benim sorunum biraz daha degisik

Çözüm önerileriniz..

benım sorunum bıraz degısık

Anket 11 Ağu 2006, 15:46 tarihinde bitecek

onereceginiz cozumler nelerdir
1
25%
aynı durumu yasayanlarda varmı
3
75%

Toplam oy: 4

imdaaat

benim sorunum biraz daha degisik

Mesaj gönderen imdaaat »

arkadaslar merhaba benim sorunum biraz degisik gibi geliyor bana calistigim her sirkette ilk gunler calisanlarla[az da olsa ] konusuyorum ama sonralari[yani hakkimda genel bir bilgi verdikten sonralari]tikanip kaliyorum konusulacak hic bir sey bulamiyorum ve konusamayincada cok heyecanlaniyorum veilk once[onlarin karsisinda]SF li oldugum anlasilacak da rezil olucam diye korkudan oluyorum .ozellikle ust konumdakilere karsi asiri bir korku oluyor yapmam gerekenleri dinlerken adamin karsisinda ne yapacami sasiriyorum ve onunla gozgoze gelmemek icin ayni mekanlarda karsilasmamak icin hep kaciyorum o bi seyler anlatip herkes gulerken ben kafami bile kaldiramadan sut dokmus kedi gibi dinliyorum[yani dinliyor gibi yapip kafam hep acaba bir sey sorarsa veya kendimi benimde bir seyler soylemem lazim mi acaba diye cok kasiyorum] tabiki oda [zamanla] bu tuhafligi farkediyor tahminim onun da kafasini kurcaliyor[cok muhabbet bir insan oldugu halde]daha da ilginci arkadaslar oda benden kacmaya basliyor oyle bunaliyorum ki turlu bahanelerle devamli tatil yapiyorum ama nefayda sirkete geldigimde yine kacacak delik ariyorum[tabiki oda]sanki adam sirf benim durumumu dusunuyor gibi geliyor bana oyle olduki artik istirahatlerde herkesten kacip tek basima bi koseye cekiliyorum[tabiki kafa hala orda]isin aksi tarafi baska bir SF li daha olsa bir guc alicam ama nerdeeee herkes şen şaklak bu benı daha da kahredıyor ıste arkadaslar cok uzun oldu ama baska benı anlayacak yoktur herhalde onun ıcın ayrıntılı yazıyorum benım gıbı olan varsa lutfen bana yazsın cozum onerılrı olanıda beklıyorum hıc degılse o adamı da ışkenceden kurtarabılım[/url] :idea: :idea: :oops:
nedir buhastaliktan cektiklerimiz.Sanki kimsenin baska isi yok beni konusup gozetliyor yahu.delirdim mi nedir,bir bilen varsa soylesin.
wirane

Mesaj gönderen wirane »

doktora gidin
size yardimci olacak ilaclar verecektir bence ayrica terapi gibi tedavilerlee kesin bir cozum bulunur saniyorum
ama kendi kafaniza gore birsey yapmayin soyledigim gibi doktora gidin bence.
imdaaat

Mesaj gönderen imdaaat »

wirane ilgin icin sgl ama doktorunda fazla faydasiolcagini dusunmuyorum bence bir SF linin deneyimi bana daha faydali gibi geliyor :?:
nedir buhastaliktan cektiklerimiz.Sanki kimsenin baska isi yok beni konusup gozetliyor yahu.delirdim mi nedir,bir bilen varsa soylesin.
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Re: benim sorunum biraz daha degisik

Mesaj gönderen yok »

imdaaat yazdı:arkadaslar merhaba benim sorunum biraz degisik gibi geliyor bana calistigim her sirkette ilk gunler calisanlarla[az da olsa ] konusuyorum ama sonralari[yani hakkimda genel bir bilgi verdikten sonralari]tikanip kaliyorum konusulacak hic bir sey bulamiyorum ve konusamayincada cok heyecanlaniyorum veilk once[onlarin karsisinda]SF li oldugum anlasilacak da rezil olucam diye korkudan oluyorum .ozellikle ust konumdakilere karsi asiri bir korku oluyor yapmam gerekenleri dinlerken adamin karsisinda ne yapacami sasiriyorum ve onunla gozgoze gelmemek icin ayni mekanlarda karsilasmamak icin hep kaciyorum o bi seyler anlatip herkes gulerken ben kafami bile kaldiramadan sut dokmus kedi gibi dinliyorum[yani dinliyor gibi yapip kafam hep acaba bir sey sorarsa veya kendimi benimde bir seyler soylemem lazim mi acaba diye cok kasiyorum] tabiki oda [zamanla] bu tuhafligi farkediyor tahminim onun da kafasini kurcaliyor[cok muhabbet bir insan oldugu halde]daha da ilginci arkadaslar oda benden kacmaya basliyor oyle bunaliyorum ki turlu bahanelerle devamli tatil yapiyorum ama nefayda sirkete geldigimde yine kacacak delik ariyorum[tabiki oda]sanki adam sirf benim durumumu dusunuyor gibi geliyor bana oyle olduki artik istirahatlerde herkesten kacip tek basima bi koseye cekiliyorum[tabiki kafa hala orda]isin aksi tarafi baska bir SF li daha olsa bir guc alicam ama nerdeeee herkes şen şaklak bu benı daha da kahredıyor ıste arkadaslar cok uzun oldu ama baska benı anlayacak yoktur herhalde onun ıcın ayrıntılı yazıyorum benım gıbı olan varsa lutfen bana yazsın cozum onerılrı olanıda beklıyorum hıc degılse o adamı da ışkenceden kurtarabılım[/url] :idea: :idea: :oops:

Bu durumu cok iyi biliyorum. Aylarca bu yüzden isten her eve gelisimde agladim üzdüm kendimi. Hatta benim ki daha kötüydü birak onlar soru sorunca genel bilgiler vermeyi konusamiyordum bile. Hata yapmamak icin. Hatta bir dönem seflerimden biri taklidimi yapiyordu. Kafasini kuma gömen deve kusu taklidi:)

Simdi calistigim yerde iliskilerim müdürüm disindakilerle cok iyi. Müdürümde de karakter olsa onunla da iyi olurdu eminim.
Sana tavsiyem kimseyi önemsememye calis. Zaten herkes kendi dalgasinda, kendi derdinde. Yapabiliyorsan biraz yanlarina gitmeye konusamasan da dinlemeye zorla kendini. Sonra zamanla sen de alisip konusmaya baslarsin. Sorun bizim onlarin fikirlerine cok önem vermemizde. Söyle düsün sence onlar senin ne düsündügünü önemsiyor mu?
Sen de önemseme o zaman.
Iki secenek var ya gider isini yapar herkesten uzak kalir ve her anini iskenceye cevirirsin.
Ya da sen de biraz eglenmeye ya da hic olmazsa iletisim kurmaya calisir gününü kurtarmaya bakarsin.

Eger sen insanlara yaklasmazsan kimse sana gelmeyecektir. Sen bir adim at onlar sana dogru iki adim atacaklardir.
imdaaat

Mesaj gönderen imdaaat »

admin tesekkurler ilk etapta uygulamaya calisacagim[ama hala enfazla korktugum birden sessizlik olmasi iste o beni hep kucultuyor kendimi konusmam lazim diye sartlandiriyorum ve daha da heyecanlaniyorum]bu konuda onerebilecegin var mi saygilar
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Bu durumda ben de geriliyordum. Bunun icin kücük bir soru oyunu oyanayabilirsin. Evde ya da iste karsinda biri oldugunu düsün ve diyaloglari kafanda canlandir. Ona neler sorabilecegini alabilecegin cevaplari düsün. Bu oyunu (sacma görünüyor kendi kendine konusmak ama) oynadikca diyaloglarda daha rahat davranmaya basliyorsun sessizlik aninda aklina hemen soracak ya da konusacak birsey geliyor.
Bir de kendini zorlamamaya calis mutlaka konusmak zorunda degilsin.
imdaaat

Mesaj gönderen imdaaat »

iste o dediklerin cok dogru ama gel gor ki uygulamasi [benim icin cok zor]ozellikle ustlerime karsi ,ama yinede yapmaya calisacam, baskada caremiz yok zaten