yardımcı olacaktır. bir şekilde başlaman gerekir ve eğer doktora gidecek kimsen yoksa tek başına gitmeyi dene (ne kadar zor olduğunu biliyorum) ama gerçekten yardım istiyorsan, sana bunu verebilecek tek kişi bir doktor.

ayrıca zamanla insanların "neden konuşmuyorsun?" şeklindeki tepkilerini umursamaz oluyorsun, zamanla her şeye bakışın değişiyor. büyüdükçe kendini suçlamayı bırakıp tek bir kere yaşayacağın hayatı en iyi şekilde yaşamak için çabalamaya başlıyorsun.