Kedi Teorisi:)

Sosyal fobi ve psikoloji üzerine makaleler..(Lütfen yazının kaynağını belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
Bronzat

Kedi Teorisi:)

Mesaj gönderen Bronzat »

Kedi Teorisi
9/11/2009 ·
Kediler oyuncu hayvanlardır sürekli hareket eden birşeyi bulurlar ve onunla oynaşırlar. En sevdikleri oyun aleti ise ip yumaklarıdır. Lakin dediğim gibi kediler hareket eden, kaçan, elde etmesi güç olan şeylerle oynamayı severler. Zira canlılar elde etmek için çabaladıkları şeylere değer verirler; ellerinde zaten mevcut olan şeylere değil.

Kedilere tekrar dönersek; bir ip yumağını sabit şekilde tavana astınızmı kedi onu ele geçirmek için deliye dönücektir.Onu arzulayacaktır, onu pençelerinin arasına alıp parçalamak istiyecektir ama asla bunu başaramıyacaktır. Başarıncaya kadarda yılmadan sıkılmadan uğraşıcaktır...

Diyelim ki bir şekilde kedi o elde etmeyi çok istediği yumağı elde etti. Sizce nolur, kedi çokmu mutlu olur? Hayırrr. Belki anlık mutlu olabilir, bir süre oyalanabilir o yumakla ama yumağın kendisine ait olduğuna ve artık onu elde etmek için çaba harcamaması gerektiğine inandığı an yumaktan sıkılacaktır. Onu bırakıp başka emek harcıyacağı hedeflere yönelicektir.

Dünya üzerindeki tüm canlıların ortak zaafıdır elde edilemeyene karşı tutku. Tabi bizde bu zaafı kendi lehimize kullanmasını bilmeliyiz. Kadınlar da elde etmek için çaba ve emek harcadığı erkeklere gerçekten değer verirler, saygı duyarlar. Yoksa peşinde koşturan erkekler onlar için ayak takımından başka birşey değildir. Unutmayın; ilgisizsen ilgi sensin.

Kadınlar elinin altında bulunan erkeklere olan saygısını git gide yitirirler. Sevgili olsun, kocası olsun farketmez, eğer kaybetmekten korkmazsa kadın sıkılır ve kaybeden siz olursunuz. Hadi millet kolay elde edilir olmayalım, kadınlar için gerçek hediyeler olalım onların bizi haketmesini sağlayalım.Unutmayın; ödül onlar değil, biziz :)

hayat ve oyun
Kullanıcı avatarı
kaşif

Re: Kedi Teorisi:)

Mesaj gönderen kaşif »

İki cinsiyet içinde geçerli bi durum..

Sadece aşk meşk dil dostluklardada geçerli..çok uzaklaşırsanız soğutursunuz çok yaklaşmayın bıktırırsınız.. ezelden ebede bu böyledir..Denge unsuru herzaman, heryerde ve herşeyde...
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Bronzat yazdı: Kadınlar elinin altında bulunan erkeklere olan saygısını git gide yitirirler. Sevgili olsun, kocası olsun farketmez, eğer kaybetmekten korkmazsa kadın sıkılır ve kaybeden siz olursunuz.
Kadınlar da insandır, insanlar da kedi değildir. Ayrıca evde 2 yaşında bir kedim var, ipli oyuncağını ondan çok uzak tuttuğumda sıkılıp bırakıyor. Böyle oyunlarla vakit kaybetmektense büyüyün biraz. Kitap okuyun, biraz aklınızı geliştirin. Kadınlar zeki erkeklerden etkilenirler ama maalesef herkes oyun oynamayı tercih ediyor nedense. [smilie=crazy.gif]
) O (
tekinya

Mesaj gönderen tekinya »

Erteleme alışkanlığının bilimsel adını hatırlamadığım için foruma göz attım ve bu başlık dikkatimi çekti.Bana çağrıştırdığı şey tüm keyfimi kaçırdı.

Bu yazacaklarımın keyfimi kaçıran durumla alakası yok.Kesinlikle her yönüyle çok doğru bir yazı.En basit örneği şöyle vereyim.Çok sevdiğim bir arkadaş var.Yaşı benden küçük olduğu için benim hislerim ona karşı arkdaştan öte.Hayatta erkek olarak önemsediğim 2 kişi var biri o diğeri teyzeoğlu.4 yıldır çok şey paylaştık.Yakın zamanda babasını kaybetti.Ve hüzün bir durumdur ki babasını bile son kez aynı anda beraber gördük:(

Neyse ben bu arkadaşa haddinden fazla değer verdiğim için beni sallamıyor görünüyordu.1 hafta içinde evi terkedeceğim.Bu durumu kendisine ilettiğim an ne bekliyorsun hemen çık dedi.Trip atıyordu güya.Ve en son konu gündeme geldiğinde napcan gidip ve buna benzer söylemler.Şöyle bir şey söyledi gidince uğramazsın diyor buraya.Kararlıyım ve kimse kararımdan döndüremez.Ona olan tutumum değişmez ama rolleri değişiriz.Kısacası yalnız kalmam ve de ders çalışmam gerekiyor.

Sanki bu mesajı yazarken ev sallandı.Deprem olmuş olabilir 1 saniyeliğine ayağa kalktım geri oturdum.
revnaknuma

Mesaj gönderen revnaknuma »

valla benim deneyimim farklı. benim ilgi gösterdiğim insanlar ilgi görmekten hiç usanmadılar ama daha sonraları ben onlara ilgi göstermekten bıktım.
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

kadınları erkekleri bilmem ama kedilerime sırılsıklam aşığım. kedim peti kızgınlık dönemine girdi ve ona bir eş bulmuştum erkek kedinin evinde bir kaç gün misafir olacaktı. gidecek diye hem de bir kaç günlüğüne feci ruh sıkıntısı başladı.onu vermedim rahatladım böylece. tabi ki onu çiftleştireceğim güven duyduğum bir ev buldum onun acı çekmesine de hiç dayanamıyorum. aşık olsam birine, kedilerin ya da ben dese kesinlikle kedilerimi tercih ederim.