sosyal fobi miyim gerizekalı mıyım çözemedim

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Fobikk

sosyal fobi miyim gerizekalı mıyım çözemedim

Mesaj gönderen Fobikk »

22 yaşındayım internette sosyal fobi özelliklerini gördüğüm zaman birebir beni anlatıyor diyordum ama neden böyle olduğunu düşünmemiştim aradan biraz zaman geçtikten sonra nedenini anladım.
sorunum konuşacak bişey bulamamam. birinin yanındayken aklıma söyleyecek hiçbir şey gelmiyor sanki beynim boş. Yanında çok rahat olduğum insanlar var ama 1-2 tane. onlarla birlikteyken bile aklıma söylüyecek hiçbir şey gelmiyor. Hep kısa cevaplar veriyorum, öyle mii, allahalla,harbi mi, aynen, gibi. Uzun hiçbir şey anlatamam. Mesela bir sürü fıkra, küçük kısa hikayeler okumuşumdur şimdiye kadar ama hiçbiri şu an yok hafızam silinmiş gibi. Küçüklüğümden beri böyleymişim. Çocuk dediğin yaramaz olur ben hep sessiz sakin çocuktum. Beynimde bi sorun var bence. Bunlar yüzünden de insanlardan kaçıyorum iletişime geçmek istemiyorum arkadaşlık kurmak istemiyorum kursam da ilerletemiyorum. Misafirlerden misafir ortamından nefret ediyorum. Ayrıca sosyal fobinin çoğu özelliğini taşıyorum. Bir yere girdiğimde herkes bana bakıyormuş gibi, arkamdan konuşuyorlarmış gibi hissediyorum vs. Bu durum da benim aşırı asosyal olmama neden oldu her gün saatlerce bilgisayar başındayım. Bu yüzden de bilgisayar mühendisliğini seçtim. Abilerim ablalarım dayılarım falan tüm sülalem neşeli konuşkan esprili girişken kişiler hepsi öyle ama bi ben böyleyim. Artık gerizekalı olduğumu düşünüyorum.
Geçenlerde psikiyatri ye gittim sosyal fobili olduğumu söyledi ilaçla tedaviye başladım bakalım ne olacak. Ama üstte anlattığım gibi nedeni var.
muratsalim

Re: sosyal fobi miyim gerizekalı mıyım çözemedim

Mesaj gönderen muratsalim »

şizoid kişilik de olabilir. yani içe kapanık kişilik.
Fobikk

Mesaj gönderen Fobikk »

muratsalim yazdı:şizoid kişilik de olabilir. yani içe kapanık kişilik.
şizoid olduğumu düşünmüyorum şizoidin genel özelliklerinde isteksizlik var yani sosyal ortamlarda bulunmak istemez insanlarla iletişime girmek istemez soğuk davranırlar vs. ben çok istiyorum sosyal olmak insanlarla iletişime geçmek çevremin olmasını falan ama beceremiyorum yukardaki sebeplerden dolayı insanların yanında söyleyecek bişey bulamayınca kendimi çok kasıyorum ve insanlar sürekli sessiz diyor bu da sinir ediyor beni o yüzden iletişimde bulunmak arkadaş edinmek istemiyorum çünkü kendimi kasacam hep. ama normal insanlar gibi olmak istiyorum umarım anlatabilmişimdir bi istiyorum bi istemiyorum diyom :D
Kullanıcı avatarı
gönül dostu

Mesaj gönderen gönül dostu »

sana bi taktik söyleyeyim soru sor
Resim