depresyona mı giriyorum?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
yakamozuslu

depresyona mı giriyorum?

Mesaj gönderen yakamozuslu »

benim genelde ruh halim sağlamdır ama çalıştığım ortamdaki sinir bozucu insanlar yüzünden bazı zamanlar kendimi çok mutsuz hissediyorum herkesin bana karşı olduğunu sürekli benim hakkımda konuştuklarını falan düşündükçe de daha mutsuz oluyorum içim daralıyor ama dediğim gibi bazı zamanlarda oluyor bu kendimi çokmu mükemmel buluyorum ne kimseyi beğenmiyorum sizde neden böyle oluyordur? herzan olmuyor çoğu zaman kimseye aldırmamaya çalışırım şu bir gerçekki beni mutsuz eden tek yer iş yeri bunu biliyorum.ama buradaki mutsuzluğum evime yansıyor beni dışarıda da mutsuzlaştırıyor ilginize şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
perfectionist

Re: depresyona mı giriyorum?

Mesaj gönderen perfectionist »

yakamozuslu yazdı:...herkesin bana karşı olduğunu sürekli benim hakkımda konuştuklarını falan düşündükçe de daha mutsuz oluyorum ...
Bence senin sorunun depresyon değil... Yukarıdaki cümlen dikkatimi çekti. Bu bir depresif değil bir sfli söyler kanımca... Depresif olsan bu durumun bir kere 2 haftadan fazla, kesintisiz olarak sürekli, ve "her ortamda" aynı şiddette devam eder. Yavaş hareket edersin, amaçlarını yitirmiş gibi olursun, bir umursamazlık söz konusu olur, perdeleri kapatıp tüm gün yatağından çıkmak istemezsin, kendini değersiz, hiçbir şeyi hak etmeyen bir insan gibi görürsün... vs vs.. ve bu saydığım durumlar "sürekli" devam eder yani bir gün çok kötüyken ertesi gün iyice gibiysen bu değildir...

Dediğim gibi eğitimime dayanarak söyleyebilirim ki senin söylediklerin bir depresiften çok bir sflinin diyebileceği bir cümle... Depresyona girmiyorsun bence... Seni mutsuz eden ortamlardan sana tebessüm ettirebilecek ufak şeyler bulmaya çalış...

İşyerine "orası beni mutsuz eden yer" diyerek gitme... "Benim işyerim" diyerek, orayı benimseyerek gitmeyi dene! Gidebilecek bir işyerin olduğu için kendini değerli hissetmelisin. Okumuşsundur burada iş başvurusu bile yapamayan bir çok insan var, kendini şanslı hisset, bu güzel değeri seni üzecek bir şey haline getirme...
Korkular, onlarla yüzleşmedikçe asla peşimizi bırakmaz!
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Perfectionist sen psikolog musun?
Psycho

Mesaj gönderen Psycho »

şşşşş ayrılın ayrılın :P
perfectionist

tonyukuk yazdı:Perfectionist sen psikolog musun?
psikiyatri hemşireliği üzerine mastera başlicam inşallah bu yıl...
Kullanıcı avatarı
yakamozuslu

perfectionist teşekkür ederim yazdıkların için ama ben biliyorum sfli olduğumu ama sf de sürekli olan birşey değil mi? ben genelde mutluyum bazı zamanlarda mutsuz oluyorum belki ayda bir iki gün gibi sanki sf ile pek ilgisi yok gibi geliyor bana. yada bu günlerde mi benim sf tavan yapıyor ne anlayamıyorum neyse hoşçakalın.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

perfectionist yazdı:psikiyatri hemşireliği üzerine mastera başlicam inşallah bu yıl...
8) Hayırlı olsun,ne güzel ya..bu sayede hem kendini geliştirirsin hemde sorunlarını danışabilirsin imrendim valla sana =D>
perfectionist

yakamozuslu yazdı:perfectionist teşekkür ederim yazdıkların için ama ben biliyorum sfli olduğumu ama sf de sürekli olan birşey değil mi? ben genelde mutluyum bazı zamanlarda mutsuz oluyorum belki ayda bir iki gün gibi sanki sf ile pek ilgisi yok gibi geliyor bana. yada bu günlerde mi benim sf tavan yapıyor ne anlayamıyorum neyse hoşçakalın.
SF de sürekli olan bir şey ama SF sürekli insanı çökkünlük içinde tutmaz. SF'li birisi fobisini ortaya çıkaran durumla karşılaştığında sorun yaşar. Başarısızlık yaşadığında umutsuzluğa düşer ama bu umutsuzluk depresyondaki çökkünlük hali hadar "şiddetli" olmaz. Ben genelde mutluyum demişsin. Depresyonda olsan her zaman mutsuz olurdun.

Bence depresyonda mıyım diye düşünüp kendine haksızlık etme. Belki sadece SFde yaşanan bir üzüntü hali içerisine giriyorsun ama sonra toparlayabiliyorsa endişe etme... Kafanı bunlarla yoracağına SF için vereceğin savaşı düşün ve kafanı bu savaşa yor!
tonyukuk yazdı: 8) Hayırlı olsun,ne güzel ya..bu sayede hem kendini geliştirirsin hemde sorunlarını danışabilirsin imrendim valla sana =D>
Teşekkür ederim tonyukuk...
Kullanıcı avatarı
yakamozuslu

perfectionist tekrar teşekkürler. birde şu karanlık korkumla ilgili birşeyler yazarmısın ben detaylı bilgi yazmıştım bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
tradewind

Mesaj gönderen tradewind »

yakamozuslu yazdı:benim genelde ruh halim sağlamdır ama çalıştığım ortamdaki sinir bozucu insanlar yüzünden bazı zamanlar kendimi çok mutsuz hissediyorum herkesin bana karşı olduğunu sürekli benim hakkımda konuştuklarını falan düşündükçe de daha mutsuz oluyorum içim daralıyor ama dediğim gibi bazı zamanlarda oluyor bu kendimi çokmu mükemmel buluyorum ne kimseyi beğenmiyorum sizde neden böyle oluyordur? herzan olmuyor çoğu zaman kimseye aldırmamaya çalışırım şu bir gerçekki beni mutsuz eden tek yer iş yeri bunu biliyorum.ama buradaki mutsuzluğum evime yansıyor beni dışarıda da mutsuzlaştırıyor ilginize şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
iş yerini değiştir bence
sen ne güzel şeysin laleağacı!!
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

tradewind yazdı:
yakamozuslu yazdı:benim genelde ruh halim sağlamdır ama çalıştığım ortamdaki sinir bozucu insanlar yüzünden bazı zamanlar kendimi çok mutsuz hissediyorum herkesin bana karşı olduğunu sürekli benim hakkımda konuştuklarını falan düşündükçe de daha mutsuz oluyorum içim daralıyor ama dediğim gibi bazı zamanlarda oluyor bu kendimi çokmu mükemmel buluyorum ne kimseyi beğenmiyorum sizde neden böyle oluyordur? herzan olmuyor çoğu zaman kimseye aldırmamaya çalışırım şu bir gerçekki beni mutsuz eden tek yer iş yeri bunu biliyorum.ama buradaki mutsuzluğum evime yansıyor beni dışarıda da mutsuzlaştırıyor ilginize şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
iş yerini değiştir bence
Yazalı 4 yıl olmuş ihtimal aynı yerde çalışmıyordur zaten.
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
tradewind

hiç dikkat etmedim haklısın
Kullanıcı avatarı
tradewind

acaba bu adam hala burada mı