SF'li ünlüler ?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
DeRDeM

Mesaj gönderen DeRDeM »

2-3 ay öncesinden belirlenmiş bir günü SF günü ilan edebiliriz..
Daha sonra bunu maillerle, forumlarla yani internet aracılığıyla herkese iletiriz.. O gün geldiğinde SF günü olur.. Bunu birkaç yıl tekrarlayınca, takvim yaprağında bile ../../.... SF günü yazar, medya bizden bahseder.. :)

Geçen ki enerji/elektrik tasarrufu için yapılan 5 dakikalık elektirikli araçları kapatma eylemi de bu yolla yaygınlaşmış..
ÖLÜMDEN NİYE KORKACAĞIM Kİ?
BEN VARKEN O YOKTUR, O GELİNCE DE BEN OLMAYACAĞIM..
(Montaigne)
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

Evet, olabilir. Neden olmasın ki?!
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
gozyasi18

Mesaj gönderen gozyasi18 »

arkadaşlar bugün okudum.ünlü fizikçi albert einsteinda kalabalıktan nefret eden biriymiş.özellikle gençliğinde okula karşı bir fobisi varmış.hatta okula devam etmesini isteyen babasına şöyle bir açıklama yapıyor.''okulu sevmiyorum,orada rahat olamıyorum..hapishane gibi geliyor bana,öğretmenlerde gardiyan sanki :)bu konuşmalarından einsteinın belki sfli değil ama topluma karşı çekinceli biri olduğu anlaşılıyor heralde
Gözyaşları acının sessiz sözleridir..
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

evet Albert Einstein hakkında bu konuda çok şey okumuştum... hatta öyle ki çekingenliği nedeniyle okul hayatı boyunca öğretmenlerinin aklı çalışmıyor olarak nitelendirdiği bir öğrenciymiş...
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

sanırm okuldan atılmıs unuttumcum salak dıye yanlıs hatırlamıyorsam evet bende duymustum knusmda zorluk ceken bır ınsan olarak bılıyorum
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

gozyasi18 yazdı:arkadaşlar bugün okudum.ünlü fizikçi albert einsteinda kalabalıktan nefret eden biriymiş.özellikle gençliğinde okula karşı bir fobisi varmış.hatta okula devam etmesini isteyen babasına şöyle bir açıklama yapıyor.''okulu sevmiyorum,orada rahat olamıyorum..hapishane gibi geliyor bana,öğretmenlerde gardiyan sanki :)bu konuşmalarından einsteinın belki sfli değil ama topluma karşı çekinceli biri olduğu anlaşılıyor heralde
Kendimi bilime adasam iyi olucak :D :P :lol:
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
gülşen

Mesaj gönderen gülşen »

türkan şoray da sfli gibi bi imaj çiziyo..dikkat ettiniz mi?konuşurken gözlerini kaçırıyo,elleri ve sesi titriyo..sfli olabilir sanki..
ben bir gün giderim ki neyim kalır;
eksik bıraktığım herşeyim kalır...
gozyasi18

Mesaj gönderen gozyasi18 »

einstein'ın yanı sıra ünlü matematikçi john nash'in de çekingen bir yapıya sahip olduğunu duydum..şizofren teşhisi konulmuştur kendisine bilirsiniz heralde..Akıl oyunlarında russell crowe harika bir şekilde canlandırdı bu esrarengiz adamı.izlemediyseniz tavsiye ederim..

http://www.birikinti.com/sinema/mind.htm

bizdemi bilim adamı olsak :lol:
Gözyaşları acının sessiz sözleridir..
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

dun aksam bı radyo programında einstein ıle ılgılı soruları cevaplıyorlardı ve radyocununu cok guzel bı esprısı dıkatımı cektı

her bılım adamı cocuklugunda bır salaklık donemı gecırmıs olabılır ama sakın sız uzerınıze almayın dıyordu onlarda gecıcı olabılır ama ya sızde kalıcı olursa? dıye soyluyordu john nash artık onun durumu sf den cıkmıs baska bır boyut almıstır john nash cekıngen degıldı bır paranoyak sızofrenı yıdı
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
legolass

Mesaj gönderen legolass »

akıl oyunlarını seyrettim. film çok güzeldi ama onun durumu bizden daha kötü yinede biz daha şanslıyız.

birde ceyhun yılmaz (soyadını umarım doğru hatırlayabilmişimdir) bir röportajında kendinden bahsediyordu. ve dikkatimi çeken yer ise kalabalıktan nefret etmesiymiş. hiç sevmem, kalabalıktan korkarım herkes üstüme üstüme geliyor gibi oluyor bende ne yapacağımı şaşırıyorum demişti. hatta bu yüzden barlara falan gidemem, güzel kızlar oluyor birde ünlü olunca gözünün içine bakıyorlar bende temelli kendimi kaybediyorum demişti. hatta ben bu yüzden psikolojik tedavi ible gördüm dedi. çok şaşırmıştım bunları duyunca. böyle bir kişi nasıl program yapabiliyor o kadar konuğun önünde.
Ben parayla geç tanıştım, çok güzeldi aşık olamadım, yine de vardı kalbini çaldığı dostlarım. Ben onunla "merhaba" sohbetinde kaldım, yüz göz olamadım, aldattığı dostlarımda merabalaşırım.
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

legolass yazdı:birde ceyhun yılmaz (soyadını umarım doğru hatırlayabilmişimdir) bir röportajında kendinden bahsediyordu. ve dikkatimi çeken yer ise kalabalıktan nefret etmesiymiş. hiç sevmem, kalabalıktan korkarım herkes üstüme üstüme geliyor gibi oluyor bende ne yapacağımı şaşırıyorum demişti. hatta bu yüzden barlara falan gidemem, güzel kızlar oluyor birde ünlü olunca gözünün içine bakıyorlar bende temelli kendimi kaybediyorum demişti.
:lol: :lol: :lol:

acaba ünlülerden sf forumu bilen yada takip eden varmıdır? :roll:
Aryık yalnız değilim :)
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

pathfinder yazdı:
legolass yazdı:birde ceyhun yılmaz (soyadını umarım doğru hatırlayabilmişimdir) bir röportajında kendinden bahsediyordu. ve dikkatimi çeken yer ise kalabalıktan nefret etmesiymiş. hiç sevmem, kalabalıktan korkarım herkes üstüme üstüme geliyor gibi oluyor bende ne yapacağımı şaşırıyorum demişti. hatta bu yüzden barlara falan gidemem, güzel kızlar oluyor birde ünlü olunca gözünün içine bakıyorlar bende temelli kendimi kaybediyorum demişti.

Sen varsinya path :lol: :D :lol:
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

IMpulseID yazdı:
pathfinder yazdı:

Sen varsinya path :lol: :D :lol:
sanırım sorunun cevabını aldık. saol impulseID eksik olma :)
Aryık yalnız değilim :)
Kullanıcı avatarı
DeRDeM

Mesaj gönderen DeRDeM »

Ve işte ünlü şair Ahmet Haşim..

Hayatını, şiirlerini okuduğumda bu bir SF'lidir dedim..

'Haşim'in sosyal tarafı bulunmayan şairliği de fıtraten içe-kapanıklığı, çirkinlik ve yabancılık kompleksleriyle izah edilmelidir.'
(Montaigne)
Kullanıcı avatarı
DeRDeM

Mesaj gönderen DeRDeM »

Ve işte ünlü şair Ahmet Haşim..

Hayatını, şiirlerini okuduğumda bu bir SF'lidir dedim..

'Haşim'in sosyal tarafı bulunmayan şairliği de fıtraten içe-kapanıklığı, çirkinlik ve yabancılık kompleksleriyle izah edilmelidir.'
(Montaigne)