T I M A R H A N E ye yatmak S F için gerekli midir ?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

sevgili arkadaşım ben düşüncelerime cok onem veren ve baskalarıyla sanal yoldan da olsa paylasmanın guzel olucagını dusunurum. Akıl hastanesıne yatarak özgür düşüncelerime zincir vuramam sanırım :)
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
ekop10

Re: T I M A R H A N E ye yatmak S F için gerekli midir ?

Mesaj gönderen ekop10 »

Uzun süredir bu konuya mesaj atılmamış olması kötü olmuş ama umarım birileri bana cevap yazar.
Benim öncelikle bilmek istediğim bu problemi hastanede çözemediyseniz nerede çözdünüz, veya çözebildinizmi, çözemediyeseniz nerede çözeceksiniz. Birde siz kaç yaşındasınız, hastaneye yata arkadaşlar için soruyorum.

Bende sosyal fobiliydim ama yaşım ilerledikçe(30) biraz daha insanları takmamayı öğrendim, ama bu seferde fazla takmıyorum, kimseyle doğru düzgün iletişim kuramıyorum. Birde hayatımızda olumsuz şeyler oluyor zaman zaman, kah ailevi problemler kah işyerinde problemler mutsuzluklar hat safaya ulaşınca bu sefer başka problemler çıkıyor tabi, depresyon ama hat safada, katil olmayı düşünüyorsunuz, sonra katil olup hapishanede yaşamaktansa akıl hastanesine gitmeyi düşünüyorsunuz, tüm insanlardan hatta dünyadan nefret ediyorsunuz, elinizde olsa bütün dünyayı patlatmak istiyorsunuz. İşyerinde toplantılarda, müdürüme, o an konuşmakta olan kimse yada yanımdakine içimden çok ağır küfürler ediyorum, hatta bazen son haddeye kadar gelip eeeeeeh yeter lan .... yaparım işinizide sizide deyip müdüre kafayı oturmak diğer erkeklerin kafasında sopa kırmak falan geliyor içimden hemde bunları yapmamak için kendimi çok zor tutuyorum. Sonra bazen kendime zarar vermek geliyor içimden çok televizyona bütün gücümle bir yumruk atıp elim içine gecip elektrikten kavrulmak, cam sehpanın üstüne yumruğumu geçirmek, kafamı duvarlara vurmak. Bilmiyorum bunlar nasıl gecicek, veya geçicekmi yardım edebilecek olan varmı.
scary
İletişim:

Mesaj gönderen scary »

sevgili ekop10 kardeşim..bahsettiğin şeyleri ben de yaşadım..gerçi sen çok yüksek bi perdeden dillendirdin olayı..ama cinnet noktasına geldiğim sayısız anım var..hastaneye yatmayı çok istedim..ama hastane heyeti yatışıma gerek görmedi..üç kere gittim yatmak için..her defasında sıkıntılarımı şişire şişire anlattım..ama nafile..inat ettiler yatırmadılar..bi de üstüne üslük demezler mi: senin hiç bişeyin yok..haydaa..ölür müsün öldürür müsün..neden hastanede yatmak istediğimi sorarsan..ben elektro şok tedavisi görmeyi çok istedim..çünkü durduramadığım düşüncelerin, kafamın içini huzursuz eden, beni mahveden sinirsel işkencelerin ancak elektro şokla durdurulcağını düşünüyodum..gerçi hala aynı şeyi düşünüyorum..ama bi türlü nasip olamadı işte..bu arada bana cevap yazarsan çok sevinirim..yatış için ne söylemem gerekli..şizofren taklidi mi yapiym?..heyete diyiym mi: beni yatırmadınız bakın şizofren oldum? :D :D
Ey sf, benden aldıklarını senden geri almazsam senden alçak olayım.
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

valla bi ara ben rüyamda görmüştüm doktor beni hastaneye yatırıyordu beni de herkes terk ediyordu.uyandığımda korkmuştum baya.hatta doktor böle bişey dermi diye o gün korkarak gitmiştim.ama şimdi düşünüyorum da hipnoz elektro şok vs. tedavileri ile o kadar korkulacak bir yanı olmadığını düşünüyorum.aslında hataneye yatmak belki benim için daha bile iyi olabilir.
tekinya

Mesaj gönderen tekinya »

Ben de bir ara rüyamda Floransa Deliler Hastanesi nden kaçıyordum:)
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

türkiye deki tımarhanelerde olsa olsa çaya ve sigaraya alışırsın. yattığım tımarhanelerde hastaları gün boyu boş bırakıyorlardı sabah öğlen ve akşam koca bir çay demliği oluyordu çay ve sigaraya talim ediliyordu. ne adam gibi bir uğraş odası, ne spor, ne farklı bir tedavi biçimi vardı. en küçük bir tartışmayı facia haline getirip hastayı kurbanlık koyun gibi kolundan bacağından tutup kokteyl iğne yapıyorlardı. sadece ilacı basıp herkesi uyuşturuyorlar bunun adı da tedavi oluyor. ne grup terapi, ne bireysel terapi....
bunlar varsa bile uydurmasyondan yapılıyor, tecrübeli bir uzman doktor eşliğinde yapılmıyor.ankara nın gölbaşı hariç bütün hastanelerinde yattım. sadece hacettepe fena değildi. ankara tıp son derece muhafazakar tipik bir hapishane, hapishaneler daha iyidir hiç olmazsa bi sürü kurs olur...ankara tıpın doktorları çok kaliteli ancak hepsi sonunda kafayı çiziyor.
xact

Mesaj gönderen xact »

Sosyal fobi için aşırı ama aşırı derecede değilse yatmamalı bence. Bende bipolar var mesela birgün kafayı yersem yatarım herhalde.
Kullanıcı avatarı
Doohan

Mesaj gönderen Doohan »

bu konu madem hortlamış; bu hastanelere gidip gönüllü olarak yatabiliyor muyuz? kabul edilmek için ne gibi kriterlere bakılıyor ya da isteyeni alıyorlar mı?
xact

Mesaj gönderen xact »

Doohan yazdı:bu konu madem hortlamış; bu hastanelere gidip gönüllü olarak yatabiliyor muyuz? kabul edilmek için ne gibi kriterlere bakılıyor ya da isteyeni alıyorlar mı?
Hortlasın boşver. Sürekli aynı konular üzerine yeni konu açmaktansa, senin tabirinle konuyu hortlatmak daha mantıklı bence. Bu konuyu yönetime de danışmak gerekiyor tabii, kural dahilinde olup olmadığı konusunda.

Diğer konuya gelirsek, isteyeni alıyorlar mı bilmiyorum. Psikiyatristin kabul etmesi lazım. Seni yatırabilirdim ama sen iyi durumda sayılırsın dedi yatırmadı beni. Hocam illa ki yatırın beni desem yatırırmıydı bilmiyorum gerçekten. Ama sosyal fobi yüzünden hastaneye yatanları duymuştum.