sosyal fobi ne kadar sürer?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
SILVERHORSE

Mesaj gönderen SILVERHORSE »

Amiel yazdı:merhaba

ben 48 yaşındayım, 30 yıldır savaşıyorum bazen o beni yeniyor bazen ben onu altediyorum ama kesinlikle bitmiyor her an mücadele gerek, bir an olsun bile elden silahı bırakmamalı....odaya kapanmamalı, işe gitmeli ( bir gün daha ) hayır demeli, gidip amirinle konuşmalı bir dosya imzatmalı, bir satıcıdan mal alıp hatalı çıktığında gidip değiştirebilmeli, geri vermeli, bol kitap okumalı ( shopenhauer tedavisi ) bu siteye girip kendini kaptırmamalı yani aaaaa bunun aynısından bende de var dememeli bir dinlenme anında ya da kendine verilen bir ödül gibi siteye eğlenceli bir ruh halinde girmeli hatta bir üçüncü şahıs olarak sanki bizim dışımızda bir hastalığı örneğin ağır şizofreniyi okurmuşçasına, ayrıca günde bir iki kişiyle selamlaşmayı konuşmayı ödev bellemeli, tanıdığımızı görünce yolumuzu değiştirmemeli, apartmanın merdiven boşluğuna komşumuz daire kapısından içeri girene kadar saklanmamalı, düşüncelerimizi dolaylı yoldan anlatma yolunu tercih etmemeli kaçak güreşmemeli siyahsa siyah beyazsa beyaz demeli grilerden kaçınmalı, vs vs, evet hep savaş halinde olmalıyız, bakın ben 48 yaşıma geldim okul askerlik iş ( emekli olacağım yakında ) çocuk evlilik , aşk , ev , bark , araba hepsi bitti ama inanın hala savaşıyorum hem de ne savaşma her günüm çatır çatır mücadeleyle geçiyor...

gerçektende anlatıtıklarınız sf adına sölenecek en güzel şey sf ile bende yaklaşık dört senedir uğraşıyorum savaşmadan hiç bir şey kazanılmıyor benim yaşım 33 ve bu sf illeti tam olarak terk etmiyor özellikle kalabalık ortamlarda kabarıyor inşallah ilerde bunuda hallederiz.

saygılarımla
EN MUTLU KİŞİ ,RUHUNDA KÖTÜLÜĞÜN HİÇBİR İZİNİ TAŞIMAYANDIR.
Üzerinde pek çok meyveler bulunan bir dalı, meyvalar aşağı doğru çeker. Meyvasız bir dalın ucu ise, servi ağacı gibi havada olur.
GaziErtugrul

Mesaj gönderen GaziErtugrul »

bendeki SF ömür boyu sürecek gibi duruyor sağolsun çok vefalıdır benimkisi.
Hayattan canlı ölüm, günahtan baskın rahmet;
Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet...
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

sawas yazdı:ömür boyu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ömür boyu demişim ve ne kadar yanıldığımı tedavi sonrası gördüm!!!Ciddi kapsamlı bir tedavi olmadığınız sürece sürer!!!!!!!Hemen tedavi olun en iyi doktorları bulun inanın bana siz bile şaşıracaksınız ne kadar çabuk iyileştiğinize :D
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

internetten araştırdım haya diye geçiyor utanmak terlemek yani bi nevi sf bu dünyada hayalı olan öbür taraftada hayalı olacakmış yani hiç bitmiyor isteyen internetten baksın öbür dünyada hayalılar yazın çıkar.
burçak5

Mesaj gönderen burçak5 »

BATUHAN yazdı:internetten araştırdım haya diye geçiyor utanmak terlemek yani bi nevi sf bu dünyada hayalı olan öbür taraftada hayalı olacakmış yani hiç bitmiyor isteyen internetten baksın öbür dünyada hayalılar yazın çıkar.
Hem bu dünyada hem öteki tarafta sf den çekiceğiz anlaşılan. :D
Kullanıcı avatarı
LAYSOS

Mesaj gönderen LAYSOS »

BATUHAN yazdı:internetten araştırdım haya diye geçiyor utanmak terlemek yani bi nevi sf bu dünyada hayalı olan öbür taraftada hayalı olacakmış yani hiç bitmiyor isteyen internetten baksın öbür dünyada hayalılar yazın çıkar.
hayalı olmak ile sf çok farklı şeyler
hayalı olmak ahlaki bir erdem bir seçme şansı var
sf bir hastalık seçme şansı yok
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

haya o dönemlerdeki herşeyi kapsıyor ister kalabalıkta titre kızar kork heyecanlan istersen hepsini bir yerde yaşa bu saydıklarımın hepsi kuranda haya diye geçiyor sosyal fobi ise 20 .yüzyıldaki adıdır nasıl eskiler elmeya eskiden alma derlermiş yada yine eskiler şavaşa,eskiden harp derlermiş yada yine eskiler nikaha eskiden izdivaç derlermiş,artık anlamışındır heralde o çağdaki adı haya bizim çağımızdaki adı sosyal fobi ee biz mileryum çağında yaşıyoruz isim değişiklikleri olacak ya arkadaşım ben evden çıkmıyorum haya utanmak demek yüz kızarması sen seçme şansın var diyorsun o zaman ben şeçme şansımı kızarmaktan yana kullanıyorum öylemi biraz düşünüpte yaz kim kızarmak ister yada terlemek şeçme şansı varmış hiç birşeyin şeçme şansı yok bunlar istem dışı olan şeyler anladınmı laytost
yeniçocuk

Re:

Mesaj gönderen yeniçocuk »

GaziErtugrul yazdı:bendeki SF ömür boyu sürecek gibi duruyor sağolsun çok vefalıdır benimkisi.
:))) Allah da seni güldürsün
yeniçocuk

Re:

Mesaj gönderen yeniçocuk »

burçak5 yazdı:
Hem bu dünyada hem öteki tarafta sf den çekiceğiz anlaşılan. :D
İşte buna gerçek cehennem derim!