Ya Bizim sayımız 5000 rakamının altında mı

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
sawas

Ya Bizim sayımız 5000 rakamının altında mı

Mesaj gönderen sawas »

Arkadaşlar ben bu rakamın bu kadar az olduğuna asla inanmıyorum.70 Milyonluk bir ülkede 4000 rakamı kadar mı sfb var hiç inandırıcı gelmio bana.Yada kimse burdakilerin dışında hasta olduğunun farkında değil.Bu durumu kabullenip böcek gibi yaşamakta(sakın yanlış anlamayın bu durumu hastalık olarak kabullenmeyenler için söylüyorum)çözüm insanlardan kaçmak değil.
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Vay anasına, ne zaman 4000 olmuş!!!
Kasımda üye olduğumda bu rakam 2300'lerdeydi, ciddi bir büyüme var ilginçtir ki...
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

üyeler arasında sf li olmayanlar & forumu merak edip kayıt olanlar sonra foruma adımını atmayanlar & kayıt olup bir kaç ay girmeyince forumun adresini unutanlar .... var arkadaşlar.. bunları da o 4000 nin içine katınca rakamlar o kadar da korkutucu olmuyor..
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

bende onu söylüyorum zaten bu sayı bana hiçte inandırıcı gelmiyor.Çok daha fazla olması gerek.Çünkü okadar çok sfb varki bunun rahatsızlık olduğunun farkında olmayan
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Burası bir internet sitesi sonuç olarak, dolayısıyla Türkiye'deki SF'lilerin hepsinin burada toplanacağını düşünmek pek gerçekçi değil, bu rakam bile gayet yüksek bence... Yoksa bu ülkee rahat 1 milyon SF'li vardır...
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Tamaen arka taraftan atılmış bir rakamdır tabii bu :D
Kullanıcı avatarı
bidenesen

Mesaj gönderen bidenesen »

sosyal fobi toplumun %2 sinde görülüyormuş 70 milyonda doğru hesapladıysam 1 milyon 400bin kişide görülür yani lord iyi atmışsın :)
düşmek hiç ayıp değil kalkmasını bil ve acele et şu gözyaşını sil!!!
Kullanıcı avatarı
emre2801

Mesaj gönderen emre2801 »

araştırmalara göre toplumda %5 oranın da görülüyormuş. bu da 3,5 milyon kişi demektir ülkemiz için. araştırmalar gelen hasta sayısına + olasılık yüzdesine göre (gelmeyenler için tamini sayı) yapılıyor. şunu da unutmamak gerekir bu fobi kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. ama ortak yanlarımız da olduğu için bu hastalık kapsamına giriyoruz. bu nedenle bu %5 oranı oldukça yüksek.
-Kula Bela Gelmez Hakk Yazmadıkça,
Hakk Bela Vermez Kul Azmadıkça.

-Hayatta yapmaman gereken bazı şeyler aslında yapman gereken şeylerdir.
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

% 2 mi yoksa % 5 mi hangisi doğru ?
Kullanıcı avatarı
bidenesen

picahontas yazdı:% 2 mi yoksa % 5 mi hangisi doğru ?
benim nerden aklımda kalmış bilmiyorum ama %2 diye biliyorum emin değilim arkadaşın söylediğide doğru olabilir
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

Bence bu sayı 1 milyondan çok daha fazla sfb yi hala kişinin huyu zanneden insanlar mevcut ülkemizde
Kullanıcı avatarı
bidenesen

sawaskingcole yazdı:Bence bu sayı 1 milyondan çok daha fazla sfb yi hala kişinin huyu zanneden insanlar mevcut ülkemizde
haklısın ama bende 3 ay öncesine kadar bilmiyordum birçoğumuzda tesadüfen öğrenmiştir yani yeterince bilgilendirilmiyoruz bilmeyenler bunu huy sananlar çok masumlar
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

Tabi haklısın arkadaşımda bunun hastalık olduğunu kabullenmeyip bir ömür yaşayan insanlar var.Bende Tv den ve de internet aracılığıyla öğrendim bunun bir hastalık olacağı aklıma gelmemişti hiçbir zaman.Ben sadece şunu söyledim bunun bilincide olmayan daha nice insanlar var.Zaten tvlerde bu konuya fazla yer verilmiyor.Halkımız herşeyde olduğu gibi psikiyatrik konularda da çok cahil.Çünkü herkes rahatına düşkün ben şimdi çok pişmanım niye daha önce ilgilenmedim diye psikolojiyle.Psikoloji derslerinden kaçtığımı hatırlarım lisede.Şimdi ise ne kadar psikoloji ile ilgili kitap varsa onları okuyorum.Ve bundan hiç ama hiç sıkılmıyoum.Freud hayranı oldum.
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

bidenesen yazdı:
picahontas yazdı:% 2 mi yoksa % 5 mi hangisi doğru ?
benim nerden aklımda kalmış bilmiyorum ama %2 diye biliyorum emin değilim arkadaşın söylediğide doğru olabilir
Ben de %7 diye biliyorum.
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
GaziErtugrul

Mesaj gönderen GaziErtugrul »

bence her yüz kişiden 2sinde 3ünde sosyal fobi vardır.
şu anki sınıfıma baktığımda sessiz sakin belki bir sene boyunca hiç konuşmamış(sfli olduğunu düşündüğüm) bikaç kişi var.50 kişinin içinden.
Hayattan canlı ölüm, günahtan baskın rahmet;
Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet...