*_SOSYAL FOBİK KAZLAR NASIL YOLUNUR?!!!!!......._*

Sosyal fobi ve psikoloji üzerine makaleler..(Lütfen yazının kaynağını belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Re: *_SOSYAL FOBİK KAZLAR NASIL YOLUNUR?!!!!!......._*

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

yaa yazdı:
caferali yazdı:
tomwaits yazdı:ahmet bey yukarıdaki tedavillere başvurupta fayda görmiyenleri ve çok para kaptıranları
1. TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ

2. HASTA HAKLARI DERNEĞİ ne başvurmaya davet etti.yüklü miktarda tazmimat kazanabiliriz ... :)
parayla EFT desteği veren bi yer bilen var mı?

Resim
dunya biter, ölüm var ölüm. bu kadar paragoz olmamalıyız diye dusunuyorum.
Paragöz olan bizler değil bizi sömürmeye çalışan ve karşılığında var olan azcık umudumuzu da kıran kapitalist düzendir.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

yeminet?
BEN BENİM
catatonic20

Mesaj gönderen catatonic20 »

bana doktorun biri hipnoterapi yaptıi daha doğrusu yaptıda yapamadı :) ya arkadaş bi türlü uyuyamadım,herif sallıyor gözümün içine doğru bi kara misket ama nafile....ondan sonra rol yaptım bi süre adamın hevesi kursağında kalmasın dedim ama o da yemedi gibime geldi,bi de çaktırmadı da.insan bi sen uyumadın heralde birdaha deneyelim falan der allahsız gidi :p
var

Mesaj gönderen var »

catatonic20 yazdı:bana doktorun biri hipnoterapi yaptıi daha doğrusu yaptıda yapamadı :) ya arkadaş bi türlü uyuyamadım,herif sallıyor gözümün içine doğru bi kara misket ama nafile....ondan sonra rol yaptım bi süre adamın hevesi kursağında kalmasın dedim ama o da yemedi gibime geldi,bi de çaktırmadı da.insan bi sen uyumadın heralde birdaha deneyelim falan der allahsız gidi :p
Bende de bunun aynısı olmuştu. Hatta ben de rol yapma gafletine düştüm. Bu yüzden seans ücreti kuzu kuzu verdim.

İtiraf ediyorum ben de bir kazım ve fena yolundum.
Kullanıcı avatarı
primer

Mesaj gönderen primer »

en kötüsüde hayalkırıklığı olması sanırım
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Mesaj gönderen (u)mutlu »

Ahmet hocanın kitabını ben de beğendim ancak, iki bilim insanının bu kadar çelişmesine de şaşrıdım.
Sosyal Fobi hakkında Yıldız Burkovik'in de kitabı var. Yıldız hanım NLP, Beyin haritalama vs. gibi tekniklerin Bilişsel Davaranışçı Terapi(Cognitive Behavioral Therapy) yi kolaylaştıran ve hatta terapinin tekniklerinden bir parça olduğunu yazıyor. Ahmet hoca da tamamen safsata diyor.

Sanırım bu fark; Ahmet bey klinik psikiyatr, Yıldız hanım da psikolog olmasından kaynaklanıyor.
Ama ilaçla da bu hastalıkların çözüm olmadığını, sadece araç olduklarını, terapiye ihtiyaç olduğunu da söylüyor.

İyi de B.D.Terapisinin NLP'den ne farkı var anlamadım...
Neurobiofeedback yönteminde de kişi stresli olduğunda ve sakin olduğunda beyninin görüntüsünü görüp, sakinleşip sankinleşmediğini de yine hem görerek hem hissederek egzersiz yaptırılıyormuş...

Kitabı oldukça bilgilendirici ancak, bu eleştirisine anlam veremedim. Onun "bilişsel terapi" dediği şey ne ki o zaman?
var

Mesaj gönderen var »

Nası bir benzerlik gördüp de fark aradığını anlayamadım. İkisi ilgisiz şeyler.
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Mesaj gönderen (u)mutlu »

var yazdı:
Nası bir benzerlik gördüp de fark aradığını anlayamadım. İkisi ilgisiz şeyler.
Şuan bir BDT takip ediyorum. Yabancı bir psikoterapist(ingilizce)

NLP'nin mantığının benzeri gibi geliyor bana.

İşte
- sorunları tespit etme
- olumsuz düşünce kalıplarını farketme
- olumsuz düşüncelerden kurtulma, olumluya programlanma
- hedefe kilitlenme
- nefes egzersizleri
- davranışların altında yatan geçmiş olumsuz yaşantıları tespit etme
- vs.vs.

BDT alanlar şurada anlatabilirler mi, bunlardan farklı bir şey mi bu?
Buyrun: http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... 12&t=14452
feraye

Mesaj gönderen feraye »

yeni çağ öğretisini öğrenin terapiste para vermekten kurtulursunuz, bu kadar basit. onlar BDT yi çoktan aşmış durumda. istedikleri herşeyi tezahür ettirebiliyorlar, 5. boyutta yaşam sürüyorlar.