sf nin yanında kekemelik sorunu olan var mı?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
busra

sf nin yanında kekemelik sorunu olan var mı?

Mesaj gönderen busra »

acaba sf nin yanında konuşmakta güçlük çeken yani kekeleyen kişiler var mı?varsa neler yapıyorlar?insanlar tarafından nasıl karşılanıyorlar? ilkokulda o kadar zorluk çektim ki hep benimle alay ederlerdi kekeme diye o kadar çok gücüme giderdi ki gözyaşlarımı tutamazdım karşıma geçip daha da çok gülmeleri yok muydu işte belkide sf li olmama yol açan sebepler o kişilerdir onları yaşadıktan sonra tanımadığım kişilerle konuşmak istemezdim çünkü hep kafamda soru işaretleri dolaşırdı acaba beni küçümserler mi alay ederler mi diye öyle öyle geçti yıllarım şimdi lisedeyim ve yine sf ve kekemelikle savaşmak zorundayım ben lisede alay etmezler zannediyordum ama yanılmışım ben konuşurken gülmeleri yok mu o anda içim acıyor gözlerim doluyor ve o gözyaşlarım içime akıyor güldüklerinde ne farkediyor ki daha mı mutlu oluyorlar anlamıyorum hele ben konuşurken ağzımdan laf çıkmıyor zorluk çekiyorum ya suratıma acıyarak bakmaları öyle bir yaralıyor ki beni anlatamam neyse çok konuştum ama gerçek hayatta söyleyemediklerimi burda sizlerle paylaşıyorum iyi ki sizler varsınız yoksa ne yapardım bilmiyorum
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

owen05 nikli bir arkadaş var sanırım.umarım nikini yanlış yazmamışımdır,istersen ona özel mesaj atabilirsin.

kekeme değilim ama bana da olur arada kelimeler birbirine karışır,söyleyecek şeyi toplayamam,alaksız şeyler çıkar ağzımdan,kafamın çok dolu olmasından ve dikkat dağınıklığımdan kaynaklandğını düşünüyorum.bu yüzden kekeme olmasam da ben de senden sayılırım büşra,kendini yalnız hissetme.

sana gülenleri kafana takıp da üzülme,ilahi adalet elbet tecelli edecektir.bugün birinin marazı ile dalga geçen,sanmasın ki bu dünyadan sapasağlam ayrılacak !

kekemelik için psikiyatristin ile görüşebilirsin,belki seni bir doktora yönlendirir,eğer maddi imkanın varsa kekemeliği tedavi eden çok başarılı merkezler var.onlara gitmeyi düşünür müüsn?
busra

Mesaj gönderen busra »

bir ara gidiyordum ama maddi durumdan dolayı bırakmak zorunda kaldım.doktorum çapa hastanesindeki kekemelik bölümüne gitmemi önerdi oraya gitmeyi düşünüyorum inşallah bir sorun olmaz.
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

İnsanlar bu şekilde nasıl alay edebiliyor aklım almıyor... :|

Onları düşünüp kendi kendini harap etme arkadaşım...

Değmezler çünkü...

Umarım kısa zamanda bu rahatsızlığından ve SF den kurtulursun...
DCC
busra

Mesaj gönderen busra »

teşekkür ederim inşallah hepimiz kurtuluruz ve hayatımızı daha güzel yaşarız
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

Benimde var aaaaaa:(((...beni nasıl unuttuz yaw:((..bendede hem sf hem kekemelik var:S
I'm a Cop!! I'm a Police
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

büşracım üzülme bende senle aynı kaderi paylaşıyorum:((
I'm a Cop!! I'm a Police
Kullanıcı avatarı
RIP

Mesaj gönderen RIP »

busra yazdı:doktorum çapa hastanesindeki kekemelik bölümüne gitmemi önerdi

Abim yıllar önce oraya gidiyordu ve çok fazla faydasını gördü...
busra

Mesaj gönderen busra »

inş. en kısa zamanda bende gideceğim çapa hastanesine
busra

Mesaj gönderen busra »

police birşey sormak istiyorum.benim çevremde benden başka kekeleyen yok o yüzden insanlar bana uzaydan gelmişim gibi bakıyorlar. sana da öyle bakıyorlar mı?
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

busra yazdı:police birşey sormak istiyorum.benim çevremde benden başka kekeleyen yok o yüzden insanlar bana uzaydan gelmişim gibi bakıyorlar. sana da öyle bakıyorlar mı?
bence öyle bakmıyolar ama ne biliyim insanlardan küçüklüğümden beri hoşlanmıyorum:((...heralde hem sf hemde kekemelik yüzünden olsa gerek:((
I'm a Cop!! I'm a Police
seebel

Mesaj gönderen seebel »

misafir yazdı:kekeme değilim ama bana da olur arada kelimeler birbirine karışır,söyleyecek şeyi toplayamam,alaksız şeyler çıkar ağzımdan,kafamın çok dolu olmasından ve dikkat dağınıklığımdan kaynaklandğını düşünüyorum.
Bende böyleyim :(
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

seebel yazdı:
misafir yazdı:kekeme değilim ama bana da olur arada kelimeler birbirine karışır,söyleyecek şeyi toplayamam,alaksız şeyler çıkar ağzımdan,kafamın çok dolu olmasından ve dikkat dağınıklığımdan kaynaklandğını düşünüyorum.
Bende böyleyim :(
hımm evt doğru bu bendede var
I'm a Cop!! I'm a Police
owen05

Mesaj gönderen owen05 »

busra
yalnız değilsin lenianna beni unutmamış onun söylediği bende varım bana önerileri ile yardımcı oldu tşkler lenianna nerde oturuyorsun eğer ankarada oturuyorsan hacettepeye gitmeni öneririm dalga geçenler bende takıyodum bazen kafaya hatta o yüzden ağlıyodum ama boşver o dalga geçen insanlar biraz karektersiz oluyo farketti isen yada kekelediğin zaman sende kendinle dalga geç o zaman insanlara kendinle barşık olduğunu hissettirirsin bak şimdi kekelediğimiz zaman üzülüyoruz dimi ama ne faydası oluyo üzülmenin büşra olmuyo zararı oluyo bize çünkü daha da içimize kapanıyoruz böyle yaparak lenianana dediğinden aynısından bende de var o yüzden insanalra bieşy anlatmak istemiyorum
busra

Mesaj gönderen busra »

doğru söylüyorsun ağlamanın,daha fazla üzülmenin zararı oluyor istanbulda oturuyorum doktorum çapa hastanesinin kekemelik bölümüne gitmemi önerdi inş oraya gidicem bir diğer konuda bugün edebiyat hocamız sınıf listesinin başından itibaren her derste bir kişinin şiir okumasını istedi hem sf li olarak hem de kekeleyen biri olarak ne yapacağım bilmiyorum o sahneyi düşünmek bile tüylerimi ürpertiyor.çok korkuyorum ayağa kalkıpta şiiri okuyamamaktan herkesin gülmesinden ne olur yardım edin ne yapmalıyım sizce?