İyi sohbet nasıl edilir?

Sosyal fobi ve psikoloji üzerine makaleler..(Lütfen yazının kaynağını belirtiniz)
casablanka

Re: İyi sohbet nasıl edilir?

Mesaj gönderen casablanka »

rugz yazdı:
* Aynada kendinizle konuşun: Nataşalardan vizyondaki bir filme, trafik sorunundan küreselleşmeye bir konu seçip aynada kendinize anlatın.
saat 23 suları evde ayna karşısında sohbet çalışmaları "volume 1"

- Selam ben nasılsın?
- İyiyim de hayırdır! Sen iyi misin ayna karşısında konuşmalar filan...
- evet evet çok iyiyim bugün nedense.
- Sen bilirsin ben sadece bilinç altınım biliyorsun.
- Ya bu arada Nataşalar çok ilginç değil mi?
- Nataşalar mı?!?
- Ya şey.. Evet forumda öyle yazıyordu. Aslında... Ayna karşısında konuşm...
- N e yani forumda, aynanın karşısına geçip kendi kendine Nataşalardan mı konuş diyor?
- Ya tam olarak değil ama... şey işte...
- Tamam tamam Rugz, ben anladım seni. Ah benim zavallı, saf Rugz'ım. Hem safsın hem de fesat!
- Ya arkadaşım tamam yıldardır eziyorsun da hiç fesat dememiştin bana. Ne iş bu?
- Eminim bir çok madde vardır orada ama sen içinde nataşa geçenini seçiyorsun. (??) İlginç bir seçim :-)
- Bir kere alakası bile yok bunun fesatlıkla tamam mı! Herşeyi sen biliyorsun değil mi? Yeter ya! İğrenç birisin!
- Tamam sakin ol zavallı dostum. Ama unutma ben iğrençsem sen de öylesin.
- Peki.. :-( Son gittiğim filmden bahsetsem o zaman ya da küreselleşme filan sen seversin zekice şeyleri. di mi?
- :-)
- Niye gülüyorsun ki? Komik bir şey mi var?
- Bak adamım! Sf, iyi sohbet benim işim. Zaten sen takılma böyle şeylere.. Merak etme ben hallederim. Rahat ol sen...
- Ama... ama... Sf, iyi sohbet... Kendini tanıma, ayna karşısında çalışma filan?
- Biliyorum geç anlıyorsun ama... Şimdi git odana ekmek arası birşeyler koy kendine, aç televizyonu. Hem sen keyfine hem de beni meşgul etme.
- Şeyyy... iyi bi fikir sanırım. Peki.
:D :D
güzel bi kounşma olmuş
seebel

Mesaj gönderen seebel »

Sohbet ederken en az kelimelerle ifade ettim kendimi.Alçakgönüllü olmalıydım hep.Sanki çok bir meziyetmiş gibi,bu da diğerlerinin her zaman beni ezip geçmelerine meydan verdi.Bazen de karşımdaki kalbi kırmamak için çok dikkatli davrandım ama bunlar geri dönüşte benim için birer hüsran oldu.Sohbet deyince bunlar aklıma geliyor.Zaten birileriyle oturup uzun uzun sohbet etmeyeli çok uzun zaman oluyo.Belki de hiç olmadı bu.Hep kaçıyorum hep....
Kullanıcı avatarı
empty

Mesaj gönderen empty »

r_ozurlu yazdı: bunun icin de her konuda bilgim olsun diye haril haril calisip vaktinizi öldürmeye gerek yok bence
buna vakit öldürmek diyebiliyorsan, tavsiyelerini dinlemek isterim
Kullanıcı avatarı
ikarus

Re: İyi sohbet nasıl edilir?

Mesaj gönderen ikarus »

rugz yazdı:
* Aynada kendinizle konuşun: Nataşalardan vizyondaki bir filme, trafik sorunundan küreselleşmeye bir konu seçip aynada kendinize anlatın.
saat 23 suları evde ayna karşısında sohbet çalışmaları "volume 1"

- Selam ben nasılsın?
- İyiyim de hayırdır! Sen iyi misin ayna karşısında konuşmalar filan...
- evet evet çok iyiyim bugün nedense.
- Sen bilirsin ben sadece bilinç altınım biliyorsun.
- Ya bu arada Nataşalar çok ilginç değil mi?
- Nataşalar mı?!?
- Ya şey.. Evet forumda öyle yazıyordu. Aslında... Ayna karşısında konuşm...
- N e yani forumda, aynanın karşısına geçip kendi kendine Nataşalardan mı konuş diyor?
- Ya tam olarak değil ama... şey işte...
- Tamam tamam Rugz, ben anladım seni. Ah benim zavallı, saf Rugz'ım. Hem safsın hem de fesat!
- Ya arkadaşım tamam yıldardır eziyorsun da hiç fesat dememiştin bana. Ne iş bu?
- Eminim bir çok madde vardır orada ama sen içinde nataşa geçenini seçiyorsun. (??) İlginç bir seçim :-)
- Bir kere alakası bile yok bunun fesatlıkla tamam mı! Herşeyi sen biliyorsun değil mi? Yeter ya! İğrenç birisin!
- Tamam sakin ol zavallı dostum. Ama unutma ben iğrençsem sen de öylesin.
- Peki.. :-( Son gittiğim filmden bahsetsem o zaman ya da küreselleşme filan sen seversin zekice şeyleri. di mi?
- :-)
- Niye gülüyorsun ki? Komik bir şey mi var?
- Bak adamım! Sf, iyi sohbet benim işim. Zaten sen takılma böyle şeylere.. Merak etme ben hallederim. Rahat ol sen...
- Ama... ama... Sf, iyi sohbet... Kendini tanıma, ayna karşısında çalışma filan?
- Biliyorum geç anlıyorsun ama... Şimdi git odana ekmek arası birşeyler koy kendine, aç televizyonu. Hem sen keyfine hem de beni meşgul etme.
- Şeyyy... iyi bi fikir sanırım. Peki.
ilginç bi bilinç altın varmış..bigün bilinç altlarımızı buluştursak mı?belki kanka olurlar..acaba senin bilinç altın da senin gibi mi?senin gibi çenesi düşük ve ukala mı?biz ilk önce bilinç altlarımızı buluşturalım,olmazsa birimiz bilinç üstü kişiliğine döner,birimiz ise bilinç altı kişiliğiyle kalır..o da olmaz ise başka formasyonları deneriz...sen şimdi diiceksin ki;ne diye böyle bişey yapayım ki? bilmem,maksat manyaklık olsun..
global

Mesaj gönderen global »

Şu pamuk prenses masalının gelişmiş versiyonu olmuş. :D Shrek'te de vardı. Bu aynalar açık sözlü oluyor heralde.

Gözümü karartıp ben de deneyeyim. Ama evde kimse yokken...Delirdi sanmasınlar :)
rugz

Mesaj gönderen rugz »

global yazdı:Gözümü karartıp ben de deneyeyim. Ama evde kimse yokken...Delirdi sanmasınlar :)
Hayatın zevkini deliler çıkartır derler. Kontrollü deliliğin kimseye zararı yoktur.:)
ikarus yazdı:maksat manyaklık olsun..
manyaklarla işim olmaz ;)
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

rugz,iç konuşmalarının devamını bekliyorum :)
mrptkd

Mesaj gönderen mrptkd »

amerikan filmlerinden çeviri gibi olmuş .)
SFmiyimneyim?

Mesaj gönderen SFmiyimneyim? »

bilinçaltın çok açık fikirliymiş rugz
n0 5iqnAtur€
Kullanıcı avatarı
Antiseptiq

Mesaj gönderen Antiseptiq »

Bu konuda ben cok dertlıyım, yenı ınsanlarla tanısınca konusacak konu bulamıyorum, :|
Sadece ben...