insanlar onlari sevmedigimizi mi dusunuyor?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
MissEyre

insanlar onlari sevmedigimizi mi dusunuyor?

Mesaj gönderen MissEyre »

Diger insanlarin davranislarimiz konusunda ne dusunduklerini cidden merak ediyorum. Kendi kafamizda biz bir seyler dusunuyoruz zaten onlarin ne dusundugune dair.ama ne kadar dogru :D

Mesela sirf koridorda bir ogretmene denk gelmeyeyim diye siniftan disari cikmiyorum.Gorsem bile bazen bi sey diyemedigim oluyor.Cok soguk oldugumu ve kibirli oldugumu mu dusunuyolardir acaba?
Bunu doktora anlattigimda sadece ne kadar utangac bir kiz diye dusunuyorlardir dedi.
Acaba bir sorunumuz oldugunu fark ediyorlar midir?
bunlari biriyle veya arkadasiyla konusan oldu mu?
xact

Re: insanlar onlari sevmedigimizi mi dusunuyor?

Mesaj gönderen xact »

MissEyre yazdı:Diger insanlarin davranislarimiz konusunda ne dusunduklerini cidden merak ediyorum. Kendi kafamizda biz bir seyler dusunuyoruz zaten onlarin ne dusundugune dair.ama ne kadar dogru :D

Mesela sirf koridorda bir ogretmene denk gelmeyeyim diye siniftan disari cikmiyorum.Gorsem bile bazen bi sey diyemedigim oluyor.Cok soguk oldugumu ve kibirli oldugumu mu dusunuyolardir acaba?
Bunu doktora anlattigimda sadece ne kadar utangac bir kiz diye dusunuyorlardir dedi.
Şimdi sosyal fobimi yarım yamalak da olsa yensem de veya yenmeye çalışsam da eskiden sosyal fobiklik olarak çok çok daha kötü durumdaydım. Bu kötü olduğum zamanlardaki davranışlarıma ve karşı taraftan aldığım izlenimlere göre cevap vereceğim. Öncelikle öğretmenlerim bana hep örnek öğrenci, çok efendi gibi yakıştırmalarda bulunmuşlardı... Ailemden de bahsetmem gerekirse eğer şimdi bile bana baba tarafımdaki ailem genelde soğuk davranır. Bir gün delirip de babaannemden (gücüm o an ona mı yetti bilmiyorum) bunun hesabını sorduğumda, "eh sen çok soğuk davranıyorsun, çok sessizsin de amcaların, kuzenlerin sana ondan soğuk davranıyorlar" dedi. Kendimi çoğu zaman dışlanmış ve değersiz hissettim onların yanlarında. Ama anne tarafımdaki ailem beni sessiz görünce dışlamak yerine daha da içlerine katmaya çalıştılar... Neyse çok fazla özelimi yazmamayayım. Uzun lafın kısası, ergenlik çağından gelen az da olsa kendini büyük görme, başkalarını küçümseme (çünkü bende de vardı zamanında) gibi davranışları atlatabildiysen ve bu duygularla davranmıyorsan insanlara bence hiç de kibirli olduğunu düşünmüyorlardır. Sadece sessiz, içine kapanık ve utangaç olduğunu düşünebilirler belki...

Bir de şu var ki o da sosyal fobinin iyileşebilen bir hastalık olduğu gerçeği. Umarım başarabileceğinize inanarak zamanla bunların da zamanla üstesinden gelirsiniz.
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Evet.Muhtemelen soğuk, umursamaz ve kendi aleminde yaşayan biri olduğunu dusunuyorlardir.
bulantı
Eski
Global moderatör

Mesaj gönderen Eski »

MissEyre yazdı:Diger insanlarin davranislarimiz konusunda ne dusunduklerini cidden merak ediyorum. Kendi kafamizda biz bir seyler dusunuyoruz zaten onlarin ne dusundugune dair.ama ne kadar dogru :D

O kimseyle konuşmaz.

Çok soğuk.

Burnu havada.

Kibirli

Evet hakkımızdaki düşünceleri bunlar.
xact

Mesaj gönderen xact »

Bence kibirli diye düşünmüyorlardır. Duygusuz, robot gibi falan dediler suratıma da kibirli demediler hiç. Suratıma derlerdi öyle olsa bence ortaokulda, lisede kendimi birşey sanmama, bazı insanları küçük görmeme rağmen. Ama ergenlerin genel davranışıydı bu, belki benim bu davranışım sınıf arkadaşlarımdan daha azdı ve dikkat çekmedi.
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

bence yanılıyorsunuz.ne kadar soğuk ,burnu havada vs. olarak görüldüğümüzü sanıyor olsak da aslında içine kapanık olarak görünüyoruz.bende bunu birçok kişiden duydum.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
bakankör

Mesaj gönderen bakankör »

Cool [smilie=cool.gif]
sl_ays

Mesaj gönderen sl_ays »

Doktorun dediği gibi utangaç. Erkeklerde ise bu pısırık olarak nitelendiriliyor. Dışarıdan bakıldığında soğuk, cool, burnu havada, kimseyle muhatap olmayan insanla, utangaç insan çabuk ayırt edilir.
Eski
Global moderatör

Mesaj gönderen Eski »

xact yazdı:Bence kibirli diye düşünmüyorlardır. Duygusuz, robot gibi falan dediler suratıma da kibirli demediler hiç. Suratıma derlerdi öyle olsa bence ortaokulda, lisede kendimi birşey sanmama, bazı insanları küçük görmeme rağmen. Ama ergenlerin genel davranışıydı bu, belki benim bu davranışım sınıf arkadaşlarımdan daha azdı ve dikkat çekmedi.
Arkandan diyorlar zaten. Keske herkes gelip yüzüne konuşacak cesarete sahip olsa!
xact

Mesaj gönderen xact »

Benim yüzüme diyorlardı o zaman. Kasılmalarım oluyordu, duruşum, yürüyüşüm bile değişmişti. Çok fazla duygusuz demediler. Bacak kaslarımı sıkıyordum istemsiz olarak yoğun anksiyeteden dolayı ondan dolayı robot lakabını takmışlardı. Şimdi büyük oranda geçti ilaçlarla. Zaten yazılarımdan belli oluyordur biraz tuhaf biri olduğum. Şimdi yüzüme kimse birşey demiyor ama arkamdan burnu havada falan diyorlar mı bilmiyorum, öyle olmamasını umuyorum.
SaNKiSaKiN

Mesaj gönderen SaNKiSaKiN »

evet doğru çünkü sevmiyorum sevmek zorunda mıyım
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

Bu sorunu empati yaparak çözebilirsin bilişsel davranışçı terapide buna kendini karşıdakinin yerine koyma metodu deniyor , şimdi düşün senin yerinde bir arkadaşın olsaydı onun hakkında ne düşünürdün ? Bunun cevabını gerçekçi bir şekilde verirsen sorun ortadan kalkacaktır , insanların kafasından günde 4000 farklı otomatik düşünce geçiyor ve bunların çoğu kendi dertleriyle alakalı yani seninle değil :)